شناسه خبر: 14970 منتشر شده در مورخ: 1397/8/30 ساعت: 08:42 گروه: اجتماعی  
معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی خراسان جنوبی

معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی خراسان جنوبی

معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه معلولان در اولویت طرح اشتغالزایی بهزیستی خراسان جنوبی هستند، گفت: امسال 262 نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی هستند.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا جمیله رضازاده، به فعالیتهای پیش بینی شده به منظور اشتغال مددجویان در حوزه‌های تخصصی از جمله آماده سازی شغلی اشاره کرد و گفت: در این راستا، جلسات مشاوره‌ای و دوره‌های آموزشی برای کسب مهارت‌های روزمره زندگی، مهارت‌های کسب و کار و مهارت برقراری ارتباط موثر برگزار می‌شود.

رضازاده با بیان این که هر سال توانخواهانی که به سن 15 سال می‌رسند، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی حوزه توانبخشی هستند، افزود: امسال 262 نفر از توانخواهان تحت حمایت بهزیستی، کاندید شرکت در برنامه آماده‌سازی شغلی هستند.

وی اظهارکرد: در این برنامه، ابتدا اطلاعات فرد در حوزه مددکاری احصاء و سپس در قالب انعقاد تفاهم نامه با بخش‌های غیردولتی همکار با بهزیستی همچون موسسات خیریه، کارگاه‌های تولیدی حمایتی و مراکز کاریابی، اقدامات لازم پیگیری و عملیاتی می‌شود.

 معاون امور توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: پس از انجام بررسی‌ها، سمت و سوی اشتغال فرد تبیین می‌شود تا در مراحل بعدی، بتواند در بهترین رسته شغلی متناسب با شرایط جسمی، خانوادگی و اجتماعی خود مشغول به کار شود.

رضازاده به مرحله بعد از انتخاب رسته شغلی، اشاره کرد و افزود: فرد 16 ساعت مهارت‌های روزمره زندگی، 35 تا 38 ساعت مهارت کسب و کار و 10 ساعت مهارت ارتباطی را فرا گرفته و سپس پرونده وی برای پیگیری شغلی به حوزه مددکاری ارجاع داده می‌شود.

وی با بیان این که تمامی هزینه‌ها برای آماده‌سازی شغلی بر عهده سازمان بهزیستی است، یادآورشد: فرد می‌تواند در رسته‌های اشتغال آزاد شامل کار در بازار آزاد، استخدام یا خود اشتغالی و اشتغال حمایتی شامل تعاونی، کارگاه تولیدی حمایتی تیپ یک یا دو به فعالیت حرفه‌ای مشغول شود. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *