شناسه خبر: 16943 منتشر شده در مورخ: 1398/2/7 ساعت: 14:44 گروه: دانش و فن آوری  
طراحی لگو توسط شرکت آلفابت برای حمایت از کودکان نابینا

طراحی لگو توسط شرکت آلفابت برای حمایت از کودکان نابینا

شرکت آلفابت که به عنوان شرکت مادر گوگل شناخته می شود، از مدت ها پیش برنامه هایی ویژه برای حمایت از کودکان نابینا طراحی کرده است. برخی از این برنامه ها شامل استفاده از لگو برای آموزش برنامه نویسی به کودکان می شود.

به گزارش ایران سپید شرکت آلفابت که به عنوان شرکت مادر گوگل شناخته می شود، از مدت ها پیش برنامه هایی ویژه برای حمایت از کودکان نابینا طراحی کرده است. برخی از این برنامه ها شامل استفاده از لگو برای آموزش برنامه نویسی به کودکان می شود.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، لگو یک ابزار یادگیری عالی برای کمک به یادگیری خط بریل برای کودکان نابینا است. طرفداران لگو صرفا لگو را به عنوان تعدادی آجر رنگی برای ساخت و ساز می شناسند، اما واقعیت این است که لگو چیزی فراتر از این است و می تواند به عنوان یک ابزار ویژه برای آموزش به کودکان در نظر گرفته شود.

لگوهای پلاستیکی رنگی به اسباب بازی هایی برای کودکان نابینا تبدیل شده اند که می توانند کودکان و نوجوانان نابینا را کمک کنند تا یادگیری قوی تری داشته باشند. لگوهای جدید طراحی شده توسط شرکت آلفابت حاوی حدود 250 قطعه از الفبا همراه با اعداد و نمادهای ریاضی است.

شرکت آلفابت در این خصوص گفت: "برای اطمینان از اینکه این ابزار مفید است، معلمان، دانش آموزان و اعضای خانواده می توانند با شرایط برابر با یکدیگر  برای ساخت این لگو همکاری کنند."

جالب است بدانید پیشنهاد طراحی این لگو ابتدا توسط انجمن نابینایان دانمارک، در سال 2011 مطرح شد. با توجه به این که کدهای بریل بین کشورهای مختلف متفاوت باشد. نمونه های اولیه این خط در حال حاضر در دانمارک، نروژ، انگلیس و پرتغال مورد استفاده قرار می گیرد و نسخه های آلمانی، اسپانیایی و فرانسوی تا اواخر امسال ارائه خواهند شد.قرار است نمونه های هوشمند لگو به زبان بریل به طور گسترده تا سال 2020 تنظیم شوند.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *