شناسه خبر: 14289 منتشر شده در مورخ: 1397/6/26 ساعت: 15:19 گروه: ورزشی  
رونمایی از نام و شعار کاروان ایران در مسابقات پاراآسیایی

رونمایی از نام و شعار کاروان ایران در مسابقات پاراآسیایی

در نشست خبری کمیته ملی پارالمپیک که دوشنبه 26 شهریور برگزار شد از نام، شعار و سرپرست نمادین کاروان جمهوری اسلامی ایران در رقابت های پاراآسیایی ۲۰۱۸ رونمایی شد.

به گزارش ایران سپید بر این اساس کاروان ایران با نام “خودباوری و امید” با ۲۰۹ ورزشکار و شعار “با توکل و تلاش، ما می‌توانیم” رهسپار جاکارتا خواهد شد.

وهب همدانی، فرزند شهید همدانی، به عنوان سرپرست نمادین کاروان ایران و برای بزرگداشت این شهید انتخاب شد.
هادی رضایی، سرپرست کاروان ایران در این نشست گفت: با 209 ورزشکار در قالب 13 رشته ورزشی راهی مسابقات پاراآسیایی میشویم. این رقابتها با حضور 43 کشور در قالب 17 رشته ورزشی برگزار می شود. به غیر از رشته بوچیا، در سایر رشته ها انتظار مدال داریم و حداکثر سختگیری ممکن برای انتخاب ورزشکاران را انجام دادیم. چه بسا ورزشکارانی که به خاطر چند صدم ثانیه که نسبت به رکوردهای سال 2016، 2017 و 2018، پایینتر بودند، در لیست نفرات اعزامی قرار نگرفتند. رضایی ادامه داد: متأسفانه یکی از اعضای تیم بوچیا هفته گذشته به کما رفت و توانستیم یک نفر دیگر را جایگزین کنیم. در رشته دو و میدانی نیز یک دونده خط خورد و بنابر این تیم دو و میدانی با 82 نفر عازم جاکارتا می شود.
علی اصغر هادیزاده نایب رئیس فدراسیون نابینایان در پاسخ به سؤال ایران سپید مبنی بر خط خوردن یک دونده از میان اسامی اعزامی به مسابقات پاراآسیایی گفت: این دونده ناصر حسنپور از دو و میدانی کاران سرعتی است که به علت کلاسبندی، از تیم اعزامی به مسابقات پارااسیایی کنار گذاشته شد.
رضایی در پاسخ به این سؤال که آیا می توانیم رتبه چهارمی دوره گذشته این مسابقات را به دست اوریم گفت: اگر نگاهی به ادوار قبلی مسابقات پاراآسیایی بیندازیم، باید بگویم در نخستین دوره این مسابقات که سال 2010 در شهر گوانگژو کشور چین برگزار شد، 41 کشور در 19 رشته ورزشی حاضر بودند. کاروان ایران که با 157 نفر در 14 رشته ورزشی شرکت کرده بود، توانست با 80 مدال عنوان چهارم را از آن خود کند.
دومین دوره مسابقات پاراآسیایی سال 2014 با حضور 41 کشور در 23 رشته ورزشی در اینچئون کره جنوبی برگزار شد که کاروان 200 نفره ایران، توانست 120 مدال در 16 رشته ورزشی را از آن خود کند و چهارم شود.
اما در این دوره که با حضور 43 کشور در 17 رشته ورزشی برگزار می شود، کاروان 209 نفره ایران در 13 رشته شرکت می کند که امیدواریم بتوانیم عنوان چهارمی را تکرار کنیم. البته دو رشته فوتبال هفت نفره و پنج نفره که در دوره قبلی توانستیم دو مدال طلا را در این دو رشته بدست آوریم، بنا به اختیارات میزبان، در جاکارتا حذف شده است.
رضایی در خصوص جوایز مدال آوران در بازی های پاراآسیایی نیز گفت: در خصوص جوایز اصلی، طبق اعلام وزارت ورزش و جوانان، به همان اندازه ورزشکاران سالم در مسابقات آسیایی است. اما برای جوایز پای سکو، برای مدالآوران طلا 5 هزار دلار، نقره یک هزار دلار و برنز 500 دلار در نظر گرفتیم. چنانچه ورزشکاری دو مدال طلا به دست آورد، 10 هزار دلار به او پرداخت خواهیم کرد.
مسابقات پاراآسیایی، روز چهاردهم مهرماه در جاکارتا افتتاح می شود و مسابقات از پانزدهم تا بیست و یکم برگزار خواهد شد. از طرف ایران نیز 15 داور در رشته های والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر، تنیس روی میز، بدمینتون، جودو، گلبال، تیر و کمان و تیر اندازی در مسابقات حضور دارند و قضاوت خواهند کرد.
کاروان ایران در قالب چهار گروه )دو گروه پیشرو دو نفره و سه نفره طی روز های چهارم و ششم مهر، یک گروه 54 نفره نهم مهر و یک گروه 292 نفره که شامل ورزشکاران و اعضای کادر فنی است، صبح دهم مهرماه با یک پرواز مستقیم عازم کشور اندونزی می شوند.)
امیر سرمدی
 
 
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *