شناسه خبر: 19154 منتشر شده در مورخ: 1398/8/14 ساعت: 06:26 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه سه شنبه 14 آبان 1398

روزنامه سه شنبه 14 آبان 1398

جذب حد اقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور - مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد - وارنیش فلورایدتراپی دانشآموزان بدون رضایت والدین ممنوع است - شروع پر سر و صدای بازار موسیقی بعد از خواب دو ماهه - در نشست خبری با اصحاب رسانه، کارگردان ستایش سکوتش را شکست - فوتبال نابینایان از امکانات حد اقلی محروم است - انتقام کودکانه برادر از خواهرش

روزنامه «ایران سپید»

سه شنبه 14 آبان 1398

7 ربیع الاول 1441

5 نوامبر 2019

سال بیست و سوم شماره 6272

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

با عرض تسلیت شهادت امام حسن عسگری (ع) و شادباش آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) به اطلاع خوانندگان میرسانیم روزنامه پنجشنبه منتشر نخواهد شد.

........عناوین این شماره......

جذب حد اقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور 2

مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد 4 

وارنیش فلورایدتراپی دانشآموزان بدون رضایت والدین ممنوع است 6

شروع پر سر و صدای بازار موسیقی بعد از خواب دو ماهه 8

در نشست خبری با اصحاب رسانه، کارگردان ستایش سکوتش را شکست

فوتبال نابینایان از امکانات حد اقلی محروم است

انتقام کودکانه برادر از خواهرش

...............ویژه

* جذب حد اقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور: مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه امسال حد اقل ۸۰۰ معلول در آزمون استخدامی کشور جذب میشوند، گفت: اگر بخشی از سهمیه ۳ درصدی اشتغال معلولان با افراد واجد شرایط پر نشود، سهیمه مذکور از بین نمیرود تا مجددا افراد در سالهای بعد جذب شوند. محمدرضا شهبازی در خصوص وضعیت اشتغال معلولان گفت: بر اساس قانون حمایت از حقوق معلولان سهمیه ۳ درصدی اشتغال برای معلولان در نظر گرفته شده است، تا این موضوع در حوزه هایی که اشتغال مناسبتری برای معلولان فراهم است، اجرایی شود. از جمله در وزارت آموزش و پرورش که الان ۵۴۳ ردیف شغلی در آموزش و پرورش موجود است که این افراد میتوانند در آنها اشغال به کار داشته باشند. وی افزود: در صورتی که تمام این سهیمه توسط معلولان اخذ نشود، این ردیفها برای معلولان حفظ میشود تا مجددا افراد در سالهای بعد جذب شوند. شهبازی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که معلولان با آن رو به رو هستند اشتغال است، این مشکل به ویژه در میان نابینایان بیشتر وجود دارد چرا که اغلب این افراد، تحصیل کرده هستند و به همین دلیل اشتغال آنها در شرایط موجود دشوارتر است. مدیر کل دفتر توانمندسازی معلولان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر فرد معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، اظهار کرد: خدمات بهزیستی به شکل عام و شامل حال تمام گروه های معلولان میشود و تفاوتی بین گروههای معلولان وجود ندارد و فقط در تامین وسایل کمک توانبخشی این اقلام متفاوت هستند البته نباید فراموش کرد این وسایل نه تنها در حد اعتبارات سازمانی تأمین میشود بلکه به دلیل جمعیت این گروه، حد اقل بالای ۱۰ درصد از اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزههای دیگر نیز در این بخش صرف میشود.

.............سیاسی

* مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد.  مقام معظم رهبری در دیدار دانشآموزان و دانشجویان گفتند: مذاکره با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد چون قطعا هیچ امتیازی نمیدهند. * اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری عدالت را نقطه اشتراک تشکیل هر حکومت دانست و گفت: بیمه سلامت کانون اصلی عدالت هر جامعه است. * عبد الناصر همتی رییس بانک مرکزی گفت: ثبات نسبی در شرایطی به اقتصاد ایران بازگشت که یک سال از شروع جنگ اقتصادی و تحریم بانکی و صادرات نفت ایران توسط آمریکا با هدف فروپاشی اقتصاد کشور میگذرد. * جمال عرف معاون سیاسی وزیر و رییس ستاد انتخابات کشور گفت: لیست و فهرستی مبنی بر ممنوعیت افراد برای سخنرانی نداریم. * به نوشته ایرناپلاس حدود ۱۹ درصد از خانوار‌های ساکن در مناطق شهری را زوجها تشکیل میدهند که مجموع هزینه‌های آنها در سال گذشته، به‌طور متوسط بیش از ۳۶ میلیون تومان بوده است. بیشترین هزینه غیر خوراکی خانوار‌های دو نفره، مربوط به گروه «مسکن»، «بهداشت و درمان» و «حمل و نقل و ارتباطات» است. بیش از نیمی از هزینه‌های غیر خوراکی یعنی حدود ۵۲ درصد، به گروه مسکن تخصیص پیدا میکند. بخش عمده خانوار‌های دهک اول درآمدی را زوجهای ایرانی تشکیل میدهند. حدود ۲۹ درصد از خانوار‌های دهک اول درآمدی یعنی کمدرآمدترین دهک، خانوار‌های دو نفره هستند. * داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مورد ورود ذرتهای آلوده به کشور گفت: مردم خیالشان راحت باشد که یک دانه از این ذرتها هم به داخل کشور وارد نشده است. * غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: «با توجه به سخنان آقای جهانگیری درباره لزوم تصویب FATF و تأیید شخص رهبری، باید بگویم در مجمع تشخیص مصلحت درباره این لوایح اتفاق تازه‌ای رخ نداده و رهبری هم در این زمینه هیچ دستوری به ما ابلاغ نکرده اند.

........بهداشت و سلامت

* وارنیش فلورایدتراپی دانشآموزان بدون رضایت والدین ممنوع است: رئیس گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه «وارنیش فلورایدتراپی» عبارت است از رساندن موضعی  فلوراید به دندانها برای محافظت از آنها، اظهار کرد: سالیان درازی است که در علم دندانپزشکی تاثیر فلوراید به ‌عنوان یک ماده پیشگیری‌کننده از پوسیدگی دندان به اثبات رسیده است. وی با بیان اینکه برنامه کشوری طرح تحول سلامت دهان و دندان مدارس ابتدایی، طی موافقتنامه ای بین وزرای آموزش و پرورش و بهداشت اجرایی شده است، تأکید کرد: فعالیتهای چشمگیری بعد از اجرایی شدن این طرح درحوزه پیشگیری و آموزش حفظ سلامت دهان و دندان برای دانشآموزان در مدارس مختلف انجام شد به شکلی که در مجموع میتوان گفت ۸۰ درصد دانشآموزان ابتدایی  حد اقل دو بار در سال تحت پوشش طرح «وارنیش فلورایدتراپی» قرار گرفته اند. طاهری در ادامه از اجرای دو مرحله ای، طرح وارنیش فلورایدتراپی در مدارس تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: رضایتنامه والدین برای اجرای طرح وارنیش فلورایدتراپی الزامی است و مراقبین سلامت بدون رضایت نامه و اجازه والدین به هیچ عنوان اجازه ندارند برای دانشآموز وارنیش فلورایدتراپی را انجام دهند.

* خواب عمیق موجب دفع مواد سمی مغز میشود: مطالعه جدید نشان میدهد مراحل مختلف خواب به مغز فرصت میدهد تا خودش را از مواد سمی احتمالی پاکسازی نماید. محققان دریافتند در طول خواب عمیق، به نظر میرسد فعالیت موج آهسته سلولهای عصبی، فضایی را برای مایع مغزی نخاعی ایجاد میکند تا به شکل هماهنگ به داخل مغز وارد و خارج شوند؛ فرآیندی که تصور میشود موجب پاکسازی ضایعات متابولیکی میشود. این ضایعات شامل بتاآمیلوئید است؛ پروتئینی که به شکل غیر عادی در مغز افراد مبتلا به زوال عقل انباشت میشود.

...........آهنگ و درنگ

* شروع پر سر و صدای بازار موسیقی بعد از خواب دو ماهه: هر ساله با پایان یافتن سوگواریهای دو ماهه ایرانیان برای سالار شهیدان، بازار موسیقی شروعی دوباره را تجربه میکند و معمولاً در چنین روزهایی است که آلبومهای پر سر و صدا و حاشیه ای وارد بازار میشود. امسال هم گویا چنین اتفاقی در حال رقم خوردن است و شایعات و اخبار حکایت از آن دارد که در روزهای آینده قرار است شاهد انتشار آلبومهایی در بازار موسیقی باشیم که هر کدامشان تا روزها خوراک رسانه های مرتبط و غیر مرتبط را تأمین خواهد کرد و به سوژه داغ شبکه های اجتماعی بدل خواهد شد. بسیاری از منتقدان از انتشار آلبوم مشترک قربانی و همایون شجریان به عنوان بمب خبری این روزهای بازار یاد میکنند. همکاری دو خواننده از ژانر موسیقی ایرانی در قالب یک آلبوم مشترک، اگر نگوییم بیسابقه، دست کم در طول ۴ دهه اخیر کم سابقه است. همایون و قربانی اما انگار قرار است صفشکن باشند و چراغ همکاریهایی از این دست را در بازار موسیقی ایرانی روشن کنند. اولین بار در مرداد ۹۳ بود که شنیدیم این دو قرار است در یک آلبوم هم آواز شوند. اتفاقی که بعد از گذشت پنج سال و علیرغم تکمیل فرایند تولید، تا همین چند وقت پیش گویا انتشارش هنوز از سوی تهیه کنندگان به صلاح تشخیص داده نشده بود تا اینکه بالاخره انتظار خیل طرفداران این دو خواننده محبوب به سر آمد و چندی پیش، خبر انتشار آلبوم، در اینترنت پیچید و تیزر آلبوم هم منتشر شد. انتشاری که البته با حواشی فراوان همراه بود و صف موافقان و مخالفان را در مقابل هم قرار داد. بحث بر سر محل ضبط ویدئوی تیزر بود و دعوا بر سر آن بود که آیا این دو خواننده مردمی، اجازه دارند بی که به حواشی ساخت پروژه «ایرانمال» توجهی داشته باشند، در آن محل ویدئو ضبط کنند؟ همایون البته پاسخی را هم در همین زمینه در اختیار وبسایتها گذاشت. جوابی که انگار نتوانست کسی را قانع کند و اتفاقاً آتش منتقدان را تندتر هم کرد. آلبوم «افسانه چشمهایت» با آهنگسازی مهیار علیزاده در حالی قرار است در ۱۹ آبان رونمایی شود که بحث بر سر تاریخ انتشار اثر جدید محسن چاوشی همچنان داغ است. دنبال کننده های جدی بازار حتماً به خاطر دارند که پارسال هم چاوشی ترجیح داد آلبوم ابراهیم را درست چند روز بعد از ایران منِ همایون منتشر کند تا به مدد طرفدارانش، عرض اندامی هم در مقابل همایون کرده باشد. همان اتفاق باعث شده شایعاتی مبنی بر انتشار «بینام»، آلبوم تازه چاوشی در ۲۰ آبان منتشر شود. «هادی حسینی»، تهیه کننده چاوشی اما این خبر را تکذیب کرده و گفته هنوز تاریخی برای انتشار در نظر گرفته نشده است. انتشار «بینام» با دردسرهای زیادی همراه بود. اول قرار بود اسم آلبوم «قمارباز» باشد اما گویا ارشاد این اسم را نپذیرفته و چاوشی هم مجبور شده تقاضای مجوز برای آلبوم را با نام «بینام» به مسؤولان ارشاد ارائه کند.

...........گزارش فرهنگی

* در نشست خبری با اصحاب رسانه، کارگردان ستایش سکوتش را شکست: ظهر یکشنبه ۱۲ آبان، عوامل سریال ستایش در جمع اصحاب رسانه حاضر شدند تا به پرسشهای خبرنگاران درباره این سریال پاسخ دهند. به گزارش ایران سپید، در این نشست خبری سعید سلطانی کارگردان، آرمان زرینکوب تهیه کننده به همراه داریوش ارجمند، قربان نجفی و مهدی میامی در مرکز همایشهای صدا و سیما به پرسشهای خبرنگاران پاسخ دادند. در آغاز این جلسه، سعید سلطانی ضمن اشاره به غافلگیر شدنش از سیل تماسهای مردمی اظهار کرد: «من واقعاً از این همه تماس مردم در واحد ارتباطات مردمی غافلگیر شدم که نشان میداد مردم از سریال راضی بودند. خدا را شکر میکنم که حاصل تلاشهای من و همکارانم مورد قبول مردم قرار گرفته است.» آرمان زرینکوب هم از حضور در واحد ارتباطات مردمی ۱۶۲ اظهار خوشنودی کرد و این حضور را یک تجربه تازه عنوان کرد: «حضور در ۱۶۲ برای من یک تجربه تازه بود و پرسشهایی که از سوی مردم مطرح میشد، معلوم بود از عمق سریال بود. خیلیها میپرسیدند آیا فصل چهارم این سریال تولید میشود؟ همین پرسشها خستگی را از تن من و همکارانم بیرون کرد.» در ادامه این نشست خبری، سعید سلطانی در پاسخ به پرسشی پیرامون انفعال شخصیت محمد اظهار داشت: «اتفاقاً محمد بهانه این فصل بود؛ چرا که باعث شد حشمت فردوس و ستایش خانواده از هم گسسته را مجدداً پیوند دهند. حضور محمد باعث میشود حشمت فردوس که در فصل دوم به انفعال رسیده، دوباره برخیزد و با اطراف خود مراوده پیدا کند و این احساس را داشته باشد که تنها سرمایه اش به نوعی محمد است؛ نوه ای که بدون الگویی مثل پدر بزرگ شده و الآن حشمت فردوس حکم پدر را برای او پیدا کرده است. به نظر من محمد یکی از ارکان اصلی دستان این فصل است؛ حالا اگر دیالوگ بگوید یا نگوید، از نظر من انفعال نیست.» سعید سلطانی در پاسخ به پرسش دیگری راجع به ترانه تیتراژ پایانی سریال و شوخیهایی که با آن شد، اظهار داشت: «ما سعی کردیم از نماینده دو نسل در ترانه های تیتراژ این فصل استفاده کنیم. ترانه تیتراژ اول با صدای اشکان کمانگری که خواننده موسیقی ایرانیست و تیتراژ پایانی با صدای آقای مظفری خواننده نسل جوان که فکر میکنم مردم هم با این ترانه ارتباط خوبی برقرار کردند. ضمناً کدام رویداد سیاسی، اجتماعی یا فرهنگیست که مورد طنز قرار نگرفته باشد. اتفاقاً یکی از ویدیوهایی که از ترانه پایانی سریال درست شده بود، به دستم رسید و دیدم. با خودم فکر کردم اگر قرار بود خودم این ویدیو را درست کنم، یک ماه زمان باید صرف پیش تولیدش میکردم. اما یک هموطن خوش سلیقه با حوصله چنین ویدیویی درست کرده؛ ضمن اینکه قطعاً ترانه بارها شنیده شده که چنین واکنشهایی را هم به دنبال داشته است.» کارگردان سریال ستایش در بخش دیگری از این نشست خبری، در پاسخ به نقد خبرنگار ایران سپید درباره محتوای متن ترانه تیتراژ پایانی و دلخوری جامعه نابینایان نیز اظهار داشت: «من از تمام دوستان نابینا که از متن این ترانه رنجیدند، به عنوان کارگردان سریال عذرخواهی میکنم و دست تک تک عزیزان نابینا را میبوسم. ما بزرگان قابل احترامی از جامعه نابینایان داریم.» سلطانی در پاسخ به پرسش ایران سپید پیرامون کشدار بودن برخی قسمتهای داستان اظهار داشت: «متن اصلی داستان شامل سه چهار محور اصلی بود که به شکل موازی اتفاقات را پیش میبرد؛ منتها به دلایلی در شکل پخش، مجبور شدیم وقایع را پشت سر هم نشان دهیم. وگرنه علاوه بر اینکه فصل سوم دارای هویت مستقل رواییست، نوشته آقای مطلبی چنان بود که مخاطب را درگیر خود میکرد. شاید به همین علت شما تصور کردید سهم بعضی محورهای داستان بیشتر بود.» سلطانی که به عنوان کارگردان پاسخگوی اکثر پرسشها بود، در بخشی از این نشست خبری، در پاسخ به نقدی راجع به گافهای سریال مثل ژستی که «صفایی» با بازی قربان نجفی برای شلیک گلوله گرفته بود، اظهار داشت: «حقیقت این است که ما در کارمان گاف داشتیم و این را انکار نمیکنم. من یا منشی صحنه در جاهایی بیدقتی داشتیم مثل گریم ستایش یا شکل تیر خوردن پریسیما. آنچه شما در این سریال دیدید، چکیده ای بود که پخش پذیرفت. طبعاً اگر میخواستیم به شکلی دقیق مواردی را که اشاره شد، نشان دهیم، قطعاً استانداردها را رعایت میکردیم؛ اما مهم برای ما روایت داستان بود. امیدوارم این گافها را ببخشید و در نظر بگیرید که ما از ۱۱ فروردین تا ۲۶ اسفند ۹۷ کار مداوم بین تهران و شمال را داشتیم و تولید یک سریال ۴۲-۳ قسمتی نمیتواند به دور از گاف باشد.» سلطانی به وجوه دیده نشده سریال اشاره کرد و گفت: «متأسفانه برخی وجوه این سریال مثل ازدواج سرپرست خانوار دیده نشد. اتفاقاً ما سهم مهمی در نشان دادن این موضوع داشتیم که تا الآن کمتر در تلویزیون به آن پرداخته شده و به نظرم موضوع مهمیست. چرا نپردازیم وقتی نمونه های زیادی در جامعه وجود دارد؟

.............ورزشی

 * فوتبال نابینایان از امکانات حد اقلی محروم است: محمدرضا مظلومی گفت: ورزشکاران نابینا و کمبینا در سالهای اخیر، افتخارات و مدالهای زیادی را کسب کرده اند که مهمترین آن مدال نقره پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو توسط ملی پوشان فوتبال پنج نفره نابینایان بود. اما با وجود این مدال و احتمال تکرار آن در توکیو ۲۰۲۰، فوتبال نابینایان از داشتن یک زمین اختصاصی برای تمرین و بازی دوستانه محروم است. این تیم، نایب قهرمان ریو است داشتند یک زمین تخصصی جز حداقلهای فوتبالیستهای نابینا است که از آن محروم هستند. رئیس فدراسیون نابینایان ادامه داد: نابینایان در کلیه استانها به جز دو استان فارس و کرمان دیواره حائل برای فوتبال ندارند و این موجب میشود شناسایی استعدادهای این رشته با دشواری مواجه شود. وی افزود: هیأت 7 استان دفتر کار ندارند و ۲۰ استان نیز سالن در اختیار ندارند. اگر رشته ها را به صورت تخصصی بیان کنم، ۲۷ استان حتی چمن هم برای فوتبال پنج نفره در اختیار ندارند. مظلومی بیان کرد: عاجزانه از وزارت ورزش و کمیته ملی پارالمپیک خواهش دارم که نیازهای این بخش را بیشتر ببینند. باید بودجه ویژه ای به این فدراسیون اختصاص یابد تا افتخارآفرینیها بیش از پیش شود. رئیس فدراسیون نابینایان با اشاره به یکی دیگر از مشکلات ورزش نابینایان اظهار داشت: تا ۲۰ سال پس از انقلاب، ورزشکاران نابینا و معلول تحت نظر یک فدراسیون بودند. تمام سالنهای ورزشی به نام معلولین و نابینایان بود. اما پس از استقلال ۲ فدراسیون نابینایان و جانبازان و معلولین، تمام سالنها به فدراسیون جانبازان رسید. این در حالی است که باید حد اقل یک سوم آن به ورزشکاران نابینا میرسید. به این مسأله و ظلمی که به نابینایان شده، تا کنون توجهی نشده است. ما در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا، 1۱۴ درصد رشد مدالی داشتیم و این خود دلیلی برای توجه ویژه تر به ورزشکاران نابینا است.

..........حوادث

* انتقام کودکانه برادر از خواهرش: پسری برای انتقام از خواهر پرستارش با طرح ادعایی دروغین او را به دادسرای جنایی کشاند. چهارشنبه 8 آبان پسر 25 ساله‌ای به کلانتری 129 جامی رفت و مدعی شد در یک توطئه خانوادگی پدرش را با همدستی مادر و خواهرش به قتل رسانده اند. وی در تشریح ماجرا گفت: 11 سال قبل من و مادر و خواهرم، پدرم را در مشهد کشتیم و با صحنه سازی، قتل او را خودکشی جلوه دادیم. بعد هم به تهران نقل مکان کردیم تا کسی به راز ما پی نبرد. او ادامه داد: پدر و مادرم همیشه با هم اختلاف داشتند. روز حادثه دوباره با هم دعوایشان شده بود. وقتی وارد خانه شدم پدرم با تکه پارچه ای داشت مادرم را خفه میکرد از دیدن این صحنه به قدری عصبی شدم که به طرف پدرم هجوم بردم و بعد از اینکه مادرم را از دستش نجات دادم، همان پارچه را دور گردن پدرم پیچیدم بعد هم از مادر و خواهرم خواستم کمکم کنند تا او را خفه کنیم. وقتی او را کشتیم با پلیس تماس گرفته و از آنجایی که پدرم سابقه خودکشی داشت، با صحنه سازی و به دروغ مرگ او را خودکشی نشان دادیم. حدود دو سال بعد مادرم فوت کرد، در این مدت عذاب وجدان لحظه ای مرا رها نکرده است و تصمیم گرفتم با اعتراف به این حقیقت تلخ راز این جنایت 11 ساله را فاش کنم.

به ‌دنبال اظهارات پسر جوان به ‌نام میلاد، موضوع به بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام شد و کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی مأموریت یافتند تا صحت و سقم اظهارات میلاد را بررسی کنند. در نخستین گام کارآگاهان به سراغ خواهر میلاد رفته و وی را برای تحقیق و بازجویی به اداره آگاهی منتقل کردند. وی که از شنیدن ادعای برادرش شوکه شده بود، گفت: برادرم دروغ میگوید، پدرمان ناراحتی قلبی داشت. چند روزی در بیمارستان بستری شد و سپس فوت کرد. در ادامه بررسیها نیز کارآگاهان جنایی از پلیس و بیمارستان مشهد در رابطه با این حادثه استعلام کردند و بررسیها نشان داد که اظهارات خواهر میلاد درست بوده و پدرش به خاطر بیماری قلبی در بیمارستان فوت کرده است. وی که متوجه شد دروغش برملا شده گفت: از خواهرم کینه به دل داشتم. میخواستم از او انتقام بگیرم. من یک کارگر ساده قهوه خانه هستم و شبها نیز همانجا میخوابم. اما خواهرم پرستار است و برای خودش خانه و زندگی و کار آبرومندانه‌ای دارد. چه اختلافی با خواهرت داشتی؟  وقتی پدرم فوت کرد، تأمین خرج و مخارج زندگی بر دوش من بود. دانشجوی نرم افزار کامپیوتر بودم اما بعد از چند ترم مجبور شدم دانشگاه را رها کنم. بعد از مدتی نیز به تهران آمدیم اما خواهرم به درس خواندنش ادامه داد و الان پرستار اتاق عمل است. او برای خودش خانه و زندگی دارد و مدام با دوستانش تفریح میکند. اما من چی؟ نه خانه دارم و نه پس انداز. خواهرم حالا که برای خودش کسی شده نه تنها به من کمک نمیکند بلکه تحقیرم نیز میکند. خواهرم در محل کار خیلی قابل احترام است فکر کردم اگر به او اتهام قتل بزنم نه تنها کارش را از دست میدهد بلکه آبرویش هم میرود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *