شناسه خبر: 18768 منتشر شده در مورخ: 1398/7/7 ساعت: 09:59 گروه: اجتماعی  
توزیع ۱۱۰ هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی

توزیع ۱۱۰ هزار بسته نوشت‌افزار بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی

مدیرکل امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته بنا داریم ۱۵۰ هزار بسته نوشت‌افزار را بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی توزیع کنیم که تا به امروز ۱۱۰ هزار بسته نوشت‌افزار توزیع شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از تسنیم محمدعلی رستمیان با اشاره به اجرای پویش "‌مشق مهر" اظهار کرد: این پویش از 12 شهریور آغاز شده و تا 15 مهر ادامه خواهد داشت و خیرین و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را به دانش‌آموزان نیازمند اهدا کنند.

وی با بیان اینکه پویش اشاره شده ویژه دانش‌آموزان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور است، تصریح کرد: هم‌اکنون 150 هزار دانش‌آموز تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که از این تعداد 75 هزار نفر در حوزه اجتماعی و 75 هزار نفر نیز در حوزه توانبخشی هستند.

مدیرکل امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: از زمان آغاز پویش "مشق مهر" که با شعار مهر پایانی ندارد تا به امروز 110 هزار بسته نوشت‌افزار تهیه شده که این تعداد در اختیار دانش‌آموزان شناسایی شده در استان‌های مختلف قرار داده شده است.

رستمیان یادآور شد: ارزش ریالی بسته‌های نوشت‌افزار متفاوت است و میانگین ارزش هر بسته 90 هزار تومان است که با برنامه‌ریزی صورت گرفته 150 هزار بسته نوشت‌افزار در اختیار دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت.

وی  بیان اینکه حدود 7 هزار دانش‌آموز بی‌بضاعت در کشور پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی هستند، گفت: این افراد در بخش‌های مختلف از جمله تحصیلی و حمایتی نیازمند حمایت هستند.

مدیرکل امور مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: امسال برای دومین سال با راه‌اندازی پویش تهیه نوشت‌افزار برای کودکان نیازمند تحت پوشش بهزیستی پویش مشق مهر راه‌اندازی شد است.

رستمیان گفت: در سه ماهه اول امسال 2 هزار میلیارد ریال جلب مشارکت‌های مردمی در حوزه دولتی و خصوصی در کشور جذب شد که پیش‌بینی می‌شود این میزان با انجام فعالیت‌های فرهنگی در راستای افزایش جذب مشارکت‌های مردمی به هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: خیرین و نیکوکاران می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد #300*733* از طریق تلفن همراه همچنین از طریق اپلیکیشن‌ آپ با انتخاب گزینه «مشق مهر» کمک‌های خود را به دانش‌آموزان نیازمند در مناطق محروم اهدا کنند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *