شناسه خبر: 15019 منتشر شده در مورخ: 1397/9/6 ساعت: 09:01 گروه: اجتماعی  
پروژه ۱۴۲ واحدی مسکن مهر معلولان شاهرود در دست پیگیری است

پروژه ۱۴۲ واحدی مسکن مهر معلولان شاهرود در دست پیگیری است

رئیس اداره بهزیستی شاهرود بابیان اینکه پروژه ۱۴۲واحدی مددجویان بهزیستی این شهر برای تحویل به مددجویان در حال پیگیری است، گفت: طولانی شدن این پروژه به دلیل عدم تعهد پیمانکار رخ داد.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر مسعود جهان‌سیر در شاهرود، ضمن بیان اینکه مددجویان بهزیستی شاهرود همچنان در انتظار مسکن مهر هستند، ابراز داشت: مجموعه ۷۲ واحدی جاده سبز قومس شامل هشت بلوک و مجموعه ۷۰ واحدی با شش بلوک پروژه‌های مسکن مهر مددجویان بهزیستی شاهرود را تشکیل می‌دهد که طی مناقصه ششم آذرماه ۸۹ به پیمانکار سپرده شد و این پیمانکار نیز قرار بود تا پایان مهرماه ۹۰ واحدها را به مددجویان تحویل دهد.

وی اضافه کرد: پروژه مسکن مهر مددجویان بهزیستی از قرار هر مترمربع ۲۶۵ هزار تومان در نظر گرفته شد که تسهیلات بانکی آن نیز به مبلغ ۲۰ میلیون تومان بود همچنین مقرر شد که مابقی پول خانه، سهم آورده مددجو و کمک‌های بلاعوض سازمان بهزیستی باشد اما به دلیل توقف چندساله این پروژه، مشمول افزایش قیمت شدید مصالح و ادوات ساختمانی شد تا درنهایت قیمت تمام‌شده هر متری ۳۷۸ هزار تومان با پیمانکار قرارداد بسته شود.

مسکن و شهرسازی متعهد برای تکمیل پروژه مسکن مهر مددجویان شاهرود

رئیس اداره بهزیستی شاهرود بابیان اینکه در ادامه روند کار، تسهیلات بانکی از ۲۰ میلیون تومان به ۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد، ابراز داشت: این مهم پایان کار نبود و مشکلاتی در ادامه ساخت پروژه اتفاق افتاد که طی آن پیمانکار با عدم انجام تعهدات خود چالش‌هایی را برای ما ایجاد کرد آن‌هم درحالی‌که امسال می‌بایست کار پایان پیدا می‌کرد.

جهان سیر در ادامه تصریح کرد: در برخی واحدها مشکلاتی در انشعابات گاز و آب و برق و ... وجود دارد که مشمول افزایش هزینه‌ها شده و لذا با پیگیری‌هایی که از طریق مسکن و شهرسازی به‌عنوان متولی پروژه انجام شد امیدواریم امسال ۱۴۲ واحد به مددجویان تحویل داده‌ شود.

وی اضافه کرد: اگرچه در ارتباط با این پروژه پیمانکار خلع ید شده و مسکن و شهرسازی کار را انجام می‌دهد اما برای گروه تحت پوشش هزینه‌ها زیاد خواهد بود پس باید سقف وام را بالاتر برد تا در کنار آورده متقاضی بتوان مبلغ خانه را پرداخت کرد، اما این پرداخت از دیدگاه بهزیستی اجحاف در حق مددجو است ولی از این‌سو مسکن و شهرسازی هم با توجه به تورم، متحمل هزینه‌های زیادی شده است اما درهرحال حرف آخر بهزیستی این است که مسکن و شهرسازی پروژه را باید کامل با نصب آسانسور، انشعابات و محوطه‌سازی تحویل مددجویان دهد.

نمی‌توانیم  زمان مشخصی را برای تحویل‌خانه‌ها اعلام کنیم​

رئیس اداره بهزیستی شاهرود بابیان اینکه در حال حاضر تعدادی از مددجویان با صاحب‌خانه‌هایشان به مشکل برخورده‌اند و علی‌رغم وصل نبودن آب و گاز در خانه‌های مسکن مهر ساکن شده و وضعیت نامطلوبی دارند، گفت: ما هرروز پیگیر روند تکمیل خانه‌های این افراد هستیم تا در اسرع وقت مشکلات رفع شود و علی‌رغم جلسات مشترکی که با محوریت فرمانداری طی چندین مرحله برگزار و قول مساعد داده‌شد که تا قبل از سال ۹۶ پروژه مسکن معلولان شاهرود از سوی مسکن و شهرسازی کامل و تحویل داده شود اما متأسفانه این مهم تا کنون محقق نشده است.

جهان سیر اضافه کرد: امیدواریم تعهداتی که مسکن و شهرسازی دارد به منصه ظهور برسد، ما نیز مکاتبات اداری به استان و حتی وزارت رفاه را انجام داده‌ایم تا سریع‌تر خانه معلولان واگذار شود زیرا هر چه انجام این پروژه‌ها به تأخیر افتد هزینه‌های تمام‌شده بیشتر خواهد بود و درواقع فشار مالی بیشتری را به گروه‌های هدف خواهد گذاشت.

وی افزود: با توجه به خلف وعده‌ای که پیمانکار داشته، نمی‌توانیم  زمان مشخصی را برای تحویل‌خانه‌ها اعلام کنیم و تنها می‌توانیم بگوییم که امیدواریم این خانه‌ها زودتر تحویل داده شوند.

دریافت ویلچرهای برقی پیگیری می‌شود

رئیس اداره بهزیستی شاهرود پیرامون پیگیری مصوبات سفر رئیس سازمان بهزیستی در مردادماه ۹۶ با دعوت حسینی شاهرودی نماینده مردم در مجلس به شهرستان، ابراز داشت: با پیگیری‌های نماینده تاکنون درصد بسیاری از مصوبات این سفر محق شده و مابقی نیز در دست انجام است که برای تکمیل آن‌ها در مدت یک سال و نیم گذشته تاکنون نزدیک به ۲۰ مکاتبه صورت گرفته است.

جهان سیر در ادامه تصریح کرد: کمک ۷۰ میلیون تومانی به مددجویان و اختصاص ۲۰ میلیون تومان از منابع وزارت نفت در کنار اختصاص ۶۰ میلیون تومان به ۱۱ تشکل سازمان بهزیستی، مساعدت برای پرداخت کمک ۲۰۰میلیون تومانی به خانه کودک و نوجوان امین و آمنه، اختصاص ۳۰ میلیون تومان به مرکز بیماران روانی قائم، اختصاص ۵۰ میلیون تومان به مرکز ناشنوایان و کم‌شنوایان نوا، مجوز تأسیس بنیاد ژنتیک و ایجاد مرکز اجتماع درمان شاهرود خوشبختانه در سفر شش ماه پیش رئیس سازمان بهزیستی به شاهرود محقق شد.

وی اضافه کرد: در این سفر بنا بود تا تعداد ۱۵ ویلچر برقی در شاهرود و پنج ویلچر برقی به میامی تعلق داده شود اما متأسفانه این ویلچرها هم مشمول قیمت عجیب‌وغریب ارز شدند و مددجویان کمک‌هزینه پرداخت آن را ندارند لیکن امید داریم با پیگیری‌های صورت گرفته و حضور خیران این مشکلات به‌زودی رفع شود.

۲ پروژه بهزیستی در حال ساخت

رئیس اداره بهزیستی شاهرود با اشاره به پروژه‌های در دست اقدام بابیان اینکه مرکز معلولان ذهنی سمیه به موسسه خیریه طلوع فردا واگذارشده است، ابراز داشت: ساختمان فعلی ظرفیت اسمی ۵۰ نفر را دارد اما در حقیقت گنجایش بیش از ۳۷ نفر را نداشت بنابراین با مشارکت خیران فضای ۳۳۵ متری برای این مجموعه در حال احداث بوده که هم‌اکنون دارای ۹۰درصد پیشرفت فیزیکی است.

جهان سیر بابیان اینکه تنها دو مرکز در دامغان و شاهرود برای بیماران روانی مزمن وجود دارد، تأکید کرد: موسسه خیریه‌ای از سال ۸۱ در شاهرود با ظرفیت اسمی ۵۰ نفر ساماندهی شده که این ساختمان متعلق به دانشگاه علوم پزشکی است و قطعاً نیاز به احداث ساختمان جدید وجود دارد درنتیجه از سال گذشته زمینی مشرف‌به شهرک گل‌ها برای این کار اختصاص پیدا کرد.

وی همچنین با بیان اینکه فضای جدید این مجموعه پذیرش ۱۰۰ نفر را دارد و امید داریم تا مشکلات افراد پشت نوبت دریافت خدمات در این مرکز حل شود، افزود: درباره این پروژه باید گفت ساختمان مذکور با مشارکت خیران و پیش‌بینی هزینه ۲.۵میلیارد تومانی در حال ساخت است و هم‌اکنون  فونداسیون آن ریخته شده و اگر منابع موردنظر تأمین شود این پروژه تا پایان سال ۹۸ کامل می‌شود.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *