شناسه خبر: 18531 منتشر شده در مورخ: 1398/6/13 ساعت: 11:05 گروه: اجتماعی  
بیایید مددجویان بهزیستی را شاغل کنیم

بیایید مددجویان بهزیستی را شاغل کنیم

برای نخستین‌بار در کشور طرحی در شهرستان‌های استان تهران به مرحله اجرا درآمده است تا زمینه‌ ایجاد اشتغال مددجویان بهزیستی توسط کارفرمایان توسعه یابد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا مسئولان بهزیستی می‌گویند کارفرمایانی که اشتغال مددجویان را فراهم کنند تسهیلاتی از این سازمان می‌گیرند.

تلاش برای اجرای این طرح و نیز تقویت اطلاع‌رسانی‌ها درباره آن از چند جنبه مورد استقبال بسیاری از کارشناسان نیز قرار گرفته است زیرا با افزایش شمار مددجویان شاغل، از یک سو بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی جامعه از بین می‌رود و از سوی دیگر دولت فراغ بال بیشتری برای حمایت بهتر از سایر مددجویان پیدا می‌کند.

جزییات گلریزان اشتغال مددجویان بهزیستی

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا توضیح داد:‌ طرح گلریزان اشتغال در این استان برای مددجویان در حال اجراست و در قالب آن از کارفرمایان برای جذب نیروی کار دعوت شده است.

مهشید چوبکار اظهارداشت: در این طرح کارفرمایان با ارائه طرح‌ها، نیازهای نیروی انسانی خود را مطرح و بر اساس توانمندی مددجویان، آنان را در کارگاه‌های خویش جذب می‌کنند.

وی تاکید کرد: این طرح برای نخستین‌بار در کشور در شهرستان‌های تابعه استان تهران اجرایی شده است تا به اشتغال مددجویان بهزیستی کمک شود.

چوبکار گفت:‌ در همین زمینه همایش تخصصی هم‌اندیشی فرصت‌های اشتغال برای معلولان و مددجویان توسط بهزیستی شهرستان تهران نیز امروز (چهارشنبه)‌ برگزار می‌شود که امیدواریم با مشارکت کارفرمایان، بیش از پیش زمینه اشتغالزایی مددجویان فراهم شود.

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران تاکید کرد: در صورتی که کارفرمایان، مددجویان بهزیستی را برای اشتغال به کار بگیرند بهزیستی به ازای جذب هر نیروی کار به آنان تسهیلات اعتباری و خدمات بیمه‌ای ارائه می‌کند.

وی با بیان اینکه جذب نیروی کار بستگی به ظرفیت و اعلام آمادگی کارفرمایان دارد گفت: بهزیستی محدودیتی در این زمینه ندارد و درصدد آماده‌سازی اشتغال مددجویان است.

چوبکار اضافه کرد: همچنین اگر کارفرمایی برای تولید در سطح ملی طرح بزرگی داشته باشد برای ارائه تسهیلات بیشتر به سازمان بهزیستی کشور و از آنجا به بانک توسعه ملی معرفی خواهد شد.

۲۰ میلیارد تسهیلات برای جذب ۵۰۰ مددجو در شهریار

وی ادامه داد: در همین زمینه تاکنون سه کارفرما برای دریافت تسهیلات به سازمان بهزیستی معرفی شده‌اند که یکی از آنان نیازمند دریافت تسهیلات ۲۰ میلیارد تومانی در محدوده شهرستان شهریار برای جذب ۵۰۰ مددجو و ایجاد کارخانه ریسندگی و تولید پیراهن مردانه است.

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران همچنین از معرفی مددجویان بهزیستی ساکن در روستاها به بانک‌های عامل خبر داد و گفت: تاکنون ۱۸۵ مورد از سامانه اشتغال  کارا برای دریافت تسهیلات به بانک‌ معرفی شده‌اند و در حال سپری کردن روند تکمیل پرونده برای دریافت تسهیلات هستند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *