شناسه خبر: 18012 منتشر شده در مورخ: 1398/5/1 ساعت: 10:43 گروه: اجتماعی  
افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان/۱۵۰۰ میلیارد برای اشتغال معلولان

افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان/۱۵۰۰ میلیارد برای اشتغال معلولان

رئیس سازمان بهزیستی از افزایش اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام اشتغال به معلولان اختصاص یافته است.

به گزارش ایران سپید به ایرنا وحید قبادی دانا در مورد اشتغال مددجویان گفت: در سال جاری اعتبارات اشتغال مددجویان تحت پوشش سازمان افزایش یافته است بطوریکه ۱,۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت وام قرض الحسنه به معلولان اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه وام با کارمزد ۴ درصد برای اشتغال مددجویان نیازمند شغل تعلق میگیرد، گفت: مددجویان میتوانند این تسهیلات را در بازده ۵ ساله پرداخت کنند.

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: برای اشتغال به کار مددجویان تسهیلات تشویقی نیز برای کارفرمایان در نظر گرفته شده به طوریکه در ازای اشتغال به کار یک فرد معلول به کارفرما وام بابهره پایین تعلق میگیرد.

وی ادامه داد: همچنین معافیت از پرداخت حق بیمه نیز یکی دیگر از تسهیلات تشویقی است که برای کارفرمایان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از واریز مستمری ۱۷۸ هزار خانوار بر اساس بعد خانوار خبر داد و گفت: هفته گذشته مستمری این افراد واریز شده و این اقدام بعد از چند سال صورت گرفته است بطوریکه تاکنون فقط خود فرد معلول مستمری دریافت می کرد اما در برنامه جدید براساس بعد خانوار مستمری پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه یک میلیون و ۴۵۸ هزار فرد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند، گفت: سازمان بهزیستی در بخش های مختلفی مانند توانبخشی، اشتغال، مسکن، شهریه دانشگاه، توانمند سازی و… خدماتی را به معلولان ارائه می کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *