شناسه خبر: 14645 منتشر شده در مورخ: 1397/7/29 ساعت: 08:42 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 29 مهر 1397

روزنامه یکشنبه 29 مهر 1397

ورود نیازمندان جدید به چرخه حمایتی بهزیستی و کمیته امداد - دو وزیر معرفی میشوند - مصرف بنزین در کدام منطقه پایتخت بالاتر است؟ - راه اندازی مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در سراسر کشور - وادی شعر (ابو القاسم حالت) - بررسی نتایج گلبال در مسابقات پارا آسیایی جاکارتا - خودکشی مرد معتاد پس از قتل همسر و فرزند

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 29 مهر 1397

11 صفر 1440

21 اکتبر 2018

سال بیست و دوم شماره 5980

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

ورود نیازمندان جدید به چرخه حمایتی بهزیستی و کمیته امداد 2

دو وزیر معرفی میشوند 5 

مصرف بنزین در کدام منطقه پایتخت بالاتر است؟ 7

راه اندازی مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در سراسر کشور 9

وادی شعر (ابو القاسم حالت) 11

بررسی نتایج گلبال در مسابقات پارا آسیایی جاکارتا 14

خودکشی مرد معتاد پس از قتل همسر و فرزند

اطلاعرسانی

 

 

..........ویژه

* ورود نیازمندان جدید به چرخه حمایتی بهزیستی و کمیته امداد: سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ورود نیازمند جدید به چرخه حمایتی بهزیستی و کمیته امداد خبر داد و گفت: این گروه از افرادی هستند که در چند ماه گذشته و با توجه به افزایش هزینه ها زندگی شناسایی شدند.

انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به اینکه به زودی میزان و فرایند توزیع بسته های حمایتی به افراد واجد شرایط اعلام میشود، اظهار کرد: برنامه ریزی بر این کار انجام شده است و در این هفته اطلاع رسانی خواهد شد. وی با بیان اینکه مددجویان دستگاههای حمایتی و تمام افرادی که حقوق آنها کمتر از 3 میلیون تومان باشد، از این تسهیلات استفاده میکنند؛ ضمن اینکه تمهیداتی هم برای کارگران فصلی که فاقد بیمه هستند، پیشبینی شده است. محسنی بندپی همچنین از ورود نیازمندان جدید به چرخه حمایتی کمیته امداد و بهزیستی خبر داد و گفت: در این بخش افرادی که در چند ماه گذشته به دلیل افزایش هزینه های زندگی مشکل پیدا کرده اند، تحت پوشش قرار خواهند گرفت. سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین به تخصیص ارز به نرخ دولتی برای تأمین کالاهای اساسی اشاره کرد و ادامه داد: داروها و لوازم کمک توانبخشی مورد نیاز معلولان نیز از این دست هستند.

وی افزود: در ماههای آتی نیز بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، به افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و نیازمندان شناسایی شده بسته های حمایتی داده میشود و این جدا از بسته ایست که قرار است به اکثریت خانواده ها داده شود.

* ورزش در مدارس استثنایی با سیاستهای پارالمپیک همسو میشود: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از ارسال محتواهای آموزشی به مدارس استثنایی به منظور آشنایی با رشته های ورزشی پارالمپیک خبر داد. مجید قدمی در نشست ستاد عالی تشکیلاتی پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای دانشآموزان سراسر کشور با اشاره به اینکه هفت گروه معلول تحت پوشش ما هستند، گفت: اخیراً با کمک ستاد پارالمپیک محتوایی را تولید کردیم که به مدارس ارسال شد و شامل آشنایی با رشته های ورزشی پارالمپیک است. وی افزود: قصد داریم از این طریق ورزش را در مدارس استثنایی، با سیاستهای پارالمپیک همسو کنیم تا به کانون استعدادیابی ورزشی تبدیل شوند، بویژه اینکه جانبازان ما هم پا به سن گذاشتند و باید ورزشکاران جدید وارد میدان شوند. رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با بیان اینکه ۱۵۷۰ مدرسه استثنایی داریم، گفت: با همکاری معاونت تربیت بدنی وزارتخانه سعی میکنیم برای هر مدرسه نیروی متخصص مرتبط را تربیت کنیم. سجادی، مشاور عالی رئیس کمیته ملی المپیک نیز با بیان اینکه مسیر ورزش حرفه‌ای از ورزش دانش آموزی می‌گذرد گفت: اگر شخصی به تیم ملی می‌رسد قطعا ورزش را از دوران مدرسه شروع کرده است. اگر بتوانیم فعالیت‌ها را به کف مدارس ببریم سود کرده‌ایم.

...........سیاسی

* دو وزیر معرفی میشوند.  عبد الرضا هاشمزایی گفت: من شنیده بودم که یک هفته قبل قرار بوده چهار گزینه برای چهار وزارتخانه معرفی شود و به دلایلی که استقبال از این چهار گزینه مثبت نبود و این در مصاحبه ها و زمزمه های نمایندگان هم دیده میشد، به همین دلیل رئیس جمهوری این معرفیها را یک هفته عقب انداخت. من امروز شنیدم که رئیس جمهوری روز یکشنبه بیش از دو گزینه را به مجلس معرفی نخواهد کرد که گزینه های وزارت اقتصاد و کار معرفی میشود و معرفی گزینه های وزارت راه و شهرسازی و صنایع و معادن به زمانی دیگر موکول خواهد شد. دژپسند به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد و محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار، رفاه اجتماعی به مجلس معرفی خواهند شد. * حسام الدین آشنا در توئیتی به توئیت سعید جلیلی واکنش نشان داد. حسام الدین آشنا در توئیتی که روی توئیت سعید جلیلی نوشته است، به گفته جلیلی پاسخ داده است. جلیلی گفته بود: «دوره ای وعده هلو دادند و دوره ای هم از لولو ترساندند؛ هم آن وعده و هم این ترساندن، توهمی نبود و نیست.» مشاور رئیس جمهوری اما در پاسخ به دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی نوشته است: «نه لولو و نه هلو، همان طور که فرمودید، هیچ کدام از اینها مشکل ما نیست. مشکل همان است که فرمودید: توهم!» * علی کرد، نماینده میرجاوه در مجلس گفت: هم اکنون دو سه گروه مردمی (سران طوایف) در آن سوی مرز حضور دارند و در حال رایزنی با معتمدان و سران طوایف آنها هستند تا این موضوع ختم به خیر شود. او امکان مذاکره مستقیم با ربایندگان برای آزادی مرزبانان را رد کرد و گفت که ربایندگان مواضع خود را از طریق اطلاعیه هایشان بیان میکنند و اقدامی برای مذاکره مستقیم صورت نمیدهند.

* رضا خیامیان، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از آمادگی ۱۱۰ شرکت کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با شرکتهای ایرانی خبر داد.

 

........گزارش روز

* مصرف بنزین در کدام منطقه پایتخت بالاتر است؟ رئیس هیئت مدیره سندیکای جایگاههای تک و دو منظوره سوخت سراسر کشور گفت: میزان عرضه و تقاضا دلیل اصلی ارائه میزان سهمیه به جایگاههای سوخت است. بیژن حاج محمدرضا با بیان این مطلب اظهار کرد: جایگاههای کم فروش به جایگاههایی اطلاق میشود که معمولاً میزان عرضه روزانه سوخت در آنها به صورت میانگین برابر با ۱۰ یا ۱۵ و حد اکثر ۲۰ هزار لیتر است. وی ادامه داد: معمولاً در این جایگاهها، گازوئیل عرضه نمیشود و این جایگاهها فقط سهمیه بنزین دریافت میکنند. حاج محمدرضا تصریح کرد: جایگاههای پر فروش نیز معمولاً روزانه به میزان کمتر از ۱۰۰ یا بیشتر از ۱۰۰ هزار لیتر بنزین عرضه میکنند. وی توضیح داد: جایگاههای پر فروش پایتخت بیشتر در شمال غرب تهران قرار دارند که میزان فروش روزانه آنها حدود ۱۰۰ هزار لیتر است. وی گفت: این جایگاهها حدود ۲ تا ۳ درصد از تعداد ۴ هزار جایگاه پایتخت را تشکیل میدهند که یعنی ۸۰ تا ۱۲۰ جایگاه را شامل میشود. پایین بودن درصد کارمزد سبب شده تا بسیاری از جایگاهها نتوانند هزینه های خود را جبران کرده و از عهده مخارج بربیایند. در کل کشور ۱۰ هزار کامیون وظیفه حمل سوخت (بنزین، گازوئیل، نفت سفید و...) را بر عهده دارند که معمولاً شبانه روز به این کار مشغول هستند، اما کارمزد و حقوق دریافتی این عده بسیار پایین است. وی توضیح داد: معمولاً توسط این تعداد کامیون روزانه بین ۷۰ تا ۷۳ هزار لیتر بنزین، ۹۰ تا ۱۰۰ هزار لیتر گازوئیل و همچنین بعضی مواقع نفت سفید به اقصی نقاط کشور حمل میشود. وی تأکید کرد: ۲۰ سال پیش تعداد کامیونهای نفتکش در کشور حدود ۴۰ هزار دستگاه بود که در سالهای اخیر به زیر ۱۰ هزار دستگاه کاهش یافته که دلیل اصلی این مسئله نیز اجرای خطوط لوله انتقال فرآورده ها در استانها و شهرهای مختلف است که بخشی از فرآورده ها در استانها و شهرها با کامیونها حمل میشود.

.........بهداشت و سلامت

* راه اندازی مراکز تشخیص زودهنگام سرطان در سراسر کشور: رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماریهای وزارت بهداشت گفت: 137 مرکز تشخیص زودهنگام سرطان و کلینیکهای غیر واگیر تا سه ماه آینده در سراسر کشور به بهره برداری میرسد و هم اکنون در حال نصب 50 دستگاه ماموگرافی در این مراکز هستیم. دکتر مهدی شادنوش افزود: با آموزشهایی که در سطح کشور داده میشود، هر فرد میتواند با دیدن علائم اولیه با مراجعه به این مراکز، تحت درمان تشخیصی قرار گیرد و اگر خطری تشخیص داده شد، به مراحل بعدی ارجاع داده شود.

* روشهای افزایش هوشیاری مغز: به چالش کشیدن مغز میتواند به حفظ هوشیاری مغز کمک کرده و با افزایش سن، قدرت حافظه را حفظ کند. همان گونه که بدن نیاز به ورزش دارد، باید ساعاتی را نیز صرف ورزش مغز نمایید. اقدامات زیر به عنوان ورزش مغز به سالمندان توصیه میشود: - بازیهای آنلاین طراحی شده برای تقویت حافظه را بازی کنید. - بازیهای تخته ای و پازل نظیر جدول و سودوکو انجام دهید. - فهرست کارهایی را که باید انجام دهید، به خاطر بسپارید، یا شعر یک آهنگ را نوشته و حفظ کنید. - نقشه مسیری را که به طور مرتب از آنجا میگذرید، بکشید. - کتاب بخوانید. - فعالیتهای روزانه تان را به شیوه ای جدید انجام دهید؛ مثلاً اگر راست دست هستید، قهوه تان را با دست چپ آماده کرده و بهم بزنید. - یک زبان جدید، سرگرمی یا ابزار موسیقی جدید بیاموزید.

* منابع خوراکی سرشار از ویتامین d: به غیر از نور خورشید، چند ماده خوراکی میتوانند میزان مورد نیاز این ویتامین را تأمین کنند. بدون در نظر گرفتن مواد خوراکی، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قرار گرفتن صورت، دستان، پاها یا پشت بدن در معرض نور خورشید بدون ضد آفتاب منجر به تولید ویتامین D مورد نیاز بدن برای یک هفته میشود. ۵ ماده خوراکی به عنوان بهترین منبع ویتامین D عبارتند از: شیر، ماهی تن کنسرو شده، ماهی چرب، تخم مرغ.

..........وادی شعر

* ابو القاسم حالت: وی، شاعر سرود پاینده بادا ایران، اولین سرود ملی ایران بعد از انقلاب، (با آهنگ محمد بیگلریپور) است. ابو القاسم حالت، شاعر، مترجم و محقق توانای معاصر در سال ۱۲۹۸ در تهران به دنیا آمد. وی پس از تحصیلات مقدماتی و متوسطه به استخدام شرکت ملی نفت ایران درآمد و تا زمان بازنشستگی در خدمت این سازمان بود. ابو القاسم حالت در جوانی به فراگیری زبان عربی پرداخت و از سال ۱۳۱۴ هجری شمسی به شاعری روی آورد و به سرایش شعر در قالب کهن و تذکره نویسی همت گماشت. دیوان حالت که مشتمل بر قطعات ادبی، مثنویها، قصاید، غزلیات و رباعیات است، خود نمایانگر عمق دانش ادبی این محقق است. وی از سال ۱۳۱۷ همکاری خود را با مجله معروف فکاهی توفیق آغاز کرد و بحر طویلهای خود را با امضای هدهد میرزا و اشعارش را با اسامی مستعار خروس لاری، شوخ، فاضلمآب و ابو العینک به چاپ میرساند. علاقه به مسائل دینی سبب شد از سال ۱۳۲۳ هر هفته چند رباعی جدی که ترجمه ای از کلمات قصار علی بن ابی طالب (ع) بود، در مجله «آئین اسلام» چاپ کند. حالت در ترانه سرایی نیز دستی توانا داشت و عموماً این ترانه ها در قالب فکاهی، انتقادی علیه وضعیت سیاسی و اجتماعی آن زمان بود. حالت در آن سالها با نشریات امید، تهران مصور و پیام ایرانی نیز همکاری داشت و ملک الشعرا بهار او را به کنگره نویسندگان ایران دعوت نمود. حالت در زمینه موسیقی اصیل ایرانی نیز فعالیت داشت و سراینده نخستین سرود جمهوری اسلامی بود. وی پس از انقلاب اسلامی نیز علیرغم کهولت سن مدت زمانی نسبتاً طولانی با مجله گلآقا همکاری کرد. از ابو القاسم حالت آثار ادبی و فرهنگی فراوانی در زمینه های طنز، شعر، ادبیات و ترجمه باقی مانده است. وی در سوم آبان سال ۱۳۷۱ بر اثر سکته قلبی درگذشت. در ادامه قسمتی از اشعار ابو القاسم حالت را میخوانیم: در این دیار کسی با کسی وفا نکند، زند به دوست دو صد حقه و حیا نکند؛ یکی همیشه کند دعوی طبابت خلق، ولیک هیچ زمان درد کس دوا نکند؛ یکی به صورت ظاهر گره گشاست ولی، به هیچ رو گره از کار خلق وا نکند؛ یکی زند به زبان دم ز طی راه ثواب، ولی به وقت عمل، خود بجز خطا نکند؛ یکی همیشه به ابلیس میکند لعنت، ولی طریقه ابلیس را رها نکند؛ یکی به حرف دم از حق زند، ولی به عمل، به حق هموطنان هیچ اعتنا نکند؛ یکی مدام به ذکر خدا خداست ولی، دو صد خطا کند و شرم از خدا نکند. * حاجی رجب از مکه چو برگشت به میهن، آورد دوصد   گونه رهآورد به خانه؛ اشیاء  گرانقیمت و اجناس نفیسی، کز حسن و ظرافت همه را بود نشانه؛ از رادیو و ساعت و یخچال و فریزر، تا ادکلن و حوله و آیینه و شانه؛ از پرده ابریشم و روتختی مخمل، تا  جامه مردانه و ملبوس زنانه؛

در جعبه محکم همه را بسته و چیده، تا لطمه نبینند ز آفات زمانه؛ دیدم که بر آن جعبه  نوشته است ظریفی، «مقصود   تویی! کعبه و بتخانه بهانه!»

..........ورزشی

* بررسی نتایج گلبال در مسابقات پارا آسیایی جاکارتا: تیم ملی گلبال آقایان و بانوان ایران در مسابقات پارا آسیایی جاکارتا، طبق انتظار عمل کرد. بانوان گلبالیست نقره خود در دوره قبل را تبدیل به مدال برنز کردند. البته با توجه به اینکه تیم ملی گلبال بانوان در مرحله نیمه نهایی به مصاف چین، یکی از قدرتهای اصلی در گلبال بانوان در جهان رفت، شکست در مقابل این تیم و راهیابی به مرحله رده بندی، دور از انتظار نبود. نگاهی به مسابقات گلبال بانوان در جاکارتا، نشان میدهد سایر کشورها، به ویژه تایلندی که همیشه با گلآوراژ بالا مغلوب ایران میشد، بسیار پیشرفت کرده اند. کما اینکه در مرحله گروهی با این تیم مساوی کردیم و برای کسب مدال برنز، با نتیجه 4 بر 3 از سد این کشور گذشتیم. اما دفاع از عنوان قهرمانی، کار سختی بود که ملی پوشان گلبال آقایان ایران از عهده انجام آن برآمدند. این تیم که در بازیهای پارا آسیایی 2014 اینچئون برای اولین بار به مقام قهرمانی رسیده بود، در جاکارتا 2018 هم درخشید و با پیروزی 8 بر 3 برابر چین در فینال، قهرمانی را از آن خود کرد. حالا مربیان و بازیکنان این تیم امیدوارند با کسب سهمیه حضور در پارالمپیک 2020 توکیو، غیبت خود در پارالمپیک 2016 ریو را جبران کنند. مهدی نباتی، سرمربی تیم ملی گلبال آقایان پس از پایان مسابقات در مصاحبه با ایران سپید گفت: خوشبختانه با آمادگی خوبی که داشتیم، در گروهمان اول شدیم و با جبران شکستهای دو سه سال اخیر مقابل چین، قهرمانی را جشن گرفتیم. وی درباره مسابقات پیش روی تیم ملی گلبال توضیح داد: خودمان را برای حضور در مسابقات جهانی امریکا که خرداد ماه سال آینده برگزار میشود، آماده میکنیم که برای کسب سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو است. سه تیم اول به پارالمپیک راه پیدا میکنند و بعد از آن، مسابقات آسیایی را در مرداد ماه پیش رو داریم که تنها یک تیم میتواند در آنجا سهمیه بگیرد. حسن جعفری، ملی پوش گلبال کشورمان نیز پس از کسب مدال طلا گفت: خیلی خوشحالم که توانستیم این قهرمانی را تکرار کنیم و در کنار آن، خودم هم توانستم با 31 گل، آقای گل شوم. در فینال کار سختی برابر چین داشتیم، اما توانستیم بازی بهتری ارائه دهیم و خودم هم در فینال، 7 گل از 8 گل را به ثمر رساندم. جعفری در پایان گفت: فعلاً با تیم اردبیل در مسابقات لیگ حضور خواهم داشت، اما بعد از آن در مسابقات سوپرلیگ اروپا با تیمی از کشور فنلاند شرکت خواهم کرد. محمد منصوری، دیگر بازیکن تیم ملی گلبال که در فینال مقابل چین نمایش خوبی داشت، گفت: ما در حالی در این دوره از رقابتها به قهرمانی رسیدیم که همه تیمها پیشرفت کرده بودند و در تورنمنتهای مختلف شرکت داشتند. اینها تیمهایی بودند که ما چهار سال پیش آنها را به سادگی و با اختلاف 10 گل  میبردیم، اما حالا پیشرفت کرده اند و ما با اینکه قهرمان شدیم، سر جای خودمان مانده ایم. البته ما بازی به بازی بهتر شدیم و این موضوع نشان داد نداشتن بازیهای تدارکاتی و شرکت نکردن در تورنمنتها، چقدر روی کار ما تأثیر دارد. وقتی سه ماه از مسابقات دور باشی، این زمان زیادی در گلبال است و همین کار ما را برای رقابت با حریفان سخت کرده بود. اینکه ضربه زنهای ما از لحاظ قدرتی و سرعتی از آنها بهتر باشند یا نه. چون ضربات و دفاع برابر آن، در گلبال خیلی مهم است. ما نباید فرصت را از دست بدهیم و از فردا تمریناتمان را برای پارالمپیک توکیو آغاز کنیم. چنانچه در بالا بدان اشاره شد، بررسی همه عوامل نشان میدهد گلبال ایران نیاز به تورنمنتهای بین المللی بیشتر و افزایش تجربه با حضور در بازیهای سطح بالاتری دارد تا بتواند عدم حضور خود در پارالمپیک ریو را در توکیو 2020 جبران کند. متن کامل و مصاحبه صوتی با ورزشکاران را میتوانید از وبسایت ایران سپید دانلود کرده و گوش کنید. «امیر سرمدی»

* گلواژه: کارهایی را انجام بده که از آنها میترسی. در این صورت، مرگ ترس را حتمی بدان. ابتدا از پرتگاه به پایین بپر تا در بین راه، بال پرواز خود را بسازی. رالف والدو امرسون

..........حوادث

* خودکشی مرد معتاد پس از قتل همسر و فرزند: مرد معتاد که به خاطر مشکلات مالی و خانوادگی به بن بست رسیده بود، پس از قتل همسر و دختر 9 ساله اش به زندگی خود پایان داد. حوالی ظهر چهارشنبه 25 مهر، ساکنان محله «سر میدان» شهرستان فیروزآباد فارس با شنیدن صدای شلیکهای پی در پی که از خانه همسایه به گوش میرسید، وحشتزده به آنجا رفتند، اما پس از ورود به خانه با پیکرهای خونین سه عضو خانواده رو به رو شدند. با اعلام موضوع به پلیس، دقایقی بعد مأموران پلیس به محل حادثه رفتند. معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس  در اینباره گفت: نخستین بررسیها نشان میداد پدر خانواده پس از قتل همسر و دختر 9 ساله اش با شلیک اسلحه شکاری به زندگی خود نیز پایان داده است. در تحقیقات فنی و تخصصی پلیس مشخص شد که پدر خانواده به علت اعتیاد و فقر مالی با شلیک گلوله پس از به قتل رساندن همسر و دختر 9 ساله اش، به زندگی خود پایان داده است.

* کلوچه با طعم پدربزرگ: دختری در امریکا با خاکستر جسد پدربزرگ مرده اش کلوچه درست کرد و آن را به همکلاسیهایش خوراند. پلیس کالیفرنیا اعلام کرد که این دانشآموز دبیرستانی مقداری از خاکستر جسد پدربزرگش را درون کلوچه هایی که پخته بود ریخت و آنها را به همکلاسیهایش داد. هویت این دانش آموز فاش نشده است. او به بعضی از همکلاسیهای خود گفته، از «مواد مخصوصی» برای پختن کلوچه هایش استفاده کرده و دست کم 9 نفر از همکلاسیهای او از این کلوچه های شیرین خورده اند. یکی از همکلاسیها به نام اندی به پلیس گفته، فکر میکرده این «مواد خاص» ماری جوانا باشد. او به پلیس گفته است: «متوجه دانه های ریز خاکستر در کلوچه شدم که زیر دندانم میرفت.» اکنون مشکل پیش روی پلیس و مقامهای قضایی این است که برای چنین رفتاری چه تنبیهی باید در نظر گرفت، زیرا چنین کاری در قانون مجازات کیفری کالیفرنیا به عنوان جرم در نظر گرفته نشده است.

.........اطلاعرسانی

* کانون دانشپژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران در نظر دارد به مناسبت روز جهانی عصای سفید (15 اکتبر) در تاریخ یکشنبه 29 مهر ماه 1397 از ساعت 14 لغایت 17 در محل تالار باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران، واقع در میدان انقلاب، خیابان 16 آذر، بعد از کوچه ادوارد براون، معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه تهران، همایشی را برگزار کند. یادآوری میشود که مسئولین و مقامات عالی رتبه مانند سرپرست وزارت علوم و معاونین ایشان، شهردار تهران و اعضای شورای شهر، چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و.... در این همایش حضور خواهند داشت. از علاقمندان دعوت میشود که با حضور گرم خود ما را در برگزاری این همایش یاری نمایند. لازم به ذکر است که نمایشگاهی شامل دستاوردهای توانمندی نابینایان در زمینه فناوریهای نوین و صنایع دستی مربوط به آنان، از ساعت 10 صبح الی 5 بعد از ظهر دایر خواهد بود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *