شناسه خبر: 15226 منتشر شده در مورخ: 1397/9/18 ساعت: 08:37 گروه: اجتماعی  
یک سوم از مشاغل ایجاد شده برای جامعه معلولان بوده است
بندپی:

یک سوم از مشاغل ایجاد شده برای جامعه معلولان بوده است

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اشتغال بیش از ۵۰ هزار مددجو خبر داد و گفت: معلولان در اولویت قرار دارند.

به گزارش ایران سپید انوشیروان محسنی بندپی درمورد اشتغال مددجویان گفت: در سال جاری چندین طرح و برنامه براس اشتغال مددجویان در نظر گرفته شد که بخش زیادی از این طرحها مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۴۷ هزار شغل در سال جاری ایجاد شده است، گفت: امسال حدود یک سوم از مشاغل ایجاد شده برای جامعه هدف معلولان بوده است و در سال آینده سعی می کنیم افراد معلول در زمینه های مختلف و با توانمندیهای زیاد در اولویت اشتغال باشند.

رئیس سازمان بهزیستی تاکید کرد: کارفرایانی که نسبت به استخدام مددجویان و معلولان اقدام کنند از تسهیلات برخوردار می شوند که این تسهیلات شامل حق بیمه، پرداخت بخشی از حقوق، وامهای کم بهره و... است.

بندپی  گفت: سازمان بهزیستی برای کمک به کارفرمایان حق بیمه معلولانی که در یک کارگاه استخدام می شوند را می پردازد تا با این شرایط کارفرمایانان تمایل پیدا کنند مددجویان و معلولان را به کار بگیرند.

وی به برنامه های سال آینده نیز اشاره کرد و افزود: از هم اکنون برای سال ۹۸ نیز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته ایم بطوریکه قصد داریم علاوه بر اشتغال، در جهت پیشگیری از معلولیت ها و پیشگیری از طلاق و اجباری شدن ژنتیک در استانهای بیشتری اقدام خواهیم کرد.

مهر

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *