شناسه خبر: 20329 منتشر شده در مورخ: 1398/12/7 ساعت: 10:08 گروه: اقتصادی  
جزئیات استرداد بلیت قطارهای مسافری، بدون کسر هزینه کنسلی

جزئیات استرداد بلیت قطارهای مسافری، بدون کسر هزینه کنسلی

معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران جزئیات طرح استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسرهزینه کنسلی از سوم اسفند ماه تا ۱۶ فروردین ماه سال ۹۹ را به شرح ذیل اعلام کرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، میرحسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن جزئیات نحوه استرداد بلیت قطار بدون پرداخت خسارت کنسلی را تشریح کرد که به شرح زیر است:

۱- مسافرانی که متقاضی تغییر تاریخ سفر خود هستند می‌توانند حداقل ۷۲ ساعت قبل از تاریخ حرکت خود با سامانه صدای مسافر راه آهن به شماره ۵۱۴۹-۰۲۱ تماس گرفته و نسبت به هماهنگی و تهیه بلیت جایگزین برای تاریخ مورد نظر خود اقدام کنند.

۲- مسافرانی که قبل از تاریخ ۳ اسفند ۹۸‬ نسبت به خرید بلیت قطار اقدام کرده‌اند و متقاضی کنسلی آن هستند، می‌توانند از تاریخ ۷‬ تا ۲۹ اسفند امسال و حداکثر تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از تاریخ حرکت قطار خود به مراکز مجاز فروش بلیت مراجعه و نسبت به استرداد بهای بلیت بدون کسر هزینه کنسلی اقدام کنند.

۳- مسافرانی که قبل از تاریخ ۳ اسفند اقدام به خرید بلیت قطار کرده و در ۴ روز گذشته (۳ تا ۶ اسفند) نسبت به استرداد بلیت خود اقدام کرده‌اند، می‌توانند از تاریخ ۱۶ فروردین ۹۹ به مدت یک ماه با مراجعه به مرکز استردادکننده بلیت خود، هزینه کنسلی کسر شده را دریافت کنند.

۴- ارائه اصل بلیت و یا متن پیامک الکترونیک شده آن به همراه کارت ملی در زمان استرداد الزامی است.

۵- بلیت قطارهای مسافری که از تاریخ ۳ اسفند ۹۸ به بعد خریداری شده است، مشمول این طرح نبوده و استرداد آن بر اساس قوانین و مقررات مربوطه خواهد بود و همه قطارهای مسافری طبق برنامه سیر خود را در خطوط ریلی کشور انجام خواهند داد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *