شناسه خبر: 20021 منتشر شده در مورخ: 1398/11/3 ساعت: 05:52 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 3 بهمن 1398

روزنامه پنجشنبه 3 بهمن 1398

پرداخت الکترونیکی بیش از ۹۰ درصد پرداختهای بهزیستی - رد صلاحیتها کاهش مییابد - اطلاعیه بانک مرکزی در مورد «رمز دوم پویا» - شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید - موزه ای تماماً لمسی برای نابینایان در شهر آتن - حضور دو جودوکار پارالمپیکی در ترکیه - پیرمرد همسرکش از چوبه دار نجات یافت - چاردیواری

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 3 بهمن 1398

27 جمادی الاول 1441

23 ژانویه 2020

سال بیست و چهارم شماره 6339

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره......

پرداخت الکترونیکی بیش از ۹۰ درصد پرداختهای بهزیستی 2

رد صلاحیتها کاهش مییابد 4

اطلاعیه بانک مرکزی در مورد «رمز دوم پویا» 6

شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید 8

موزه ای تماماً لمسی برای نابینایان در شهر آتن 10

حضور دو جودوکار پارالمپیکی در ترکیه 13

پیرمرد همسرکش از چوبه دار نجات یافت 15

چاردیواری

 

................ویژه

* پرداخت الکترونیکی بیش از ۹۰ درصد پرداختهای بهزیستی: رئیس سازمان بهزیستی گفت: با مدیریت مناسب، حق پرستاری معلولان ضایعه نخاعی را در امسال (که سال سخت مالی است) ۲/۵ برابر افزایش داده ایم و برای ۲۷ هزار معلول ضایعه نخاعی این رقم از ۲۰۰ هزار تومان به ۵۵۴ هزار تومان افزایش یافته است. قبادی دانا درباره افزایش مبلغ یارانه مراکز نیز گفت: یارانه مراکز نگهداری شبانه روزی معلولین و سالمندان و بیماران روانی مزمن و معلولین جسمی-حرکتی که حدود ۴۷ هزار نفر در کل کشور هستند، در دی سال گذشته، ۶۴۰ هزار تومان بوده است که در آبان سال ۹۸ این مبلغ به ۹۲۰ هزار تومان و برای افراد مجهول الهویه به یک میلیون و صد و چهل هزار تومان افزایش پیدا کرد. وی در خصوص نحوه پرداختها در بهزیستی نیز تصریح کرد: در حال حاضر، بیش از ۹۰ درصد پرداختهای سازمان بهزیستی الکترونیکی است که بر اساس کد ملی روی کارت بانکی افراد شارژ میشود. همچنین ماهانه بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان برای موضوع مستمری، موضوع یارانه ها و... توسط سازمان بهزیستی پرداخت میشود که پرداختیها کاملاً مشخص بوده و به شکل مستقیم روی کارت افراد واریز میشود که این شفافیت و هدفزنی نقطه ای به برکت نظم پرداختها به صورت الکترونیک و زحمات همه همکاران به وجود آمده است. قبادی دانا در قسمتی از سخنان خود با اشاره به اقدامات صورت گرفته توسط بهزیستی در مناطق آسیبدیده از سیل استان سیستان و بلوچستان، گفت: سیل خسارات زیادی به مددجویان روستایی وارد کرده است و با توجه به ثبت اطلاعات آنان در سامانه و دسترسی به شماره حساب آنان برای ۵ هزار و ۵۰۰ نفر، مبلغی معادل دو ماه مستمری (از ۳۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۷۰ هزار تومان) بر اساس بعد خانوار روی کارت بانکی آنان شارژ شد که در مراجعه حضوری کد ملیها و شماره حسابها را کنترل کردیم تا از تمام واریزیها اطمینان حاصل کنیم.

..............سیاسی

* رد صلاحیتها کاهش مییابد.  فرهاد تجری، عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: قاعدتاً کسانی که تخلفات مستندی دارند، جایگاهی در مجلس آینده نخواهند داشت، اما در مورد برخی افراد که مباحث غیر مستندی علیه آنها مطرح شده، انتظار این است که شورای نگهبان این اشکالات را برطرف کند و قطعاً در روزهای آینده تعداد رد صلاحیتها کاهش خواهد یافت.

* صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی بیانیه آلمان، فرانسه و انگلیس مبنی بر ساز و کار رفع اختلاف در برجام را ناتوانی و بیحکمتی اروپاییان در برابر خواسته های آمریکا عنوان کرد.

* قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس گفت: دولت مکلف شد در سال ۹۹ افزایش ضریب حقوق گروههای مختلف حقوقبگیر اعم از کشوری و لشگری شاغل و حقوق بازنشستگان را به گونه ای افزایش دهد که مجموع حقوق با اعمال افزایش ۱۵ درصد در سال آینده، کمتر از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان نباشد.

* لیست اولیه ۱۵۹ نفره نامزدهای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس مشخص شد. قرار است لیست نهایی سی نفره تهران از میان این ۱۵۹ نفر انتخاب شود. * پرویز اسماعیلی، معاون سابق ارتباطات و اطلاعرسانی دفتر رئیس جمهوری، سفیر جدید کشورمان در کرواسی شد. * یک مقام ارشد دولت آمریکا در امور خلع سلاح، احتمال خروج ایران از «ان پی تی» را پیامی منفی توصیف کرد. به نوشته «رویترز»، «رابرت وود» نماینده آمریکا در امور خلع سلاح گفته که تهدید ایران به خروج از این پیمان «مسئله ای بسیار بسیار ناخوشایند است و پیامی بسیار بسیار منفی به جامعه بین الملل میفرستد.» * خورخه آرئاسا،  وزیر خارجه ونزوئلا با قدردانی از نقش نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و شهید سپهبد قاسم سلیمانی در برقراری ثبات منطقه، گفت: آمریکا با ترور سردار سلیمانی، اقدام خائنانه ای انجام داد؛ چرا که وی با  تروریسم مبارزه میکرد.

.............گزارش روز

* اطلاعیه بانک مرکزی در مورد «رمز دوم پویا»: بانک مرکزی با اعلام شماره تماسی از شهروندان خواست تا هر گونه انتقاد و پیشنهاد در خصوص خدمات بانکی و رمز دوم پویا را با شماره تلفن ٩١٠٠٩٩٦٠ به گوش مسئولان برسانند. متن اطلاعیه بانک مرکزی به این شرح است: 1- نظر به درخواست کسب و کارها، ذینفعان حوزه خرید بدون حضور کارت و همچنین درخواست اپراتورها جهت خرید از طریق کدهای دستوری USSD، بانکها میتوانند تراکنشهای فوق تا سقف یک میلیون ریال در هر ۲۴ ساعت را از الزام استفاده از رمز دوم پویا معاف کنند. بر این اساس بانکها میتوانند امکان انجام تراکنش با رمز دوم ایستا تا مجموع یک میلیون ریال در هر ۲۴ ساعت برای هر کارت بانکی را مشروط به پذیرش مخاطرات آن از سوی مشتری فراهم کنند. ۲- از هفته دوم بهمن، ارائه خدمات پرداخت غیر حضوری با رمز دوم ایستا طی چند روز در بانکهای مختلف متوقف میشود. ۳- هموطنان گرامی در صورت وجود هر گونه سؤال یا ابهام در خصوص فعالسازی یا استفاده از رمزهای پویای کارتهای بانکی با شماره تلفنهای مرکز ارتباط با مشتریان بانک خود تماس حاصل فرمایند. مرکز تماس کاشف با شماره ٩١٠٠٩٩٦٠ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سؤالات و دریافت پیشنهادها و انتقادهای هممیهنان در خصوص نحوه خدمترسانی بانکها و مؤسسات اعتباری است. ۴- مجدداً یادآوری میشود دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک امکانپذیر است. مشتریان محترم بانکی که تأییدیه شماره تلفن همراه خود را به بانک خود اعلام کرده اند، با فشردن دکمه دریافت رمز دوم پویا در درگاههای پرداخت، رمز خود را از طریق پیامک دریافت میکنند.

۵- همچنین تأکید میشود آن دسته از هموطنانی که تا کنون نسبت به فعالسازی رمز دوم پویا اقدام نکرده اند، در اسرع وقت نسبت به انجام این کار اقدام کنند.

...........بهداشت و سلامت

* شیر بخورید و نگران سلامت آن نباشید: رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به مباحثی مبنی بر وجود سم آفلاتوکسین در شیر، گفت: مردم مطمئن باشند که سازمان غذا و دارو در این زمینه نظارتهای لازم و کافی را بر فرآیند تولید شیر و شرکتهای پاستوریزه سازی شیر انجام میدهد؛ بطوری که قبل از تولید، در حین تولید، بعد از تولید و در زمان خروج و هم در زمان توزیع شیر در بازار مورد کنترل قرار میگیرد و ارقامی که طی این چند روز برای وجود آفلاتوکسین در شیر اعلام شده است، اصلاً صحت ندارد. دکتر شانه ساز با بیان اینکه استاندارد ما برای آفلاتوکسین شیر ۰.۱ میکروگرمپِر کیلوگرم است، افزود: استانداردهای آمریکا در این زمینه بسیار بالاتر از ما و استانداردهای اروپایی پایینتر از این عدد است. استاندارد ما چیزی بین این دو استاندارد است. شانه ساز تأکید کرد: مردم حتماً باید خوردن شیر را در برنامه غذاییشان قرار دهند؛ چرا که خطر شیر نخوردن بسیار بسیار بیشتر از آفلاتوکسین است. حذف شیر از سبد غذایی روزانه قطعاً آسیبزا است؛ حتی باید توجه کرد خطراتی که بر اثر خوردن شیر به میزان بسیار زیاد مطرح میشود و در همه دنیا هم وجود دارد، احتمالی است. بنا بر این هیچ عقل سلیمی نمیپذیرد که یک خطر قطعی را با یک خطر احتمالی عوض کند.

* شیوع ویروسی مرگبار در چین: بر اثر شیوع ویروسی کشنده در کشور چین، تا کنون ۶ نفر جان خود را از دست داده اند. تا کنون منبع اصلی این ویروس کشف نشده است. این ویروس به شدت واگیردار است و تا حال بیش از ۳۰۰ نفر در چین به این ویروس مبتلا شده اند. گزارشهایی از شیوع آن در ژاپن، تایلند و کره جنوبی نیز رسیده است. برخی کارکنان مراکز درمانی نیز به این ویروس مبتلا شده اند. افزایش نگرانی از گسترش ابتلاء به این ویروس منجر به چک کردن مسافرین خارجی و داخلی پروازها شده است. این ویروس در شهرهای مرزی چین و شهر شانگهای نیز در حال گسترش است. یک مورد ابتلا نیز امروز در آمریکا گزارش شده است.

............از شش نقطه جهان

* موزه ای تماماً لمسی برای نابینایان در شهر آتن: یونان را مهد فلسفه و تفکر مدرن میدانند و نقطه نقطه این کشور قدیمی، پر است از آثار به جا مانده از دوران کهن. دورانی که سر تا سر اروپا درگیر انواع جنگ و کشتار و غارتگری بود؛ اما در یونان، افرادی مشغول پایه گذاری بنیانهای ادبی و فکری مدرن دنیا بودند. در روزگار ما که دیگر در یونان چنان اتفاقهایی را نمیبینیم، مردمان آن سرزمین هنوز مشغول ارتزاق و کسب درآمد از میراث همان دوره هستند و هر ساله هزاران توریست، به شوق دیدن آثار به جا مانده از همان عصر، به این کشور سفر میکنند. قطعاً در بین نابینایان هم هستند افراد زیادی که آرزوی دیدن آثار به جا مانده از یونان باستان را در سر میپرورانند و یونان هم برای جذب همان مشتاقان، تمهیدات و امکاناتی را در نظر گرفته است. تأسیس یک «موزه لمسی»، یکی از همین تمهیدات است. موزه ای که کاربردش از اسمش کاملاً مشخص است. جایی که به نابینایان اجازه داده میشود اشیای مختلف را لمس کنند. اشیا و آثاری که البته واقعی نیستند و شبیهسازی شده اند. «موزه لمسی» شهر آتن، ایده ای بود که از سوی یکی از سازمانهای مردمنهاد ویژه خدماترسانی به نابینایان به نام «خانه نور آتن» در ۱۹۸۳ مطرح شد. گردانندگان این NGO در آن زمان بر این باور بودند که نابینایان هم حق دارند مثل سایر گردشگران، شکوه و زیباییهای یونان باستان را درک کنند. آنها با حمایتهای دولت وقت یونان توانستند در یک ساختمان قدیمی، موزه را راه اندازی کنند. این اتفاق در سال ۱۹۸۴ رقم خورد. عدد موزه هایی که در این سطح برای نابینایان تجهیز شده باشند در دنیا به پنج نمیرسد و «موزه لمسی آتن»، یکی از اولینها در این حوزه محسوب میشود. این موزه در سال ۱۹۸۸ از میان ۷۰ موزه دیگر اروپا به عنوان موزه سال برگزیده شده است. این موزه همچنین در سال ۲۰۰۴ جایزه ای را هم از اتحادیه دوستاران موزه ها در یونان از آن خود کرده است. این جایزه، به خاطر توجه به موضوع مناسبسازی به این موزه اختصاص یافته است. سال ۲۰۰۴ البته سال احیای دوباره موزه هم بود؛ چرا که پس از زلزله شدیدی که در ۱۹۹۹ آتن را تخریب کرده بود، این موزه هم دچار خرابیهای اساسی شده بود؛ بطوری که بازسازی آن تا سه سال طول کشید و سر انجام در ۲۰۰۴ دوباره بازگشایی شد. در مراسم بازگشایی موزه، «کنستانتینوس استفانوپولوس»، رئیس جمهوری وقت یونان هم حاضر بود. این موزه که بسیاری از آثار مهم یونان باستان را به شکل ماکت و مولاژ در معرض لمس نابینایان قرار میدهد، علاوه بر نابینایان، برای استفاده سایر گروههای معلولین هم مناسبسازی شده است. کارکنان موزه را عمدتاً داوطلبان تشکیل میدهند و افزون بر راهنما، بروشور هر کدام از آثار موجود، به شکل بریل هم در اختیار گردشگران قرار میگیرد. ورود گردشگران نابینا و کم بینا و همراهانشان به موزه رایگان است؛ اما سایرین برای ورود باید دو یورو بپردازند.

...............ورزشی

* حضور دو جودوکار پارالمپیکی در ترکیه: سرمربی تیم ملی جودوی نابینایان از اعزام دو جودوکار پارالمپیکی به ترکیه در اواخر بهمن خبر داد. محمدرضا حاج یوسفزاده افزود: با توجه به اینکه وحید نوری در وزن -۹۰ کیلوگرم و محمدرضا خیر اللهزاده در +۱۰۰ جودوکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو هستند، برای آماده سازی بهتر این دو جودوکار قبل از پایان سال تصمیم داریم اردوی مشترکی را اواخر بهمن در ترکیه با حضور تیمهای قزاقستان، ازبکستان، آذربایجان و کره جنوبی برپا کنیم. این اردو میتواند کمپ تمرینی خوبی برای دو جودوکار اعزامی باشد. وی گفت: قرار بود تا پایان سال اردوهای آماده سازی خود را در کیش برپا کنیم که به خاطر نداشتن حریف تمرینی از کمیته پارالمپیک درخواست کردیم در صورت امکان، اردوی جودوکاران در ورزشگاه آزادی برپا شود تا با حضور در باشگاههای مختلف مشکلی از نظر حریف تمرینی نداشته باشند. یوسفزاده گفت: متأسفانه از زمانی که فدراسیون جودو تعلیق شده است، اردوهای آنها بطور منظم تشکیل نمیشود و همین امر مشکلات زیادی را برای جودوکاران نابینا و کمبینا از نظر حریف تمرینی ایجاد کرده است. ما برای آماده سازی ورزشکاران خود باید شرایطی فراهم کنیم که در کنار آمادگی جسمانی از نظر تمرینات فنی و تخصصی نیز لطمه ای به آنها وارد نشود. یوسفزاده همچنین از اعزام وحید نوری و محمدرضا خیر اللهزاده به مسابقات گرند پری انگلستان در فروردین و گرند پری باکو در اردیبهشت خبر داد و افزود: جودوکاران اعزامی به توکیو برای حفظ رنکینگ خود و انجام کلاسبندی بین المللی باید در گرند پری انگلستان که ۱۵ فروردین برگزار میشود، شرکت کنند. در غیر این صورت، پارالمپیک توکیو را از دست خواهند داد. در حال حاضر جودوکاران اعزامی در رنکینگ اول و دوم جهان هستند که برای حفظ رنکینگ خود باید در تورنمنتهای مختلف شرکت کنند تا جایگاه مدالی خود را در پارالمپیک توکیو از دست ندهند.

..........حوادث

* پیرمرد همسرکش از چوبه دار نجات یافت: تابستان امسال خبر قتل زنی سالخورده در خانه اش حوالی ستارخان به پلیس پایتخت اعلام شد. در نخستین بررسیها مشخص شد وی به دست شوهر 78 سالهاش با 18 ضربه چاقو کشته شده است. پس از دستگیری متهم و اعتراف به قتل، پرونده با درخواست قصاص برای وی به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. دو روز قبل پیرمرد زندانی در حالی که وضعیت جسمانی مناسبی نداشت به همراه وکیل خود و پسرش بعنوان تنها ولی دم پرونده در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران حاضر شدند. در ابتدای جلسه، پسر متهم در حالی که بشدت اشک میریخت و ناراحت بود، گفت: پدرم مردی عصبانی و بد اخلاق است. با اینکه من تنها فرزند او هستم، اما از همان کودکی مرا بشدت کتک میزد و با من بدرفتاری میکرد. هنوز هم جای سیلیهایش روی صورتم درد میکند. او با مادرم نیز بدرفتاری میکرد و همیشه با هم دعوا داشتند. تا اینکه در سالهای اخیر اختلاف و درگیریهایشان بیشتر شد. پدرم دندان نداشت و نباید غذاهای سفت و سنگین میخورد. مادرم هم مراقب بود تا بیمار نشود؛ اما پدرم رعایت نمیکرد و سیب و ته دیگ و غذاهایی میخورد که باعث بیماریش میشد. شبها از درد ناله میکرد و فریاد میزد؛ تا حدی که همسایه ها فکر میکردند ما باعث ناراحتی او شده ایم. آنقدر به این کارهایش ادامه داد تا اینکه مادرم دیگر اجازه نمیداد سر یخچال برود یا هرچه میخواهد بخورد و این موضوع اختلافشان را بیشتر کرد. سر انجام هم یک روز سر همین ماجرا مادرم را با چاقو کشت. بعد هم به در خانه ما آمد و به همسرم گفت که مادرم را کشته است. من از این موضوع خیلی ناراحتم و پدرم باید قصاص بشود؛ چون مادرم بیگناه و مظلوم بود. پس از اظهارات این مرد 50 ساله، قاضی دادگاه از متهم خواست تا پای میز قرار بگیرد و از خود دفاع کند. پیرمرد که حال خوبی نداشت به قضات گفت: مقصر همه این اتفاقات پسرم بود. من یک خانه دو طبقه خریدم؛ یک طبقه را بنام همسرم کردم و یکی را بنام پسرم؛ اما او مدام مادرش را علیه من تحریک میکرد؛ به همسرم گفته بود خانه را بفروش و جدا زندگی کن تا از دست شوهرت راحت شوی. همسرم نیز تحت تأثیر حرفهای او اجازه نمیداد من غذا و میوه بخورم و در یخچال را قفل میکرد. من هم یک روز عصبانی شدم و این اتفاق افتاد. در ادامه جلسه دادگاه قاضی به پسر متهم گفت: با توجه به روحیه ای که من از شما میبینم، اگر پدرت را قصاص کنی، خودت نیز دچار بحران روحی میشوی و زندگی خانوادگیت از هم میپاشد. بنا بر این بهتر است به خاطر زن و بچه هایت هم که شده از این کار بگذری. بدین ترتیب پس از صحبتهای قاضی و با وساطت عروس خانواده، سر انجام وی از قصاص پدرش گذشت کرد؛ ولی خواهان دریافت دیه و بیشترین مجازات از جنبه عمومی جرم برای پدر پیرش شد. قاضی نیز متهم را به 10 سال حبس و پرداخت دیه کامل یک زن مسلمان محکوم کرد. اما با توجه به اینکه پیرمرد بیمار بود، از وکیل او خواست تا برایش درخواست عدم تحمل کیفر کند.

 

...........چاردیواری

* سلام عزیزان. در هفته آینده مناسبت پیشرو شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است که آن را تسلیت میگویم. اما نظر به آنکه ممکن است به علت تعطیلی روز چهارشنبه 9 بهمن به همین مناسبت مؤسسه ایران در روز پنجشنبه روزنامه نداشته باشد که البته یک احتمال است و هنوز قطعی نیست، با پیشبینی این تعطیلی و نبود چاردیواری در هفته آینده، پیشاپیش آغاز ایام دهه فجر را تبریک میگویم. اما پاسخ تماسها و پیامکهای شما عزیزان: نخست در پاسخ پرسش روز افزون گروهی از دوستان در مورد وضعیت چاپ و انتشار تقویم سال 99 اجازه دهید در چند روز آینده اطلاعرسانی کنیم. به احتمال قوی روال سالهای گذشته را خواهیم داشت؛ اما اجازه دهید ضمن هماهنگی با مرکز رودکی به موقع اطلاعرسانی شفاف کنیم. آقای نوروزیان از شهریار یک پرسش و یک گوشزد و تذکر داشتند. پرسش ایشان در مورد چگونگی تحقق رفتار صحیح کارکنان بهزیستی با مددجویان است و طرح این پرسش که چگونه این تحول رفتاری اتفاق می افتد؟ آیا این کارکنان آموزش ویژه ای در این خصوص می بینند یا اگر نمیبینند به گفته ایشان شاید راه، آموزش مددجویان باشد. دوست عزیز! برای وقوع این تحول هر دو طرف باید آموزش ببیند. متأسفانه سازمان تا کنون برنامه ای برای آموزش کارکنان خود نداشته است. شاید آن را بدیهی میدانند که در عمل این چنین نیست؛ واقعاً همه کارکنان، بویژه آن دسته از کارکنانی که بطور مستقیم با مددجویان سازمان سر و کار دارند، باید آموزش جامع تعامل صحیح با این افراد را یاد بگیرند. از طرف دیگر مددجویان نیز باید شیوه صحیح بیان خواسته های خود بدون پرخاشگری و خشم، شیوه پیگیری مستمر و خواسته های به حق خود با ادبیات صحیح را تمرین کنند. این ضرورت فقط برای رفتار با کارکنان بهزیستی نیست و یک ضرورت اجتماعی است. بدون شک موفقیت یک نابینا در گرو برخورد صحیح و جذاب اجتماعی اوست. در مورد پرهیز از صفت فرهیخته و جایگزین نخبه یا تحصیلکرده برای آن، تذکر درستی است؛ هرچند اطلاق یک صفت برای یک عده به معنی نبود آن برای بقیه نیست. آقای چراغی از گلواژه شنبه گذشته تشکر کردند و آقای رحمتی از مطلب ویژه درگذشت آقای فرود گرگین پور. خانم اسدی با استقبال از مطلب ویژه تحول بریل همپای فناوریهای روز، خواهان تداوم این خط از مطالب در مورد بریل شدند. به نوبه خود از افزایش توجه جامعه نابینایان به خط بریل خوشحالم. گروه دیگر از دوستان از نابسامانی توزیع روزنامه گله کردند که ضمن تأیید حق داشتن این دوستان، جا دارد توضیح دهم توزیع روزنامه در شرایط فعلی کشور، بویژه به صورت رایگان مشکل دارد؛ با پست تماس گرفته ایم تا شیوه توزیع را تغییر دهیم؛ اما از قرار با اتکای به پست شاید روزنامه با چند روز تأخیر به شهرستانها برسد. تلاش میکنیم که راهی پیدا کنیم تا هم اقتصادی و هم تسریع کننده توزیع روزنامه باشد. این مشکل فقط شامل ایران سپید نیست؛ اما چون ایران سپید فروش دکه ای و سود برای روزنامه فروش ندارد، با مشکل مضاعفی رو به روست.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *