شناسه خبر: 15895 منتشر شده در مورخ: 1397/10/26 ساعت: 08:42 گروه: اجتماعی  
رایگان شدن آزمایشات ژنتیک برای نیازمندان

رایگان شدن آزمایشات ژنتیک برای نیازمندان

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در بازدید از بنیاد ژنتیک خراسان رضوی گفت: تلاش می‌کنیم انجام آزمایش‌های ژنتیک را برای خانواده‌های پرخطر رایگان کنیم.

به گزارش ایران سپیدبه نقل از روابط عمومی و اموربین الملل، «وحید قبادی دانا» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور از بخش‌های فنی، آزمایشگاهی و مشاوره‌ی این مرکز  بازدید کرد و گفت: بنیاد ژنتیک، ظرفیت‌های خوبی در زمینه‌ی پیشگیری از معلولیت‌های ژنتیکی و مادرزادی در کشور دارد، لذا حفظ اطلاعات و ذخایر ژنتیک ایران در عرصه های مختلف دارای اهمیت بوده و از اولویت ها است.

وی افزود: در حالی که ما نسبت به اهمیت اطلاعات ژنتیکی آنطور که باید و شاید توجه نمی کنیم در برخی از کشورهای جهان حفظ این اطلاعات از اهمیت  فراوانی برخوردار است. 

قبادی دانا از خدمات ارائه شده توسط بنیاد ژنتیک در خراسان رضوی تقدیر و بیان کرد: فعالیت این بنیاد و افزایش چنین مراکزی می تواند بر کاهش تعداد معلولان در کشور تاثیر به سزایی داشته باشد. 
وی در زمینه‌ی بیمه‌ی مشاوره و آزمایش‌های ژنتیک که مورد درخواست مدیر عامل این مؤسسه بود گفت: ما در بخش بیمه‌‌ی این بخش ورود نمی‌کنیم اما تلاش می‌نماییم این آزمایش‌ها برای خانواده‌های پرخطر و در مرحله‌ی بعد برای تمام مددجویان و شهروندان، رایگان شود.

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان یادآور شد: برای پیشگیری از معلولیت، باید عامل تشویقی برای شهروندان فراهم کنیم تا در خصوص مراجعه به مشاور ژنتیک و در صورت نیاز انجام آزمایش‌های لازم، فرهنگ‌سازی شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *