شناسه خبر: 13858 منتشر شده در مورخ: 1397/5/8 ساعت: 09:15 گروه: ورزشی  
دیدار برخی ورزشکاران نابینا با معاون رئیس جمهوری

دیدار برخی ورزشکاران نابینا با معاون رئیس جمهوری

برخی ورزشکاران نابینا در بخش بانوان، مربیان، داوران و مسئولان فدراسیون نابینایان طی مراسمی به مناسبت هفته کرامت، با دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان دیدار کردند.

به گزارش ایران سپید در این مراسم که روز چهارشنبه سوم مرداد برگزار شد، علاوه بر خانم دکتر ابتکار، خانم طاهریان معاون وی و عضو هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک، فائزه توسلی نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان و برخی نواب رئیسان هیأتهای استانی حضور داشتند. از میان ورزشکاران نابینا نیز خانم زینب قنبری و مریم جعفرزاده از رشته گلبال، هاجر صفرزاده و هاجر تکتاز از رشته دو و میدانی و الهه قلیفلاح تنها بانوی اسکی باز نابینا به نمایندگی از سایر ورزشکاران به دیدار معاون رئیس جمهوری رفتند. در ابتدای این نشست، ورزشکاران نابینا از افتخار آفرینیهای خود و مدالهایی که در عرصه های بین المللی بدست آوردند، سخن گفتند و مشکلات خود را با سرکار خانم ابتکار مطرح کردند. از جمله هاجر تکتاز با کسب 17 مدال داخلی و بین المللی و هاجر صفرزاده با کسب دو طلای جهان در رده جوانان و سه طلای مسابقات پارا آسیایی. در ادامه این نشست، فائزه توسلی نایب رئیس بانوان فدراسیون نابینایان گزارشی از فعالیت بانوان در این فدراسیون و اردوهای بانوان در رشته های گلبال، شطرنج و دو و میدانی اعزامی به بازیهای پارا آسیایی جاکارتا ارائه کرد. وی بیان داشت: متأسفانه مسئولان تنها وعده میدهند، اما به وعده های خود عمل نمیکنند. ورزشکاران ما تنها به کمکهای معنوی نیاز ندارند و در همه بخشها مثل ایاب و ذهاب، دچار مشکل هستند. در بحث اسپانسرینگ نیز چون فدراسیون نابینایان شناخته شده نیست، توجهی نمیشود. از این رو، ما از افرادی مثل آقای دکتر عراقچی و آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات در هیأت رئیسه فدراسیون نابینایان کمک گرفتیم تا برخی از این مشکلات برطرف شود. دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان طی سخنانی اظهار داشت: متأسفانه زندگی مدرن و کم تحرکی به ویژه در میان زنان، آفت سلامتی آنها شده که این یک معضل جهانی است. نقش زنان قهرمان در ترویج ورزش همگانی بسیار مهم است، چرا که هر قهرمان ورزشکار الگوی افراد زیادی در جامعه میشود. در این بین، کار ورزشکاران نابینا و کمبینا بسیار مهم است، زیرا همه محدودیتها را در نوردیدند و اثبات کردند محدودیتها برای آنها یک فرصت است و الگوی امید در جامعه شدند. وی خاطرنشان کرد: شما عزیزان باید قدر توانمندیهای خود را بدانید که توانسته اید با محدودیتهایی که دارید، افتخارات خوبی را برای کشور به ارمغان آورید و مسیر سخت و دشواری را پشت سر بگذارید. شما باید مسیر زندگی قهرمانی را به خوبی فرا بگیرید و بدانید که قهرمانی در درون خود، شکست دارد و شکست هم نقشی در زندگی شما دارد. ما میدانیم چه مشکلاتی برای ورزشکاران نابینا، به ویژه در شهرستانها و مناطق دور افتاده کشور وجود دارد. تلاش ما بر این است که بتوانیم این محدودیتها را مرتفع کنیم و امکانات خوبی را برای پیشرفت ورزشکاران نابینا قرار دهیم تا شما بتوانید در جهت موفقیت، گامهای بهتری بردارید. وی با اشاره به اقدامات دولت در حمایت از ورزش افراد دارای معلولیت بیان داشت: دولت توجه ویژه ای به ورزش بانوان، به ویژه در بخش پارالمپیک دارد و معتقدیم باید استعدادها در این حوزه ها شناسایی و سرمایه گذاری لازم روی این استعدادها انجام شود. در این راستا برای تزریق امکانات بیشتر برای ورزش بانوان به ویژه در حوزه نابینایان، به زودی دیداری با وزیر ورزش و جوانان خواهم داشت و بر حمایت از شما عزیزان تأکید خواهم کرد. در پایان این نشست، معاون رئیس جمهوری در امور زنان با اهدای هدایایی، از قهرمانان و مدالآوران نابینا تقدیر به عمل آورد. «امیر سرمدی»

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *