شناسه خبر: 16213 منتشر شده در مورخ: 1397/11/17 ساعت: 08:45 گروه: اجتماعی  
نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان با کمک نمایندگان معلولان

نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان با کمک نمایندگان معلولان

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: نمایندگان تشکلهای فعال در امور معلولان، صدای این افراد هستند و نظارت بر اجرای قانون جامع خواهند داشت.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر جلسه انتخابات شبکه ملی تشکل های مردم نهاد معلولان سه شنبه با حضور نمایندگان برخی از تشکلهای فعال برگزار شد و قرار شده چند نفر به عنوان نماینده برای ارتباط و همکاری بیشتر با سازمان بهزیستی با رای خودشان انتخاب شود.

حسین نحوی نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی در این جلسه گفت: به منظور هماهنگی و یکپارچه سازی فعالیت های تشکل های عضو و ایجاد صدای واحد شبکه ملی تشکل های مردم نهاد انتخابات امروز برگزار می شود.

وی گفت: تشکلهایی که انتخاب می شوند فعالیت زیادی در معلولیتهایی مانند بینایی، شنوایی، جسمی، ذهنی و اعصاب و روان دارند که در تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان نیز با سازمان بهزیستی همکاریهای قابل قبولی داشته اند.

وی افزود: ۵ نفری که از میان تشکلهای معلولان انتخاب می شوند در کمیته نظارت و هماهنگی براجرای قانون حمایت از حقوق معلولان حضور جدی خواهند داشت و در صورتیکه سازمان یا دستگاهی در اجرای قانون معلولان کوتاهی کرد به طور حتم رای و نظر آنها مورد قبول سازمان بهزیستی خواهد بود و این نمایندگان صدای معلولان خواهند بود و امیدواریم با حضور شان در راستای رفع مشکلات معلولان اقدامات خوبی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه تا کنون موفق به برگزاری انتخابات تشکلها نشده ایم گفت: تشکلهایی که در جلسه حضور دارند منتخب استانهای مختلف در سه گروه معلولان هستند که از اردیبهشت تا دی ماه از سوی ادارات کل استانها انتخاب شده اند و نیز از میان این تعداد ۵ نفر انتخاب می شوند که نماینده تمامی معلولان در سراسر کشور هستند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *