شناسه خبر: 17970 منتشر شده در مورخ: 1398/4/30 ساعت: 11:02 گروه: اجتماعی  
۷۲۹۴ کم توان ذهنی از خدمات بهزیستی استان مرکزی بهره مند هستند

۷۲۹۴ کم توان ذهنی از خدمات بهزیستی استان مرکزی بهره مند هستند

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: هفت هزار و ۲۹۴ کم توان ذهنی شامل چهار هزار و ۵۱۸ مرد و ۲ هزار و ۷۷۶ زن در این استان در بانک اطلاعاتی این نهاد حمایتی ثبت و از خدمات برخوردار هستند.

به گزارش ایران سپید «امیرحجت نوروزی» روز یکشنبه به مناسبت روز جهانی حمایت از عقب ماندگان ذهنی (۲۱ جولای) در گفت و گو با ایرنا افزود: شیوع عارضه کم توانی ذهنی در جمعیت هر کشور ۳ درصد است و این شاخص برای استان مرکزی با یک میلیون ۴۰۰ هزار نفر جمعیت حدود ۲۸ هزار کم توان ذهنی یش بینی می شود.

وی اظهار داشت: در آمار استان مرکزی ۲ هزار و ۹۱۰ نفر کم توان ذهنی شدید، یک هزار و ۶۷۳ نفر متوسط، یک هزار و ۴۵۵ نفر کم توان ذهنی خیلی شدید و یک هزار و ۲۸۷ کم توان ذهنی خفیف به ثبت رسیده است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: عوامل ژنتیک، شرایط محیطی و بیماری در مادران باردار از دلایل بروز کم توانی ذهنی است.

نوروزی افزود: استان مرکزی ۱۵ مرکز برای نگهداری و ارایه خدمات به بیماران کم توان ذهنی دارد که شامل هفت مرکز روزانه با ظرفیت ۴۵۰ نفر، پنج مرکز شبانه روزی با ظرفیت ۶۷۰ نفر و سه مرکز با ظرفیت ۱۵۰ نفر است.

وی اظهار داشت: بخانواده یماران کم توان ذهنی مستمری ماهانه از یک میلیون ۶۰۰ هزار ریال تا چهار میلیون ۱۶۰ هزار ریال از سوی بهزیستی دریافت می کنند.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان مرکزی گفت: اقدامات توانبخشی، اعطای تجهیزات پزشکی، کمک هزینه درمانی و تحصیلی از جمله خدماتی است که بهزیستی به بیماران کم توان ذهنی ارایه می کند.

۳۰ هزار معلول در استان مرکزی از خدمات بهزیستی بهره مند می شوند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *