شناسه خبر: 17890 منتشر شده در مورخ: 1398/4/25 ساعت: 10:51 گروه: اجتماعی  
۵۶ خانواده دارای چند معلول در البرز خانه‌دار شدند

۵۶ خانواده دارای چند معلول در البرز خانه‌دار شدند

همزمان با هفته بهزیستی و با هدف ارائه خدمات بیشتر به افراد کم توان ۵۶ خانواده دارای چند معلول روز سه شنبه در استان البرز صاحب سرپناه شدند.

به گزارش ایران سپید طرح احداث سرپناه و مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ معلول با همکاری بنیاد مستضعفان، بهزیستی و بنیاد مسکن، حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)، شرکت عمران شهرهای جدید به اجرا درآمده است.

مدت‌ها ست که از اجرایی شدن طرح تأمین مسکن برای خانواده‌های دارای ۲ معلول می‌گذرد و سازمان بهزیستی بر اساس رسالت خطیر خود ضمن به کارگیری امکانات بالقوه خود از ظرفیت های سایر نهادهای متولی امر مسکن از جمله وزارت راه و شهرسازی کمک گرفته است.
مدیرکل بهزیستی استان البرز به خبرنگار ایرنا گفت: امروز ۵۶ واحد مسکونی از پروژه ۱۲۰ و احدی در دست ساخت برای مددجویان استان به خانواده‌های ۲ معلول و چند معلول واگذار شد.
اسدالله حیدری افزود: دولت «تدبیر و امید» به همراه دستگاه‌های اجرایی متولی در امر مسکن تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات معلولان در حوزه مسکن داشته است.
وی ادامه داد: این ۵۶ واحد مسکونی در شهر جدید هشتگرد و هریکبار زیربنای ۸۸ متر مربع آماده شده است.
به گفته مدیرکل بهزیستی استان البرز کمیته راهبری بر اساس تفاهم نامه ۱۲ گانه نهادها از جمله بهزیستی، بنیاد مستضعفان، حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره)، انجمن خیرین مسکن ساز ایران، شرکت عمران شهرهای جدید این سرپناه‌ها را آماده کرده است.
حیدری با اشاره به اینکه مابقی واحدهای مسکونی پروژه ۱۲۰ و احدی شهر جدید هشتگرد در استان البرز ویژه خانوارهای معلول در هفته دولت امسال واگذارمی شود گفت: هزینه این واحدهای از سوی کمیته راهبردی مسکن معلولان بر اساس تفاهم نامه ۱۲ گانه تأمین شده است.
وی اظهار داشت: سهم خانواده های مددجو در پرداخت هزینه های مسکن معلولان تنها ۴۵۰ میلیون ریال بوده که به صورت اقساط پنج میلیون ریالی پرداخت خواه. شد.

بهزیستی استان البرز ۲۸ هزار معلول زیر چتر حمایتی خود دارد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *