شناسه خبر: 19953 منتشر شده در مورخ: 1398/10/26 ساعت: 10:06 گروه: دانش و فن آوری  
آغاز دوران بازنشستگی ویندوز محبوب نابینایان

آغاز دوران بازنشستگی ویندوز محبوب نابینایان

ویندوز 7 از تاریخ 14 ژانویه 2020 (۲۴ دی) پشتیبانی نمیشود. کامپیوتر شخصی شما در مقابل ویروسها و بد افزارها آسیبپذیر خواهد بود؛ چون خبری از آپدیتهای امنیتی، آپدیتهای نرم افزاری و پشتیبانی فنی نیست.

به گزارش ایران سپید مایکروسافت اکیداً توصیه میکند از ویندوز 10 استفاده نمایید تا به قابلیتهای امنیتی و حفاظتی در برابر بد افزارها دسترسی داشته باشید. این، مضمونِ پیغامی است که از هفته پیش، هر روز ساعت ۱۲ ظهر بر روی رایانه های مجهز به ویندوز ۷ به شکل تمام صفحه نمایش داده میشود. پیغامی که البته دکمه Don’t remind یا یادآوری نکن هم دارد و میتوانید با انتخاب آن، از شرش خلاص شوید اما انتخاب این دکمه، فقط یک مسکن کوتاه مدت محسوب میشود و تعویض ویندوز، چیزی است که به هر حال دیر یا زود باید انجام شود. ویندوز ۷ نسخه محبوب کاربران نابینا بود و بسیاری از کاربران با وجود اینکه بیش از ۴ ۵ سال از عمر ویندوز ۱۰ میگذرد و وضعیت دسترسی پذیری در این نسخه از ویندوز در سطح مطلوبی قرار دارد، هنوز قادر به دل کندن از این پیر-ویندوزِ ۱۰ ساله نیستند. مایکروسافت در مقابل این دسته از کاربران، دو راه قرار داده؛ یکی آنکه بی حرف پیش به سراغ به روز کردن ویندوزشان بروند و با زبان خوش، نسخه ۸.۱ یا ۱۰ را نصب کنند که البته انگار درست هم همین راه است و دیگر اینکه خطرات احتمالی را به جان بخرند و همچنان به استفاده شان از ویندوز ۷ ادامه دهند. برای آنها که راه اول را برمیگزینند، مایکروسافت امکانی را فراهم کرده که بتوانند به شکل رایگان، ویندوز ۷ را بدون اینکه برنامه ها و تنظیماتشان دستخوش حذف یا تغییر شود، به ۱۰ تبدیل کنند. آنها میتوانند برای این کار از ابزاری با نام «Media creation tool» که از وبسایت مایکروسافت قابل دانلود است استفاده کنند تا این به روزرسانی را انجام دهند. این گروه این نکته را در نظر داشته باشند که بر خلاف شایعات، اوضاع دسترسی پذیری ویندوز ۱۰ آنقدرها هم که گفته میشود خراب نیست و شما میتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. همچنین آخرین نسخه های دو صفحه خوان NVDA و JAWS هم به خوبی از آخرین ویراست ویندوز ۱۰ پشتیبانی میکنند. کاربرانی که در دسته دوم جای میگیرند اما باید این نکته را در نظر داشته باشند که مایکروسافت دیگر هیچ به روزرسانی جدیدی برای ویندوزشان ارائه نخواهد داد. این توقف، شامل به روزرسانیهای مربوط به رفع اشکال وها و موارد امنیتی میشود. البته کاربران همچنان به کمک امکانی به نام ESU، با کمی درد سر، به روزرسانیهای مربوط به موارد امنیتی را دریافت خواهند کرد. این امکان هم البته موقتی است و بعد از مدتی از دسترس خارج خواهد شد. دل کندن از دوست ۱۰ ساله قطعاً سخت است اما به هر حال وقت بازنشستگیش فرا رسیده و بهتر است واقعیت را بپذیریم و خودمان را با شرایط جدید، وفق دهیم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *