شناسه خبر: 14284 منتشر شده در مورخ: 1397/6/26 ساعت: 13:10 گروه: اجتماعی  
کتاب های درسی مدارس استثنایی به موقع توزیع شد

کتاب های درسی مدارس استثنایی به موقع توزیع شد

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: امسال کتاب‌های درسی دانش آموزان معلول به موقع و قبل از آغاز سال تحصیلی در مدارس استثنایی توزیع شده است.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایرنا از سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، مجید قدمی همچنین با اشاره به اینکه 170 مدرسه از مدارس استثنایی کشور توسط خیرین احداث شده است، ادامه داد: اکنون نیز چند پروژه خیرساز در استان های مختلف در حال ساخت است و علاوه بر این خیرین در تجهیز مدارس استثنایی مشارکت دارند. معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه 150 هزار دانش‌آموز معلول در سال تحصیلی جدید وارد مدارس می‌شوند، ادامه داد: این دانش‌آموزان سال تحصیلی خود را در بیش از یک هزار و 570 مدرسه استثنایی آغاز خواهند کرد. قدمی با بیان این نکته که از بین 150 هزار دانش‌آموز استثنایی 65 هزار نفر در سیستم تلفیقی حضور می‌یابند، تصریح کرد: بقیه دانش‌آموزان نیز در مدارس خاص در هفت گروه ناشنوا، کم‌توان ذهنی، نابینا، معلولان دارای اختلالات عاطفی - رفتاری، جسمی - حرکتی، اختلالات یادگیری، نابینا و چند معلولیتی تحصیل خواهند کرد. وی به برگزاری 60 دوره تخصصی برای معلمان دانش‌آموزان استثنایی نیز اشاره کرد و گفت: معلمان دانش‌آموزان استثنایی در کنار عشق و علاقه باید از لحاظ علمی نیز به‌روز باشند. اکنون هزار و 560 مدرسه استثنایی، ۲۵ مدرسه شبانه روزی و ۴۴۷ مرکز مشکلات ویژه یادگیری داریم که ۱۳۹ مرکز آن غیر دولتی است. تعداد دانش آموزان مدارس خاص در سال تحصیلی گذشته ۷۵ هزار و ۲۵۷ نفر بود که از این تعداد ۷ هزار و ۴۰۲ نفر کم توان ذهنی و ۲۳۱ نفر اوتیسم هستند که در مدارس خاص تحصیل می کنند. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *