شناسه خبر: 19363 منتشر شده در مورخ: 1398/9/3 ساعت: 14:49 گروه: فرهنگی  
از طرح های دغدغه مند معلولان استقبال می کنیم
معاون صدای رسانه ی ملی در گفت و گوی اختصاصی با ایران سپید اعلام کرد

از طرح های دغدغه مند معلولان استقبال می کنیم

ظهر امروز ۳ آذر، معاون صدای رسانه ی ملی در حاشیه ی نشست مطبوعاتی پانزدهمین جشنواره ی رادیو در گفت و گویی اختصاصی با ایران سپید، به پرسش های این روزنامه پاسخ داد.

به گزارش ایران سپید، حمیدرضا شاه آبادی، معاون صدای رسانه ی ملی در پاسخ به پرسشی پیرامون جایگاه نابینایان در تولیدات رادیو به عنوان مخاطب اظهار داشت: «نابینایان و دیگر گروه های معلولیتی حق دارند از تمام دستگاه های اجرایی خواسته هایشان را مطالبه کنند. رادیو از جمله دستگاه هاییست که در عرصه ی رسانه، برای نابینایان دارای اهمیت خاصیست و این میزان بالای اهمیت، برای رادیو یک امتیاز است. قطعاً قاطبه ی نابینایان مخاطبان همیشگی رادیو هستند؛ بنا بر این حق دارند مطالباتشان درباره ی تولیدات رادیو را مستقیماً مطرح کنند.»

شاه آبادی در خصوص انتقادی پیرامون رویکرد رادیو به تولید برنامه های ویژه ی معلولان در مناسبت های خاص اظهار داشت: «این انتقاد وارد است و خلأ برنامه های مستمر که در کنداکتور برنامه های اصلی رادیو ویژه ی معلولان تولید شود، کاملاً محسوس است. منتها انجام این مهم نیازمند همکاری تشکل های معلولان و مخصوصاً نابینایان است. ما اخیراً جلسه ای با انجمن ناشنوایان داشتیم و در یک تعامل سازنده، امکان برقراری ارتباط این انجمن با برخی بخش های تولید رادیو فراهم شد.»

معاون صدای رسانه ی ملی با تأکید بر آمادگی رادیو در امر تولید برنامه های مستمر راجع به معلولان اظهار داشت: «قطعاً تولید برنامه با محوریت معلولان، نیازمند تشکیل اتاق فکر و کار های پژوهشیست تا با برنامه ریزی بلند مدت، بتوان اقدامات لازم را انجام داد. ما این آمادگی را داریم تا از طرح های تشکل های گروه های مختلف معلولیتی به ویژه نابینایان در تولید برنامه های تخصصی که به دغدغه ها و مسائل معلولان می پردازند، استفاده کنیم.»

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *