شناسه خبر: 16926 منتشر شده در مورخ: 1398/2/4 ساعت: 11:29 گروه: اجتماعی  
افزایش ۲۰درصدی یارانه معلولان در سال جدید

افزایش ۲۰درصدی یارانه معلولان در سال جدید

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از افزایش ۲۰درصدی یارانه معلولان در سال جدید خبر داد و گفت: با آغاز پرداختی‌های افزایش یافته در سال 98 از سوی دولت، مابه‌التفاوت‌ها واریز می‌شود.

به گزارش ایران سپید حسین نحوی‌نژاد در رابطه با افزایش میزان یارانه مددجویان بهزیستی، گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید افزایش 20 درصدی برای مستمری مددجویان در سال جدید لحاظ شود.

وی ادامه داد: البته افزایش 20 درصدی منوط به این است که بودجه سال 98 به طور کامل ابلاغ شود و بودجه‌بندی در سازمان هدفمندی یارانه‌ها انجام گیرد اما افزایش 20 درصدی به طور صد درصد اجرا خواهد شد و بهزیستی در پی آن است که به محض ابلاغ بودجه به دستگاه‌ها آن را محقق کند. 

نحوی‌نژاد، گفت: چنانچه دستمزدها در سال 98 مشخص شد مابه‌التفاوت این یکی، دو ماه را پرداخت می‌کنیم اما فعلاً همان مستمری 160 تا 500 هزار تومان را می‌دهیم.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: بنابراین هنوز مشخص نیست که چه زمانی افزایش پرداختی‌ها اجرایی می‌شود اما با شروع پرداختی‌ها مانند سنوات گذشته این مبالغ به همراه مابه‌التفاوت به حساب مددجویان واریز می‌شود.

وی همچنین در مورد ارائه آمار معلولان تحت پوشش بهزیستی به صورت کامل گفت: در حال حاضر یک میلیون 440 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی هستند که 900 هزار نفر از آنها مستمری می‌گیرند و 120 هزار نفر در مراکز شبانه و روزانه خدمات دریافت می‌کنند مابقی سایر خدمات کمک توانبخشی، مددکاری، وام اشتغال و غیره دریافت می‌کنند.

نحوی‌نژاد آمار پشت نوبتی‌های سازمان بهزیستی را رو به کاهش اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 300 هزار نفر پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی هستند که تاکنون هیچ کمکی دریافت نکرده‌اند.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور در مورد تخصیص اعتبار برای اجرای کامل قانون حمایت از حقوق معلولان در بودجه‌ 98، گفت: فعلاً شنیده‌ایم که قرار است 2 هزار میلیارد تومان برای اجرای این قانون به بودجه اضافه شود. شروط افزایش اعتبارات را نمی‌دانیم اما چنانچه دولت شرط‌هایی را برای این واریز بودجه برای ما در نظر بگیرد حتماً وارد بحث خواهیم شد؛ چرا که تشخیص اولویت با سازمان بهزیستی است. فارس

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
علی پارساپور 1398/2/5 - 09:21
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment با سلام گفته اخیر ایشان با جدولی که روزنامه ایران سپید از تعداد معلولان تحت پوشش در بهمن ماه ۹۷ در سایت روزنامه منتشر کرده است مغایرت دارد اولاً بررسی کنید علت این موضوع چیست و همچنین از ایشان بخواهید تا آمار معلولان تحت پوشش را به تفکیک نوع و شدت معلولیت منتشر نمایند
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *