شناسه خبر: 14670 منتشر شده در مورخ: 1397/8/1 ساعت: 12:25 گروه: اجتماعی  
سبد حمایتی 200 هزار تومانی برای مددجویان

سبد حمایتی 200 هزار تومانی برای مددجویان

سرپرست وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی از ارائه سبدهای غذایی به ارزش 200 هزار تومان به مددجویان نهادهای حمایتی و خانوارهایی که زیر سه میلیون تومان حقوق دریافت می کنند، خبر داد و گفت: این بسته های غذایی در سه نوبت به حساب مردم واریز می شود.

به گزارش ایران سپید «عرضه سبد کالای حمایتی دولت در برخی فروشگاههای زنجیره ای در تهران آغاز شد. مبالغ در نظر گرفته شده برای آن دسته از گروههایی که مشمول دریافت این سبد حمایتی میشوند، به حساب یارانه سرپرست خانوار واریز شده و در فروشگاههای عرضه کننده این سبد حمایتی، امکان تهیه اقلام مصرفی خانوار برایشان مهیا شده است.»

چندی قبل خبر توزیع سبد حمایتی دولت در رسانه های مختلف منتشر شد و در آن خبر،  عنوان شده بود این سبد حمایتی از اول آبان توزیع میشود. ما نیز برای کسب اطلاعات دقیق تر و صحت و سقم این خبر با سرپرست وزارت تعاون، به گفتگو پرداختیم. محسنی بندپی از ارائه این سبدهای غذایی به سرپرستهای خانواری که حقوق زیر سه میلیون تومان دارند خبر داد و گفت: بسته حمایتی در قالب برنامه حمایت غذایی برای گروه های است که تشخیص داده شده نیازمند دریافت و استفاده از این طرح هستند.

گروه های مشمول شامل سالمندان، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، بازنشستگان تأمین اجتماعی و همه افرادی که درآمد زیر سه میلیون تومان دارند، میشود. کلیات این طرح یکشنبه گذشته در هیئت دولت به تصویب رسید. اجرای این طرح نیازمند مقدماتی است که باید ان را فراهم کنیم. دستور ریاست جمهوری بر این است که هرچه زودتر مرحله اول این سبدهای حمایتی به دست مردم برسد.

وی ادامه داد: مقرر شده است تا پایان سال 97 به طور غیر مستمر در سه مرحله هر مرحله تقریباً 200 هزار تومان و در مجموع 600 هزار تومان به حساب یارانه سرپرستان خانوار واریز شود تا شهروندان بتوانند اقلام مورد نیازشان را از فروشگاه های معرفی شده، تهیه کنند. البته هنوز مشخص نیست که برای خانوارهای دو نفره یا چهار نفر به بالا این تقسیم بندی برای واریز وجه به حسابشان به چه صورت خواهد بود. سعی میکنیم تا 10 روز اول آبان فروشگاه های مورد نظر را برای دریافت کالا به مردم معرفی کنیم.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
مینا حسن پور 1397/8/2 - 18:34
rateup0
ratedown0
پاسخ
comment کمک
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *