شناسه خبر: 15687 منتشر شده در مورخ: 1397/10/14 ساعت: 12:32 گروه: دانش و فن آوری  
روش کار با Emoji ها در ویندوز ۱۰ به کمک NVDA

روش کار با Emoji ها در ویندوز ۱۰ به کمک NVDA

اگر کاربر NVDA باشید حتماً در جریان قرار گرفته اید که یکی از مواردی که در بروز رسانی تازه این صفحه خوان به آن اضافه شده و توسعه دهندگان NVDA تبلیغات گسترده ای هم روی آن انجام داده اند، امکان استفاده از فهرست Emoji ها در ویندوز ۱۰ است.

به گزارش ایران سپید اگر کاربر NVDA باشید حتماً در جریان قرار گرفته اید که یکی از مواردی که در بروز رسانی تازه این صفحه خوان به آن اضافه شده و توسعه دهندگان NVDA تبلیغات گسترده ای هم روی آن انجام داده اند، امکان استفاده از فهرست Emoji ها در ویندوز ۱۰ است.

اما این Emoji که این روزها حرفش را هم در محافل مختلف زیاد میشنویم، دقیقاً چه است و به چه کار میآید؟ کاربران قدیمی وب قطعاً روزهایی را به خاطر میآورند که در نرم افزارهای مختلف پیامرسان نظیر ICQ یا Yahoo Messenger تنها وسیله ارسال و دریافت پیام، متن بود و بس. در همان روزها کاربران خلاق میتوانستند با بهره گیری از نویسه های مختلف، شکلکها یا به اصطلاح Emoticon هایی طراحی کنند که افزون بر متن بتوانند حالاتی نظیر خنده، اخم، بوسه و ... را هم برای طرف مقابلشان ارسال کنند. Emoji ها در واقع نوع پیشرفته تر همان Emoticon ها سابق هستند.

صورتکهایی که میتوانیم انواع و اقسام حالات، احساسات و عواطف را به اطلاع خواننده یا گیرنده پیام، برسانیم. حالا NVDA در آخرین بروز رسانی خود امکان خوانده شدن Emoji ها را برای کاربران نابینا فراهم کرده است. شرط لازم برای استفاده از این امکان این است که روی رایانه تان ویندوز ۱۰ داشته باشید.

آن هم نسخه ۱۸۰۹ یا بالاتر. همینطور NVDA را هم به آخرین نسخه به روز کرده باشید. چنانچه همهٔ شرایط فراهم باشد، با دو کلید میانبر میتوانید به فهرستی از Emoji ها دسترسی داشته باشید. ممکن است کلید مربوط به این کار در ویندوز شما کلیدهای ترکیبی Win + . یا Win + ; باشد. بعد از فشردن یکی از این دو ترکیب، فهرستی شامل هشت ستون با ردیفهایی بیشمار در اختیارتان خواهد بود که میتوانید با کمک جهتنماها، Emoji مطلوب را پیدا کنید.

همینطور میتوانید با فشردن Tab بر روی دسته بندیها قرار بگیرید و بعد با جهتنماها، دسته بندی مورد نظرتان را پیدا کنید و باز با Tab فهرست Emoji های آن دسته بندی را ملاحظه کنید. جستجوی نوشتاری هم راه دیگری برای پیدا کردن Emoji ها است. فرض کنید میخواهید در متنی از شEmoji درخت کریسمس استفاده کنید.

کافی است عبارت مربوطه را به انگلیسی بنویسید تا Emoji های مرتبط، برایتان نمایش داده شود. با یافتن Emoji مورد نظر، Enter را فشار میدهیم تا آن را در متنمان درج کنیم. البته این نکته را هم باید در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از نرم افزارهای قدیمی از Emoji ها پشتیبانی نکنند. بنا بر این، اگر با زدن Enter مشاهده کردید که Emoji مورد نظر در متن درج نشد، این احتمال را هم بدهید که نرم افزاری که قصد دارید Emoji را در آن درج کنید قدیمی باشد و به همین دلیل اساساً شما امکان انجام این کار را نداشته باشید. سخن آخر این که برای اینکه Emoji ها خوانده شود، وضعیت خوانده شدن علائم در NVDA حتماً باید بر روی یکی از حالتهای Some, Most یا All باشد.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *