شناسه خبر: 13615 منتشر شده در مورخ: 1397/4/5 ساعت: 11:59 گروه: اجتماعی  
مرکز ویژه کودکان ایزوله در گلپایگان افتتاح می شود
در هفته بهزیستی

مرکز ویژه کودکان ایزوله در گلپایگان افتتاح می شود

رئیس اداره بهزیستی گلپایگان گفت: در هفته بهزیستی مرکز مشاوره و مرکز ویژه کودکان ایزوله در گلپایگان افتتاح می شود.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر حجت الاسلام سید علی موسوی خراسانی در جمع جامعه معلولان در محل ارگ تاریخی گوگد برگزار شد، اظهار داشت: خلقت انسان نه آنگونه که غربی ها فکر می کنند بوده بلکه از دیدگاه اسلام و ادیان ابراهیمی انسان و تمام موجودات برای عبادت و بندگی خداوند آفریده شده است.

وی افزود: اگر چه انسان ها در ظاهر خداوند را دوست دارند اما خداوند در انحای مختلف انسان ها را مورد امتحان و آزمایش قرار داده تا سره را از ناصره جدا کند.

امام جمعه گلشهر با اذعان به اینکه انسان مدعی دوست داشتن خدا تا انسانی که در آزمایش و امتحان الهی سربلند بیرون می آید در نزد خداوند متعال متفاوت هستند، تصریح کرد: آزمایش الهی در بندهای گناه و معصیت، ایجاد نقص، معلولیت و بیماری و... صورت می گیرد و انسانی که سربلند از این مسایل و امورات بیرون آید و شکرگزار خداوند بود محبوب ترین انسان در نزد خالق یگانه بوده و ارزش او مشخص می شود.

در ادامه رئیس شورای اسلامی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه معلولان در پیشگاه خداوند و مردم عزیز و محترم هستند، اظهار داشت: طی بازدیدهای دوره ای از معلولین مقرر شد با برگزار نشستی در خدمت آنان باشیم.

وی افزود: معلولین می دانند که والدین آنها خدمتگزار بی چون و چرایی برایشان بوده و باید به لحاظ این خدمت بی منت و شبانه روزی و طاقت فرسا خداوند را شاکر و دعاگوی آنها باشند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان گلپایگان با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان خدمتگزاران مردم در خدمت جامعه معلولین به مراتب بالاتر خواهند بود، تصریح کرد: خدمت بی منت به ویژه برای قشری که به دلایلی دچار معلولیت هستند مایه افتخار برای خدمتگزاران به ویژه اعضای شوراهای اسلامی است که در این راستا آمادگی خود را در ایجاد مراکز رفاهی برای این قشر اعلام می کنیم.

در ادامه احمد افتخاری، رئیس شواری اسلامی گلپایگان ضمن قدردانی نسبت به حضور جامعه معلولین در این گردهمایی اظهار داشت: وظیفه شوراها خدمتگزاری به جامعه و به ویژه معلولین نه از باب ترحم بلکه به عنوان یک وظیفه الهی است.

در ادامه حسن مرادی، رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با بیان اینکه در هفته بهزیستی مرکز مشاوره و مرکز ویژه کودکان ایزوله افتتاح می شود، بیان داشت: معلولین دارای ضایعات نخاعی و مشکلات جسمی که شرایط روحی یکنواختی با توجه به این معلولیت ها ندارند صبر و شکیبایی را از خداوند به صورت ویژه دریافت می کنند تا بتوانند با این شرایط نامناسب جسمی و روحی به ادامه زندگی بپردازند.

وی با اشاره به اینکه در زمینه مناسب سازی تردد معلولین اقدامات در خور توجهی از سوی شهرداری ها انجام گرفته و یا در حال اجرا است، افزود: با اقدامات عمرانی و ایجاد بسترهای مناسب جهت تردد معلولان در پیاده روها زمینه های مناسبی صورت گرفته که امیدواریم این تغییر و تحول به صورتی گسترش یابد تا شاهد دیگر مشکلات جامعه معلولان در استفاده از فضای تردد در اماکن عمومی نباشیم.

رئیس اداره بهزیستی گلپایگان با تأکید بر اینکه طی سال جاری پایش ادارات در زمینه مناسب سازی تسهیل برای معلولین نیز در دستور کار قرار گرفته، بیان داشت: امیدواریم با امتیازدهی که به ادارات در این زمینه داده می شود شاهد اقدامات فراتری در این راستا باشیم.

در ادامه سید رئیس جامعه معلولین شهرستان گلپایگان با بیان اینکه خدمت به جامعه معلولان لیاقت می خواهد، اظهار داشت: قدم برداشتن در راه ایجاد تسهیلات و رفع مشکلات جامعه معلولان یکی از وظایف مهمی است که لیاقت اجرای آن برای هر کس میسر نیست.

وی افزود: با اقدامات انجام گرفته در راستای فعالیت جسمی بیشتر برای معلولین از مهرماه سال گذشته رشته های ورزشی مورد علاقه و امکان دسترسی برای معلولین از جمله تیراندازی با تفنگ راه اندازی شد و معلولین با شرکت در تمرینات و حضور در مسابقات مقام هایی در این رشته کسب کردند.

مهدی رفیعی با اشاره به برگزاری انتخابات جامعه معلولین در هیئت مدیره معلولین استان اصفهان بیان داشت: پس از برگزاری این انتخابات از ۲۲ اردیبهشت ماه سال جاری معاونت اشتغال در این مجموعه تشکیل شد تا به منظور خوداشتغالی برای معلولین به ویژه معلولانی که توانایی انجام کار یا خروج از منزل را نداشتند یک شغل خانگی فراهم شود.

وی همچنین از بازدید مسئولین شهرستان به ویژه اعضای شوراهای اسلامی با معلولین خبرداد و افزود: هدف از بازدید مسئولان با معلولین، رسیدگی بیشتر به مشکلات این قشر در دستور کار قرار گرفته است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *