شناسه خبر: 15145 منتشر شده در مورخ: 1397/9/14 ساعت: 08:51 گروه: اجتماعی  
مرکز توان‌بخشی جامع آفرینش بانوان شاهرود افتتاح شد

مرکز توان‌بخشی جامع آفرینش بانوان شاهرود افتتاح شد

مدیرکل بهزیستی سمنان از افتتاح ویدئوکنفرانسی مرکز توان‌بخشی جامع آفرینش شاهرود توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: برای ساخت این مجموعه ۹.۵میلیارد ریال اعتبار هزینه شد.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر علیرضا ایزد پور ، ضمن بیان اینکه هم‌زمان با حضور رئیس‌جمهور در استان سمنان مرکز توان‌بخشی جامع آفرینش بانوان شاهرود توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌صورت ویدئوکنفرانس هم‌زمان با حضور رئیس‌جمهور در استان سمنان افتتاح شد، ابراز داشت: این مجموعه با ظرفیت ۱۰۰ نفر و به مساحت ۹۵۰ مترمربع در سه‌طبقه ویژه بانوان ساخته‌شده است.

وی بابیان اینکه این مجموعه ظرفیت اشتغال ۲۰ نفر را فراهم کرده است، اضافه کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت خیران این مجموعه بااعتباری معادل ۹.۵میلیارد ریال توسط بخش خصوصی ساخته و امروز به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه مرکز جامع حرفه‌آموزی و توان‌بخشی معلولان ذهنی دختران بالای ۱۴ سال در راستای ارائه خدمات به گروه‌های هدف فعالیت روزانه دارد، ابراز داشت: این مجموعه باهدف ارائه آموزش مهارت‌های اجتماعی برای به حداکثر رساندن توانمندی‌های بالقوه بانوان در مراکز شغلی فعالیت دارد.

ایزدپور در ادامه تصریح کرد: این مرکز با ظرفیت اسمی ۵۰ نفر در سال ۸۵ شروع به کارکرد که در سال ۹۵ با افزوده شدن فاز جدید مخصوص توان‌خواهان چند معلولیتی به ظرفیت ۵۰ نفری تبدیل به مرکز جامع شد و با حمایت بهزیستی فضای مناسب در اختیار این افراد قرار گرفت.

وی بابیان اینکه در این مجموعه می‌کوشیم تا با تأکید بر نیازسنجی و بازاریابی برای تولید و عرضه محصولات زمینه اشتغال افراد معلول را فراهم کنیم، اضافه کرد: هم‌اکنون ۳۸ نفر از توان‌خواهان در بخش حرفه‌آموزی و ۳۳ توان‌خواه در کارگاه تولیدی این مرکز مشغول به فعالیت هستند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *