شناسه خبر: 17741 منتشر شده در مورخ: 1398/4/13 ساعت: 13:54 گروه: اجتماعی  
شهریه ها پرداخت و تفاهم نامه تمدید می شود
دل نگرانی مددجویان با اتمام تاریخ یک تفاهم نامه

شهریه ها پرداخت و تفاهم نامه تمدید می شود

دبیر ستاد امور دانشجویان بهزیستی از تمدید تفاهم نامه بهزیستی با دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: در تلاش هستیم این تفاهم نامه را با شرایط بهتری برای دانشجویان مددجو تمدید کنیم.

به گزارش ایران سپید دهم تیرماه 98 علی همتی دبیر ستاد دانشجویان سازمان بهزیستی در گفتگو با ایران سپید از نزدیک شدن به پایان تاریخ تفاهم نامه دانشگاه آزاد اسلامی با سازمان بهزیستی خبر داد که انتشار این خبر موجی از نگرانی را میان مددجویان به ویژه دانشجویان دارای معلولیت رقم زد.

 دبیر ستاد امور دانشجویان بهزیستی کل کشور با بیان اینکه دانشجویان نگران پرداخت شهریه های خود نباشند گفت: «ما تلاش می کنیم این تفاهم نامه در بازه زمانی باقی مانده تمدید شود. تاریخ تفاهم نامه مذکور تا پایان شهریور است و طبیعی است تا تمدید یا نوشتن تفاهم نامه جدید شکاف زمانی وجود دارد چرا که برای تمدید و امضای مجدد این تفاهم نامه باید جلساتی برگزار شود و حتی توقعات جدیدی مطرح  شده و تبادل نظرها صورت گیرد. 
 اگر تاکنون این تفاهم نامه به امضای مجدد دو سازمان نرسیده است مبنای آن نیست که در آینده امضا نمیشود. در نظر داریم جلساتی را در سطوح مدیریتی برگزار کنیم که انشالله این تفاهم نامه با شرایط بهتر و امتیازهای بیشتری در جهت رفاه  مددجویان تمدید گردد. از چهار سال گذشته که این تفاهم نامه میان دو سازمان به امضا رسید همکاری های خوبی را با دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم.
وی یادآورد شد: پبش از سه سال است که در حال رایزنی برای ایجاد تفاهم نامه هایی با دو دانشگاه پیام نور و علمی کار بردی هستیم که اواخر سال ۹۵ دانشگاه پیام نور تفاهمی دو ساله با بهزیستی را منعقد کرد اما هیچ گاه عملی نشد و تارخ ان گذشت. دانشگاه علمی کاربردی هم هنوز شرایط بهزیستی را نپذیرفته است. اما ما دست از تلاش بر نداشته ایم و امیدواریم با همکاری انجمن های مردم نهاد این دو دانشگاه را هم متقاعد کنیم تا شرایط دانشجویان بهزیستی در انها تسهیل گردد. 
همتی با اشاره به نگرانی های پیش آمده از نزدیک شدن به پایان اعتبار تفاهم نامه دانشگاه آزاد هم گفت: دانشجویان مددجو به ویژه دانشجویان دارای معلولیت به هیچ وجه نگران پرداخت شهریه هایشان نباشند چرا که بهزیستی در این زمینه اعتباری لازم را در اختیار دارد.  
در گذشته سازمان بهزیستی شهریه را به خود دانشجویان پرداخت می کرد و حتی اگر ریاست هر دو سازمان یعنی بهزستی و دانشگاه آزاد به هر دلیلی نخواستند این همکاری ادامه پیدا کند، سازمان بهزیستی موظف به پرداخت شهریه به خود دانشجویان است. 
هدف ما سهولت در پرداخت شهریه به مددجویان است تا رابطه مالی دانشجو با دانشگاه قطع و پرداختی ها مستقیماً از سازمان به دانشگاه صورت گیرد.در گذشته و پیش از انعقاد این تفاهم نامه برخی از دانشجویان شهریه را از بهزیستی دریافت می کردند و به هر دلیلی در جایی دیگر غیر از شهریه دانشگاه خرج می کردند و در پایان دوره تحصیل به دانشگاه مقروض می ماندند. از زمان امضای این تفاهم نامه  بسیاری از مشکلات حل شد و دانشجویان به محض فارغ التحصیلی میتوانستند مدارکشان را از دانشگاه دریافت کنند. هدف این است که بودجه ای  را که برای شهریه دانشگاه مددجویان هزینه می کنیم در همین بخش هزینه شود.
وی افزود: مسئولان سازمان در تلاش هستند تا با توجه به قانون حمایت از حقوق معلولان و ایین نامه ها و شیوه نامه های نوشته شده برای ان تحصیل برای مددجویان دارای معلولیت رایگان شود. 
همتی با تاکید بر اینکه همکاری بهزیستی و دانشگاه آزاد فقط در بحث شهریه نیست، اظهار داشت: بحث شهریه و تخفیف، جزئی از این تفاهم  نامه است اما اقدامات بیشتری در پی این تفاهم نامه ایجاد شده است. توانستیم بخش هایی از آیین نامه های دانشگاه آزاد همچون آیین نامه انتخاب دانشجوی نمونه، آیین نامه نقل و انتقالات، آیین نامه تخصیص خوابگاه  و ... را  خاص بهزیستی و معلولان تغییر دهیم همه این تغییرات شرایط دانشجویان را بهبود بخشیده است.
همتی در پایان بیان کرد: همه تلاشمان را انجام میدهیم تا در بازه زمانی باقی مانده شرایط را برای امضا و تمدید تفاهم نامه بهزیستی و دانشگاه آزاد فراهم سازیم. 
 
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *