شناسه خبر: 20315 منتشر شده در مورخ: 1398/12/6 ساعت: 10:15 گروه: بهداشت و سلامت  
اختصاص کمک هزینه خرید ماسک و مواد ضدعفونی به مراکز شبانه روزی استان مرکزی

اختصاص کمک هزینه خرید ماسک و مواد ضدعفونی به مراکز شبانه روزی استان مرکزی

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی از اختصاص کمک هزینه خرید ماسک و مواد ضدعفونی به مراکز شبانه روزی تحت پوشش این اداره کل خبر داد.

به گزارش ایران سپید براساس اعلام روابط عمومی بهزیستی استان مرکزی، زهرا امینی اظهار کرد: رویکرد اصلی در اقدامات این اداره کل، پیشگیرانه است و در این راستا آموزش مسولان فنی، مراقبین مراکز و دیگر کارکنان برای مبارزه با این بیماری انجام شده و تمام شهرستان‌ها نیز در حال انجام اقدامات لازم هستند.

وی خاطرنشان کرد: نکات لازم به مسئولان و کارکنان این مراکز اعلام و تاکید شده است که در صورت مشاهده مورد مشکوکی در این مراکز، سریعا اطلاع رسانی شود تا اقدامات لازم انجام شود.

امینی بیان کرد: بهزیستی کشور دستورالعملی را با ۳۹ ماده به ادارات کل بهزیستی استان ابلاغ کرد که با توجه به شیوع بیماری کرونا اجرای آن با قوت بیشتری در این استان ادامه دارد. مسئولان و کارکنان مراکز تحت پوشش این استان در خصوص شیوه‌های پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس جدید، توجیه شده و از آمادگی کامل برخوردار هستند.

مدیرکل بهزیستی استان مرکزی  افزود: پذیرش مددجویان جدید در مراکز محدود شده و ملاقات در مراکز شبانه‌روزی بهزیستی نیز به حداقل رسیده است.

این مقام مسئول به اختصاص اعتبار برای تهیه ماسک و مواد ضدعفونی در مراکز نگهداری معلولان و سالمندان اشاره کرد و گفت: برهمین اساس  مبلغی جهت تهیه اقلام اشاره شده در اسفند ماه در نظر گرفته شده که این رقم به صورت متمرکز به حساب مراکز نگهداری واریز شده است.

وی گفت: علاوه بر مراکز نگهداری از معلولان، سالمندان و بیماران روانی مزمن، به مهدهای کودک نیز توصیه شده است این مراکز را با مایع ضد عفونی کننده، الکل ۷۰ درصد و با محلول آب و وایتکس (ترکیب ۹ به یک) ضد عفونی کنند.

وی افزود: شستن دست‌ها با آب و صابون به عنوان اثرگذارترین اقدام در مراکز و مهدهای کودک انجام می‌شود.

وی با اشاره به فعالیت مراکز شبانه‌روزی، روزانه، خدمات توانبخشی و مهدکودک تحت نظر این اداره کل اظهار کرد: در مراکز شبانه روزی ۸۰۰ نفر، در مهدهای کودک ۸۰۷۷ هزار نفر، در مراکز روزانه توانبخشی ۴۸۰ نفر و در مراکز روزانه بهزیستی ۱۸۸۲۴ خدمات دریافت می‌کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
محمد رضا قربانیان ناشنوا 1399/2/16 - 13:33
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment بهزیستی منتظر وام 😳ده میلیون
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *