شناسه خبر: 19448 منتشر شده در مورخ: 1398/9/11 ساعت: 10:10 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه دوشنبه 11 آذر 1398

روزنامه دوشنبه 11 آذر 1398

پیگیری برای اختصاص سهمیه بنزین به جامعه هدف - برای 1400 برنامه ای ندارم - ثبت نام جاماندگان و انصراف دهندگان یارانه نقدی از اول دی - غذاهایی که اثرات آلودگی هوا را خنثی میکنند - تیم ملی گلبال راهی توکیو شد - تازه ترین آمار فروش فیلمهای در حال اکران - درخواست قصاص برای مردی که همسر وسواسیش را کشت - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

دوشنبه 11 آذر 1398

5 ربیع الثانی 1441

2 دسامبر 2019

سال بیست و چهارم شماره 6294

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

........عناوین این شماره......

پیگیری برای اختصاص سهمیه بنزین به جامعه هدف 2

برای 1400 برنامه ای ندارم 6

ثبت نام جاماندگان و انصراف دهندگان یارانه نقدی از اول دی 7

غذاهایی که اثرات آلودگی هوا را خنثی میکنند 10

تیم ملی گلبال راهی توکیو شد 12

تازه ترین آمار فروش فیلمهای در حال اکران 15

درخواست قصاص برای مردی که همسر وسواسیش را کشت

اطلاعرسانی

 

.............ویژه

* پیگیری برای اختصاص سهمیه بنزین به جامعه هدف: دکتر وحید قبادی دانا، رئیس سازمان بهزیستی در همایش روز جهانی افراد دارای معلولیت که با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از معلولان در سالن همایشهای برج میلاد برگزار شد، از پیگیری اختصاص سهمیه بنزین به جامعه هدف توسط دکتر محمدشریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد. وی گفت: قرار است این هفته به مناسبت گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت، خبرهای خوشی به اطلاع جامعه هدف برسد. وی با اشاره به اینکه همه  اخبار خوشی که امروز اطلاعرسانی میشود، یک وعده  نیست، بلکه همه آنها محقق شده است، بیان داشت: هدف ما این است که افراد دارای معلولیت یک زندگی مستقل همراه با منزلت اجتماعی در درون خانواده و جامعه را تجربه کنند تا از خانه های خود بیرون بیایند؛ البته این امر نیازمند دسترسی آسان و مناسبسازی اماکن و معابر است. به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، اگر بتوانیم مواد قانون جامع حمایت از معلولان را اجرا و پیاده کنیم، جای بسیار خوشبختی است. قبادی دانا تصریح کرد: از امروز تا پایان سال باید تمام ادارات بهزیستی سراسر کشور مناسبسازی شوند و این موضوع به صورت جدی دنبال خواهد شد و معاونت توانبخشی سازمان بهزیستی این موضوع را پیگیری خواهد کرد. در  ادامه این همایش، رئیس سازمان بهزیستی کشور، افزایش ۲/۵ برابری حق پرستاری  معلولین ضایعه نخاعی، افزایش یارانه مراکز نگهداری به ۹۲۰ هزار تومان، تصویب ۵ آیین نامه قانون جامع حمایت از معلولان، اختصاص سهم ۳ درصدی برای  استخدام افراد معلول، انجام رایگان آزمایشهای ژنتیکی برای  خانواده های دارای معلول و ثبت آن در بانک ژنتیک و پرداخت سهم حق بیمه کارفرما و خویشفرما از سوی سازمان بهزیستی به سازمان  تأمین اجتماعی را از جمله خبرهای خوش این سازمان به افراد معلول ذکر کرد. در ادامه این برنامه، از نخبگان معلول و سازمانهای برتر در حمایت از معلولان تقدیر شد.

* شریعتمداری: تکریم معلولان باید به فرهنگ تبدیل شود: محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر شنبه در همایش روز بزرگداشت افراد دارای معلولیت، با بیان اینکه حل موضوع معلولیت در کشور نیاز به اقدام جمعی و اجتماعی دارد، افزود: مناسبسازی محیط و فضا برای معلولان بسیار اهمیت دارد؛ اما مهمتر از آن، مناسبسازی افکار جامعه است. وی گفت: آگاه سازی جامعه نیازمند همکاری رسانه ها و کمک همه است. تنها تکریم افراد دارای معلولیت کافی نیست و باید این تبدیل به فرهنگ شود. شریعتمداری تأکید کرد: همه ما با معلولیت یک لحظه فاصله داریم؛ در همین راستا بعنوان مسئول باید گامهای مؤثری برداریم. در تلاشیم کلیه آیین نامه های قانون حمایت از معلولان را تصویب و برای عملی شدن، آن را اجرا کنیم. وزیر کار تأکید کرد: طبق ماده ۹ قانون، آموزش عالی رایگان برای حمایت دولت از معلولان در نظر گرفته شده و کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان پذیرفته در دانشگاههای دولتی از روز ۱۶ آذر، روز دانشجو انجام خواهد شد. وی در بخش دیگری از صحبتهایش به واگذاری ۱۵۷ هزار دستگاه آپارتمان به مددجویان تحت پوشش بهزیستی اشاره کرد و گفت: در تلاشیم تا خانواده هایی که عضو معلول دارند، از نعمت مسکن برخوردار شوند. شریعتمداری به معافیت مالیاتی یکی از والدین دارای فرزند معلول اشاره کرد و ادامه داد: از امروز یکی از والدین فرد دارای معلولیت از معافیت ۵۰ درصدی برخوردار خواهد شد. کار باقیمانده، تدوین اساسنامه صندوق حمایت از مشاغل معلولین کشور است که در حال پیگیری است. شریعتمداری با اشاره به اجرای کامل قانون حمایت از معلولان تصریح کرد: در سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد منابع مالی در اختیار بود که با بررسیهای انجام شده، برای سال جاری این مبلغ ۱۵ هزار میلیارد تومان پیشبینی شد که تا امروز نزدیک به هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن محقق شده است.

.............سیاسی

* برای 1400 برنامه ای ندارم. علی لاریجانی، رئیس مجلس گفت: برای حضور در مجلس یازدهم و انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ برنامه ای ندارم. * رحمانی فضلی، وزیر کشور با اعلام نامنویسی 378 داوطلب در روز اول ثبتنام انتخابات یازدهمین دوره مجلس خاطرنشان کرد: امیدواریم با هماهنگیهای انجام شده برای دوره بعد نمایندگانی پرتوان و در تراز جمهوری اسلامی داشته باشیم. * منتظری، دادستان کل کشور درباره انتشار برخی آمارها درباره تعداد کشته شدگان، همچون آمار ۳۰۰ کشته گفت: خوشبختانه افراد خارج از کشور هیچ دسترسی به اطلاعات و آمار ندارند. به همین دلیل، آنها آمارهای مختلفی میدهند که هیچ یک از آنها اعتبار ندارد. * ماجائو شی، معاون وزیر امور خارجه جمهوری خلق چین ضمن اینکه از کشورهای اروپایی خواست در اجرایی کردن اینستکس تعجیل کنند، از آمریکا هم خواست تحریمهای ایران را لغو کند و به مسیر اجرای برجام بازگردد.

...........گزارش روز

* اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها برای ثبت نام جاماندگان یارانه نقدی: سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام کرد: درخواست بررسی مجدد و ثبت نام برای دریافت یارانه ای که در طرح حمایت معیشتی دولت تعریف شده است، صرفاً در خصوص بسته حمایتی معیشتی حاصل از منابع سهمیه بندی و اصلاح قیمت بنزین است. این اطلاعیه افزود: در سال جاری هیچ قانون و بودجه ای برای پرداخت یارانه نقدی ۴۵۵۰۰ تومانی به افراد غیر مشمول و یارانه اولی وجود ندارد و پیشبینی نشده است.

* ثبت نام جاماندگان و انصراف دهندگان یارانه نقدی از اول دی: سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی از فرصت دوباره جاماندگان و انصراف دهندگان یارانه نقدی از اول دی خبر داد. حسین میرزایی در گفتگویی درباره آخرین آمار معترضان به عدم دریافت حمایت معیشتی گفت: تا کنون حدود ۵ میلیون کد ملی از طریق شماره گیری کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت شده است که از این میزان، حدود ۲۰ درصد سرپرست خانوار نبودند یا تقاضای آنها تکراری بوده است. بنا بر این از مجموع ۵ میلیون کد ملی ثبت شده، ۴ میلیون کد ملی سرپرست خانوار مورد پذیرش است که از طریق پیامک به این خانوارها اعلام شده «ثبت اعتراض به عدم دریافت حمایت معیشتی نیازمند اجازه دسترسی دولت به اطلاعات مالی و بانکی شما است». وی افزود: از روز چهارشنبه امکان ثبت اعتراض در سامانه حمایت وزارت رفاه فراهم شد و با توجه به شرط دسترسی به حساب بانکی و مالی، از ۴ میلیون کد ملی ثبت شده، فقط ۵۵۰ هزار خانوار برای بررسی تقاضای دریافت حمایت معیشتی، مجوز دسترسی به اطلاعات مالی و بانکی خود را به دولت داده اند که در حال بررسی است. میرزایی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا انصراف دهندگان و جاماندگان از دریافت یارانه نقدی امکان تقاضای مجدد برای دریافت یارانه نقدی و به تبع آن، کمک معیشتی دولت را دارند یا خیر؟ گفت: این امکان فراهم شده است؛ بطوری که جاماندگان و انصراف دهندگان از دریافت یارانه نقدی از سالهای گذشته تا کنون، از اول دی باید به یکی از دفاتر پلیس به اضافه ۱۰ مراجعه و سپس در بانک اعلام حساب کنند. وی ادامه داد: خانوارهای متقاضی دریافت یارانه نقدی پس از اعلام حساب در بانک، در فرایند آزمون وسع قرار میگیرند. اگر مشمول شدند، یارانه نقدی برای آنها برقرار میشود. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی تأکید کرد: خانوارهایی که یارانه نقدی دریافت نمیکنند، «جاماندگان»، «انصراف دهندگان» یا «حذف شدگان» هستند که همه این افراد میتوانند مجدداً درخواست دریافت نقدی خود را ارائه دهند؛ اما افرادی که به دلیل وسع مالی بالا در سالهای ۹۴، ۹۵ و در سال جاری از لیست یارانه بگیران حذف شدند، به دلیل اینکه در فرایند آزمون وسع قرار میگیرند، بطور قطع مشمول یارانه نقدی نمیشوند.

* گلواژه: شیفتگی ذاتی هر اتم این است که به سرچشمه الهی و بنیادیش بازگردد. والت ویتمن

..............آموزشی

* غذاهایی که اثرات آلودگی هوا را خنثی میکنند: آمار نشان میدهد آلودگی هوا مسئول مرگ سالانه حدود هفت میلیون نفر در سراسر جهان است و اگرچه نمیتوان تنفس را متوقف کرد، اما برخی انتخابهای غذایی، اثرات سمی آلودگی هوا بر بدن را خنثی میکنند. افزایش خطر ابتلا به برخی انواع سرطانها، زوال عقل، نابینایی، بیماریهای قلبی، دیابت، آسم، برونشیت و برخی اختلالات روانی در اثر قرارگیری در معرض آلودگی هوا ثابت شده است. در عین حال، این نکته ثابت شده که مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ به بهبود عملکرد ریه ها در برابر آلودگی هوا کمک میکند. روغن زیتون، ماهی و روغن ماهی، آووکادو، گردو، دانههای چیا و بذر کتان سرشار از این نوع چربیها به علاوه ویتامین E هستند. این نوع ویتامین نیز التهاب را از بدن دور میکند. برای مقابله با آلودگی هوا، باید  بیشتر کلم بروکلی بخورید. نوشیدن آبِ این نوع کلم باعث کاهش التهاب بینی ناشی از دود میشود. ویتامینهای گروه B موجود در کلم بروکلی نیز از قلب در برابر آلودگی هوا محافظت میکنند. ذرات سمی موجود در هوا، باعث افزایش تولید رادیکالهای آزاد در بدن میشود. این مولکولهای ناپایدار باعث التهاب در بدن شده و خطر ابتلا به بسیاری از بیماریهای مزمن را افزایش میدهند. گریپفروت اما سرشار از آنتی اکسیدانها است و با خنثی کردن اثرات رادیکالهای آزاد، از سلولها در برابر آلاینده های مضر محافظت میکند. ویتامین C را فراموش نکنید. غذاهای سرشار از این ویتامین مانند پرتقال، سیب، فلفل دلمه ای، گل کلم و جوانه بروکسل، التهابهای ناشی از آلودگی هوا را در بدن خنثی میکنند و مصرف آنها باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. در آخر، بتاکاروتنهای موجود در مواد غذایی قرمز و نارنجی و سبزیجات برگدار در بدن به ویتامین A تبدیل میشود. این ویتامین نه تنها خاصیت ضد التهابی دارد، بلکه باعث بهبود سلامت چشمها شده و از پیری زودرس جلوگیری میکند.

.............ورزشی

* تیم ملی گلبال راهی توکیو شد: ملی پوشان گلبال آقایان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا، ظهر دیروز راهی کشور ژاپن شدند. اعضای تیم ملی گلبال ایران ساعت 15 روز گذشته راهی استامبول شدند و از آنجا با یک پرواز 12 ساعته راهی شهر توکیو شدند. در این مسابقات، هفت تیم ایران، تایلند، چین، کره جنوبی، ژاپن، اندونزی و استرالیا به صورت دوره ای به مصاف هم خواهند رفت و سپس تیمهای اول تا چهارم، رقابتهای مرحله نیمه نهایی را برگزار خواهند کرد. اولین دیدار تیم ملی گلبال کشورمان روز چهارشنبه در مقابل تایلند برگزار خواهد شد. محمد پرنیا و حسن جعفری از اردبیل، محمد منصوری و مهدی عباسی از تهران، محمد سرنجی از اصفهان و خلیل شهریارینسب از کرمان نفرات اعزام شده به مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک هستند. تیم ملی گلبال تنها با کسب عنوان نخست این رقابتها میتواند بعد از یک دوره غیبت، سهمیه توکیو 2020 را بدست آورد. گلبال یکی از ۱۲ رشته ای است که طبق پیشبینی کمیته ملی پارالمپیک میتواند برای توکیو کسب سهمیه کند. تیم ملی گلبال ایران در بازیهای پارا آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و با غلبه بر چین، صاحب عنوان قهرمانی شد. این عملکرد در کنار وضعیت فعلی ملی پوشان گلبال، در پیشبینی کمیته پارالمپیک بیتأثیر نبوده است. سهمیه پارالمپیک از طریق حضور در سه رویداد جهانی و آسیایی قابل دستیابی بود که البته پارالمپیکی شدن برای ایران از طریق رویدادهای جهانی از دست رفت. مسابقات جهانی ۲۰۱۸ سوئد از جمله میادین گزینشی پارالمپیک در رشته گلبال بود. سه تیم برتر این رقابتها صاحب سهمیه شدند، اما هیچ یک از تیمهای آسیایی و از جمله ایران نتوانستند در این تورنمنت صاحب سهمیه شوند. تیم ملی گلبال ایران در مسابقات جهانی سوئد ششم شد. مسابقات جهانی ۲۰۱۹ که 5 ماه پیش در آمریکا برگزار شد، دیگر رویداد تعریف شده برای توزیع سهمیه پارالمپیک بود، اما تیم ملی ایران در این رقابتها شرکت نکرد. تیمهای اول و دوم اعزامی به آمریکا صاحب سهمیه شدند. چین به عنوان یکی از کشورهای آسیایی با قرار گرفتن در رده سوم این رقابتها، از کسب سهمیه بازماند. کره جنوبی هم دیگر آسیایی حاضر در رقابتهای جهانی آمریکا بود که به فینال نرسید. مسابقات گلبال در پارالمپیک 2020 توکیو با حضور ۱۲ تیم برگزار میشود. به جز لحاظ کردن حضور ژاپن که خود میزبان پارالمپیک است، برای این مسابقات ۲ سهمیه به قاره آسیا اختصاص پیدا کرده بود؛ اما به خاطر ناکامی تیمهای قاره از تصاحب آن در دو دوره اخیر مسابقات جهانی، در عمل یکی از سهمیه ها از دست رفته است. محمد شریعتمداری، وزیر کار در حاشیه مراسم روز جهانی معلولین که در برج میلاد برگزار شد، در گفتگو با خبرنگار ایران سپید وعده کرد چنانچه ملی پوشان گلبال بتوانند سهمیه پارالمپیک را بدست آورند، مانند تیم ملی فوتبال پنج نفره نسبت به استخدام آنها اقدام خواهد کرد. «امیر سرمدی»

...........فرهنگ و هنر

* «خروج» به پایان رسید: در حالی که فیلمبرداری «خروج» ابراهیم حاتمیکیا به روزهای پایانی رسیده، گزارشها حاکی از به مشکل خوردن فیلمبرداری یک سکانس فیلم در تهران است. روزنامه فرهیختگان درباره این مشکلات نوشت: «موضوعی که در روزهای اخیر نسبت به فیلم جدید حاتمیکیا مطرح شده، سنگ اندازی برخی مدیران دولتی نسبت به فیلمبرداری یک صحنه از فیلم است که باعث به تعویق افتادن تولید فیلم در تهرانشده و گروه مجبور شده اند فیلمبرداری را جای دیگری انجام دهند.» - «چشم و گوش بسته» در سه هفته سه میلیاردی شد/ «خانه پدری» در آستانه دو میلیارد/ تازه ترین آمار فروش فیلمهای در حال اکران: مطرب: ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، ۳ هفته. ماجرای نیمروز؛ رد خون: ۵ میلیارد و ۹۱۰ میلیون تومان، ۹ هفته. هزارتو: ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، ۵ هفته. چشم و گوش بسته:  ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان،  ۳ هفته. مسخره باز: ۳ میلیارد و ۵۱۰ میلیون تومان، ۷ هفته. درخونگاه: ۱ میلیارد و ۶۱۰ میلیون تومان، ۸ هفته. - فیلمبرداری فیلم سینمایی «عامه پسند» به تهیه کنندگی و کارگردانی سهیل بیرقی این روزها در شهرضا پیگیری میشود و هوتن شکیبا در اولین تجربه همکاریش با این کارگردان، جلوی دوربین رفت. در خلاصه داستان فیلم آمده است: عامه پسند. [م مَ مِ پَ س] (ن مف مرکب) آنچه را مردم معمولی پسندند. آنچه را عرف پسندد. فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا و باران کوثری گروه بازیگران ساخته جدید بیرقی را تشکیل میدهند تا شاهد ترکیب متفاوت و تازه ای در سینمای ایران باشیم. «عامه پسند» از تولیدات کاملاً مستقل امسال سینمای ایران است که فرم حضور در جشنواره را پر کرده است. حسین جعفریان (مدیر فیلمبرداری)، هایده صفی یاری (تدوین)، کریستف رضاعی (آهنگساز)، مهرداد میرکیانی (طراح چهره پردازی) مریم تختکشیان (عکاس) و مجید کریمی (مجری طرح) از عوامل پشت صحنه فیلم «عامه پسند» هستند.

.............حوادث

* درخواست قصاص برای مردی که همسر وسواسیش را کشت: مردی دی سال گذشته در تماس با مأموران پلیس مدعی شد خواهرش گم شده و او به این موضوع بسیار مشکوک است. او گفت: چند ماهی است سعی میکنیم با خواهرم تماس بگیریم، اما موفق نمیشویم. او تلفنش را جواب نمیدهد. وقتی با شوهرخواهرم تماس گرفتم، او گفت به سفر ترکیه رفته اند و قرار است چند ماهی آنجا باشند. خواهرم هرگز بدون اینکه به پدر و مادرم بگوید کجا میرود، به سفر نمیرفت. خیلی سعی کردم شوهرخواهرم را راضی کنم تا گوشی را به خواهرم بدهد تا خودم با او صحبت کنم، اما قبول نکرد. ما مدتی است از خواهرم خبر نداریم و حتی شوهرخواهرم اجازه نمیدهد ما با فرزند خواهرم صحبت کنیم و به نظر من این موضوع مشکوک است. وقتی پلیس تحقیقات خود را در این باره آغاز کرد، متوجه شد فرزانه، زن مفقود شده، اصلاً از کشور خارج نشده است. بیژن، شوهر فرزانه به دادسرا احضار شد. او ادعا کرد خبر ندارد همسرش کجاست و چون با خانواده همسرش اختلاف داشته، درباره گم شدن فرزانه حرفی به آنها نزده است. این مرد بعد از مدتها مقاومت بالاخره لب به اعتراف گشود و گفت: من فرزانه را دوست داشتم و با هم زندگی خوبی داشتیم، اما چند سالی بود که همسرم به وسواس مبتلا شده بود. او مدام همه چیز را میشست و تمیز میکرد. فکر میکرد همه چیز و همه جا کثیف است. این کارهایش خیلی آزار دهنده شده بود. سعی کردم او را نزد دکتر ببرم و درمانش کنم، اما قبول نمیکرد؛ میگفت شما نامرتب و کثیف هستید. کارهایش حتی دخترمان را هم اذیت میکرد. او مدام بچه را میشست. ما مدتها بود بهخاطر وسواس همسرم دیگر با هم رابطه ای نداشتیم. متهم ادامه داد: فرزانه روز حادثه دوباره کارهایش را شروع کرد. سر این مسئله با هم جر و بحث کردیم. هر بار عصبانی میشد، خودش را میزد. وقتی شروع کرد به کتک زدن خودش، دستش را روی گلویش گذاشت و من هم که حسابی عصبانی شده بودم، دستم را روی گلوی او گذاشتم و فشار دادم، بیهوش روی صندلی افتاد. ترسیدم. بلافاصله او را بلند کردم و به سمت درمانگاه بردم. در راه متوجه شدم فوت شده است. چاره ای به جز از بین بردن جسد نداشتم. جنازه را به سمت جاده چالوس بردم و در یک دره رها کردم. وقتی مأموران به منطقه ای که متهم گفته بود رفتند، جسدی پیدا نکردند؛ اما چند تار مو روی تخته سنگ پیدا کردند. با انجام آزمایش دی ان ای از مادر فرزانه، مشخص شد که تارهای مو متعلق به فرزانه است. متهم درباره اینکه چرا از جسد همسرش اثری در محل نبود، گفت: من اصلاً نمیدانم چرا این اتفاق افتاده است. جسد را روی تخته سنگی رها کردم و برگشتم و اصلاً نمیدانم جسد کجاست. این مرد در آخرین دفاعیاتش گفت: من قصدی برای کشتن همسرم نداشتم؛ فقط از سر عصبانیت او را زدم. این در حالی است که والدین فرزانه برای دامادشان درخواست قصاص کرده اند و پرونده با صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه ارسال شده است.

 

...........اطلاعرسانی

* به اطلاع میرساند: جلسه نقد رمان خواب باران با رویکرد بررسی مفهوم نابینایی در این اثر، با حضور نویسنده: وجیهه سامانی و منتقد مهمان: دکتر خدیجه جبلی، سه شنبه 19 آذر ساعت 15 تا 17 برگزار میشود. بدین وسیله از علاقمندان جهت حضور در برنامه دعوت به عمل میآید. نشانی: تهران، خ ولیعصر، نرسیده به تجریش، جنب پمپ بنزین باغ فردوس، کتابخانه شهید باهنر. تلفن: 02122728164

* بدین وسیله به اطلاع اعضای محترم انجمن نابینایان ساکن تهران میرساند: آموزش خدمات سامانه بانکی در نیمه دوم آذر در مرکز توانبخشی خزانه برگزار خواهد شد. از علاقمندانی که مسلط به خط بریل یا برجسته نگار هستند و آشنایی به کار با کامپیوتر دارند، دعوت بعمل میآید تا جهت ثبت نام تا تاریخ 15/9/98 با این انجمن تماس حاصل نمایند.

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *