شناسه خبر: 13268 منتشر شده در مورخ: 1397/2/9 ساعت: 08:56 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

روزنامه یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

زمان ارزیابی طرحهای مناسب سازی شهر برای معلولان فرا رسیده است - به وعده های رئیس جمهوری باور داریم - ثبت نام کتب درسی دانشآموزان آغاز شد - مصرف افراطی لبنیات سنتی - شعر طنز - نتایج مسابقات گلبال و شطرنج قهرمانی کشور بانوان - سرقتهای عجیب مرد شیکپوش - اطلاعرسانی

روزنامه «ایران سپید»

یکشنبه 9 اردیبهشت 1397

12 شعبان 1439

29 آوریل 2018

سال بیست و دوم شماره 5840

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

زمان ارزیابی طرحهای مناسب سازی شهر برای معلولان فرا رسیده است 2

به وعده های رئیس جمهوری باور داریم 5

ثبت نام کتب درسی دانشآموزان آغاز شد 7

مصرف افراطی لبنیات سنتی 9

شعر طنز 11

نتایج مسابقات گلبال و شطرنج قهرمانی کشور بانوان 14

سرقتهای عجیب مرد شیکپوش

اطلاعرسانی

 

......ویژه

* زمان ارزیابی طرحهای مناسب سازی شهر برای معلولان فرا رسیده است: محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: توانیابان برای فعالیت در سطح شهر درخواستهای ویژه ای دارند که در اکثر کشورهای دنیا به این درخواستها پاسخ مثبت داده شده است. وی افزود: در کشور ما هم در سال ۱۳۸۳ قانون مربوط به معلولان جسمی-حرکتی به تصویب رسید. اگر ۵۰ تا ۷۰ درصد قانون مربوط به توانیابان اجرا میشد، وضعیت مطلوبی برای این قشر وجود داشت, اما در تهران این قانون برای توانیابان حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد اجرایی شده است. رئیس شورای شهر تهران با بیان این که در شورای شهر برای بهسازی وضعیت توانیابان طرحی در سال ۱۳۸۴ تصویب شده است, گفت: توانیابان به چند دسته معلولان جسمی-حرکتی، آسیبهای حسی و... تقسیم میشوند. در افکار عمومی، توانیاب یا معلول فقط به معلولان جسمی و حرکتی گفته میشود؛ در حالی که دیگر آسیبدیدگان هم در حوزه احتیاج به خدمات ویژه قرار دارند و اگر اقدامی میخواهد صورت بگیرد, باید تمام آنها در نظر گرفته شوند. هاشمی تصریح کرد: خوشبختانه در مترو به این موضوع توجه شده و در اکثر ایستگاه های مترو امکاناتی برای توانیابان دیده شده است. متأسفانه در برخی ساختمانها پس از دریافت پایان کار که در آن اجرای قوانین مربوط به توانیابان ضروری است, این امکانات به دلائل مختلف برداشته میشود. وی تأکید کرد: در کشور ما مسائل مربوط به حوزه توانیابان به سازمان بهزیستی مرتبط است؛ بنا بر این, این سازمان برای اجرای هرچه بیشتر و بهتر امور مربوط به این قشر پیگیریهایی باید انجام دهد. درباره معلولان حسی، این خطر وجود دارد که اتفاقات ناگوار برای آنها رخ دهد؛ متأسفانه چند سال پیش هم اتفاق تلخی برای یکی از مسافران نابینای مترو رخ داد که پس از آن مسئولان و کارکنان مترو ملزم شدند تا به محض مشاهده یک شهروند نابینا تا خروج از مترو او را همراهی کنند. رئیس شورای شهر تهران گفت: در همه کارهای خدا یک رحمت وجود دارد؛ بنا بر این اگر فردی با چنین مشکلاتی رو برو است، بداند رحمت خداوند بوده است. به دلیل پیشرفت علوم مختلف و به خصوص پزشکی در جهان، از برخی بیماریهای جسمی-حرکتی میتوان جلوگیری کرد. هاشمی در برنامه «بدون محدودیت» با بیان این که «قول میدهم در کنار این برنامه و توانیابان باشم», گفت: بر اساس مصوبات شورای شهر تهران در سالهای قبل شهرداری مکلف به مناسب سازی فضای شهری برای معلولین است. هم اکنون زمان ارزیابی نحوه اجرای این مصوبه فرا رسیده است. بر این اساس مناسب سازی فضای شهری در همه اماکن شهری در مناطق مختلف باید انجام شود و در پارکها، پیاده روها، مترو و.... در همه طرحها و نقشه ها باید به مسائل معلولین توجه شود.

* گلواژه: کسانى که ایمان آورده اند و ایمانشان را به شرک نیالوده اند، امنیت مال آنها است و آنها هدایت یافتگانند. قرآن کریم, سوره انعام, آیه ۸۲

 

........سیاسی

* به وعده های رئیس جمهوری باور داریم. معاون اول ریاست جمهوری با اشاره به تأکید مجدد رئیس دولت دوازدهم بر انجام وعده های داده شده، گفت: به وعده های رئیس جمهوری و دولت باور داریم و اگر ضعفی وجود دارد به معنای خلف وعده نیست. اسحاق جهانگیری در نشست هم اندیشی رئیسان مجامع سازمانهای مردمنهاد سراسر کشور افزود: دغدغه سیاسی و مطالبات از دولت دوازدهم، مطالبات به حق مردم، جوانان و همه شرکت کنندگان و رأی دهندگان در انتخابات است که در دستور کار دولت قرار دارد.

* شرق نوشت: «حصر را خیلی به رهبری وصل نکنید». این جمله را ضرغامی در جمع زندانیان سیاسی رژیم سابق گفته و در کانال شبکه پیام رسان داخلیش منتشر کرده است. ضرغامی پیشتر در برنامه جهانآرا گفته بود: «حصر به‌هیچ‌وجه ارتباطی با مقام معظم رهبری نداشت و تصمیم شورای عالی امنیت ملی کشور بود». او در همان جمع ادامه داده است: «مسأله «حصر» یک مسأله امنیتی است. همان‌طور که در سال ۸۹ با حضور آقای روحانی در جلسه شورای عالی امنیت ملی به تصویب رسید، هر وقت این شورا با ریاست رئیس جمهوری به نتیجه جدیدی برسد قاعدتاً پیگیری میشود.»

* یوسف مولایی, کارشناس مسائل حقوق بین الملل, خروج آمریکا از برجام را غیر محتمل دانست و گفت: دولتمردان آمریکایی سعی میکنند برجام بیخاصیت شود تا احتیاجی به نقض قوانین بین المللی نباشد.

* «اینه ماری اریکسون سوریده» وزیر امور خارجه نروژ در حاشیه کنفرانس سوریه در بروکسل با تأکید بر ضرورت شفافیت در خصوص برجام گفت: توافق هسته ای میبایست حفظ شود, چرا که برای امنیت بین المللی مهم است.

* مدیا بنجامین, فعال ضد جنگ آمریکایی روز جمعه با انتشار یادداشتی در روزنامه گاردین هشدار داد که به خطر انداختن برجام از سوی دولت واشنگتن ساز و کارهای جهانی برای حل اختلافهای غیر خشن را تضعیف میکند.

.......اجتماعی

* ثبت نام کتب درسی دانشآموزان آغاز شد: سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بعد از ۳ هفته بدقولی، آماده ثبت نام کتب درسی دانشآموزان شد. دانشآموزان و خانواده ها میتوانند به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به آدرس  www.irtextbook.com و www.irtextbook.ir مراجعه کرده و به ثبت نام کتب درسی فرزندانشان بپردازند.

* بر اساس آمار گمرک در ۱۱ ماهه سال قبل, بیش از ۳.۵ میلیارد تومان انواع آدامس وارد ایران شده است. امارات را میتوان مبدأ اصلی صادرات این محصول دانست.

* محمدحسن زدا، معاون بیمه ای سازمان تأمین اجتماعی از اجرای سراسری طرح پرونده فنی الکترونیک بیمه شدگان ظرف یک ماه آینده خبر داد. وی درباره چگونگی استعلام سوابق بیمه شدگان گفت: اکنون آخرین سابقه بیمه از سوی بیمه شدگان قابل استعلام است. کلیه ایرانیان تحت پوشش تأمین اجتماعی میتوانند با تلفن همراه خود #۱۴۲* را شماره گیری کرده و تنها با ورود کد ملی از سابقه، دستمزد، آخرین وضعیت بیمه پردازی و سایر خدمات مطلع شوند.

* مطالعه جدید نشان میدهد مصرف شکلات تلخ میتواند موجب بهبود کیفیت بینایی شود. مطالعه بر روی ۳۰ جوان نشان داد که این تغییر مشاهده شده جزئی و در عین حال چشمگیر بود. در این مطالعه به شرکت کنندگان ۱.۵ اونس شکلات تلخ یا به همان مقدار شکلات شیری داده شد. بعد از دو ساعت، هر یک از شرکت کنندگان تحت آزمایش بینایی قرار گرفتند. نتیجه این بود که در مقایسه با افرادی که شکلات شیری خورده بودند، افرادی که شکلات تلخ مصرف کرده بودند با تقویت اندک قدرت بینایی در تست بینایی رو برو بودند.

* انتشار دفترچه «آزمون استخدامی» تا پایان هفته: بطحایی، وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر جبران کسری نیرو از طریق دانشگاه فرهنگیان, از انتشار دفترچه آزمون استخدامی طی دو سه روز آینده خبر داد.

 

........بهداشت و سلامت

* مصرف افراطی لبنیات سنتی: یک کارشناس با اشاره به هشدار رئیس جامعه دامپزشکان مبنی بر شیوع تب مالت به دلیل اقبال مردم به لبنیات سنتی گفت: بحث استفاده از روغن پالم در لبنیات پاستوریزه که چند سال پیش مطرح شد، واکنش و اقبال افراطی مردم را به مصرف این محصولات به دنبال داشت. حسین عرفانی افزود: با توجه به این که نظارتی بر روند تولید لبنیات سنتی وجود ندارد، این محصولات قابلیت تأیید ندارند. افزایش استفاده مردم از لبنیات سنتی، ممکن است به شکل غیر مستقیم در افزایش بیماریهایی مانند تب مالت که از طریق لبنیات منتقل میشوند، مؤثر باشد. در بسیاری از مراکز, در تهیه لبنیات سنتی از روغن پالم در حد افراط استفاده میشود.  مردم از ترس پالم به این لبنیات رجوع کردند، اما حالا به جز موارد غیر بهداشتی، پالم نیز در این محصولات مشاهده شده است.

* گسترش خدمات توانبخشی به کودکان اوتیسمی: مشاور امور توانبخشی وزیر بهداشت گفت: کودکان مبتلا به اوتیسم، فلج مغزی و دیگر اختلالات مشابه تکاملی، بیماران ضایعه مغزی و نخاعی، سکته مغزی و مبتلایان به اختلالات پیشرونده مانند پارکینسون، آلزایمر و ام اس، گروه هایی هستند که نیاز مبرمی به دریافت خدمات توانبخشی دارند. دکتر جغتایی افزود: وزارت بهداشت در نظر دارد به تدریج ارائه خدمات به این گروه ها را گسترش دهد. با تشخیص و شناسایی به موقع کودکان دچار اختلالات تکاملی و انجام درمانهای ضروری و توانبخشی، میتوان مانع از ناتوانی آنان شد. وزارت بهداشت، برنامه غربالگری اختلالات تکاملی و به دنبال آن غربالگری کودکان مبتلا به اوتیسم را در برنامه خود قرار داده است. اغلب کودکان در پنج سال اول زندگی خود برای دریافت خدماتی مانند واکسیناسیون به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه میکنند که با گسترش خدمات غربالگری و مداخلات به موقع، موضوع دسترسی به خدمات که یکی از ابزارهای عدالت در سلامت است، گسترش پیدا میکند.

........وادی شعر

* برای عوض شدن حالمان در این وانفسای مشکلات اقتصادی, گفتیم حال که بازار "دلار" گرم است و در صدر اخبار فقط از این "نازنین" میخوانیم این روزها، بیاییم کمی هم ما بگوئیم از دلبریهای این "دلار" که گویا در این چند دهه اخیر حسابی از چرک کف دست ارتقاء درجه یافته و شده طلای نایاب... "افشین علا" شاعر خوش ذوق کشورمان شعر طنزی درباره نوسان قیمت دلار سروده با عنوان «سخنی با دلار» که به نقل از کانال تلگرامی او در پی میآید: ای دلارام، ای دلار، این سیر برقآسا چرا؟ ناگهان پرواز کردی چون هواپیما چرا؟ خسته ام بازی نکن این قدر با اعصاب من, چون فشار خون من هی میروی بالا چرا؟ گوی سبقت را ربودی از تمام پولها, اندکی آهسته تر رو، سبقت بیجا چرا؟ پول ما را از چه رو کردی چنین بی اعتبار؟ از سبدها میکنی هر دم تهی کالا چرا؟ میگریزی چون غزال تیزپا از چنگ من, مینشینی بر فراز قله چون عنقا چرا؟ نازنینا! تا به کی سیر صعودی یافتن؟ دیگر اکنون با سعودی ناز کن با ما چرا؟ دوره‌ محمود اگر بد بود وضع اقتصاد, عهد تدبیر و امید آمد، بگو حالا چرا؟!

 و شعر طنز دیگری در باب گرانی از شاعر جوان "سید حمیدرضا خوشدل" که گفتگوییست دوستانه بین مش باقر و الیاس... شنیدم گفت مش باقر به الیاس, که شصت درصد گران شد نرخ اجناس؛ بکن آن نرخ قبلی را فراموش, تورم را بگیر اینک به آغوش؛ تورم آن چنان خردت نماید, که بدبختی ز‌چشمانت درآید؛ نبینی گوشت دیگر در خیالت, دل سنگ آب میگردد به حالت؛ اگر خواهد دلت چند قطره روغن, گذر باید کنی از چشم سوزن؛ برای خودرو آن پولی که داری, کفافت میدهد بر خر سواری؛ چنان مسکن به اوج خود رسد باز, که نقشش در خیالت نم کشد باز؛ ز قطع ارز کالای اساسی, نداری حق شرح ناسپاسی؛ صد افزون گر کنی هوش و نبوغت, محال است سر کنی با این حقوقت؛ اگر مفتوح گردد بر تو رحمت, خوراکت اشکنه گردد به زحمت؛ برنج و میوه و کل حبوبات, رود در چرخه علم نجومات؛ اگر گاهی دو شیش آری به هر تاس, خوری یک وعده نان و دوغ و کالباس؛ خلاصه آن چنان بختت بگردد, که اسبت در طویله خر بگردد! بکن آسودگی از خاطرت پاک, به رویش با غلطگیری بزن لاک؛ در این آشفته بازار گرانی,

زرنگی گر‌توانی زنده مانی؛ مراقب‌باش گر بیمار گردی, ز خرجش از شفا بیزار گردی؛ اگر خوشدل بر این یارانه هستی, شنو‌رک گویمت دیوانه هستی؛

اگر خوشدل به امید بهاری, بدان با کشت جو گندم نداری؛

در آخر گفت با طعنه به الیاس,

که بختت میدرخشد همچو الماس؛ ولی الیاس بود آن گونه خاموش, که گویی کر بود یا این که مدهوش؛ پس از آهی شررزا همچو آذر, جوابش را شنو در بیت آخر؛ چنان پوستم دگر زبر و کلفت است, که اشعارت برایم حرف مفت است!

* گلواژه: و هر گاه نعمت و رحمتى به انسان بچشانیم و سپس آن را از او برگیریم, او مأیوس و نومید مىشود و به کفران و ناسپاسى بر مىخیزد. قرآن کریم, سوره هود, آیه ۹

.......ورزشی

* نتایج مسابقات گلبال و شطرنج قهرمانی کشور بانوان: رقابتهای قهرمانی کشور گلبال و شطرنج بانوان که از چهارم اردیبهشت در بابلسر آغاز شد، جمعه هفتم اردیبهشت به پایان رسید و تیمها و نفرات برتر معرفی شدند. مسابقات گلبال دسته اول، دوم و جوانان قهرمانی کشور بانوان، به ترتیب با قهرمانی اصفهان، کرمانشاه و خراسان رضوی به پایان رسید. در مسابقات دسته اول که 8 تیم به مصاف هم رفتند، اصفهان عنوان نخست را از آن خود کرد. تهران در جایگاه دوم قرار گرفت و فارس سوم شد. در رقابتهای دسته دوم که با حضور 12 تیم برگزار شد، کرمانشاه قهرمان شد، مازندران عنوان دوم را از آن خود کرد و گلستان سوم شد. اما در کنار این بازیها، رقابتهای رده سنی جوانان نیز با حضور 6 استان برگزار شد و خراسان رضوی در رده نخست ایستاد، کرمان دوم شد و گلستان در جایگاه سوم قرار گرفت.

* ملیحه صفایی, فاتح مسابقات قهرمانی کشور شطرنج نابینایان شد: برترینهای مسابقات شطرنج نابینایان و کمبینایان قهرمانی کشور بانوان که با حضور 43 شطرنجباز از 19 استان کشور در بابلسر برگزار شد، معرفی شدند. این مسابقات در هفت دور برگزار شد. نتایج دور پایانی و رده بندی نهایی این مسابقات، به شرح زیر است: نتایج دور هفتم: میز 1- ملیحه صفایی ۱ فاطمه برقول 0. میز 2- لیلا زارعزاده 0.5 فریبا زنده بودی 0.5. میز ۳- فاطمه رحیمی ۱ فهیمه رضاییپور 0. میز ۴-

زهرا محمدی راد ۱ نرگس درآمد 0. میز ۵- عاطفه نقوی ۱ فاطمه یخچالی 0. نفرات اول تا دهم این رقابتها نیز به شرح زیر معرفی شدند: ۱: ملیحه صفایی از خراسان رضوی. ۲: فریبا زنده بودی از بوشهر. ۳: فاطمه رحیمی از خراسان رضوی. ۴: زهرا محمدی راد از فارس. ۵: عاطفه نقوی از خراسان رضوی. ۶: فاطمه برقول از خوزستان. ۷: فاطمه سعیدی از اصفهان. ۸: لیلا زارعزاده از آذربایجان شرقی. ۹: فاطمه گلی از مازندران. ۱۰: بهاره یوسفی از اردبیل.

........حوادث

* سرقتهای عجیب مرد شیکپوش: مرد شیکپوش با دو شگرد عجیب گوشیهای تلفن همراه را به سرقت میبرد. چندی پیش مرد جوانی به شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت رفت و از شگرد عجیب سارق برای دزدیدن گوشی تلفن همراهش خبر داد. او گفت: گوشی آیفونم را برای فروش در سایت دیوار گذاشته بودم و فردای آن روز مرد جوانی با من تماس گرفت و گفت خریدار گوشیم است. با من قرار گذاشت و زمانی که سر قرار رفتم گوشی آیفونم را برای چند لحظه از من گرفت و دوباره برگرداند. ما بر سر قیمت به توافق نرسیدیم و او هم رفت. بعد از رفتن مرد جوان خواستم به همسرم زنگ بزنم که متوجه شدم گوشیم عوض شده و یک ماکت تلفن به جای گوشی تلفن همراه در دستم است. سارق در یک لحظه گوشیها را باهم عوض کرده بود. با شکایت مرد جوان تحقیقات آغاز شد، در حالی که بررسیها برای شناسایی سارق گوشی آیفون ادامه داشت، مأموران پلیس با شکایتهای دیگری مواجه شدند. یکی از مالباختگان که پیرمردی راننده بود گفت: هوا تاریک بود که مرد جوان شیکپوشی سوار خودروی من شد و با پرداخت مبلغی بالاتر از کرایه معمول, خودرو ام را دربست گرفت. من هم قبول کردم و به آدرسی که او داده بود رفتیم. ناگهان مرد جوان شروع به داد و فریاد کرد که چرا حواست نیست و من چند کوچه پایینتر پیاده میشوم. من هم به او گفتم چرا عصبانی میشوی؟ پول دادی و من هم باید تو را به جایی که خواستی برسانم. این موضوع که داد و بیداد ندارد، الان دنده عقب میگیرم. پیرمرد ادامه داد: دنده عقب گرفتم تا به محلی که مسافرم میخواست بازگردم. بعد هم او با پرداخت کرایه از خودرو ام پیاده شد. چند لحظه ای از رفتن او گذشته بود که ناگهان متوجه شدم گوشی تلفن همراهم به سرقت رفته است. اما پیرمرد راننده تنها قربانی این سرقت نبود, بلکه راننده های زیادی به همین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفته بودند. بدین ترتیب مأموران به چهره نگاری از متهم پرداخته و در بررسیها مشخص شد که سارق گوشیهای تلفن همراه راننده های پیر همان مردی است که چندی پیش گوشی تلفن آیفون را با شگردی خاص به سرقت برده بود. در ادامه تحقیقات کارآگاهان موفق به شناسایی مرد جوان شده و در قرار صوری با مرد جوان، او را دستگیر کردند. متهم 30 ساله که در کارخانه شیشه بری کارگری میکند، منکر سرقتها شد. این در حالی است که از سوی 13 شاکی این پرونده شناسایی شده است. به دستور بازپرس بهشتی، متهم تحویل کارآگاهان اداره پنجم شد و بررسیها در این خصوص ادامه دارد.

* نقشه شوم برای همسر سابق: مرد اهوازی پس از قتل همسر سابقش جسد او را همراه خودرو به آتش کشید و خودکشی کرد.

ساعت 7 صبح پنجشنبه 6 اردیبهشت گزارش تیر اندازی و آتش سوزی یک خودرو پراید در منطقه پل سیاه اهواز به پلیس اعلام شد. دقایقی بعد تیمی از کارآگاهان جنایی استان خوزستان وارد عمل شدند. مأموران با حضور در محل با جسد مردی جوان که با شلیک گلوله خودکشی کرده بود رو به رو شدند. این در حالی بود که خودرو پرایدی نیز در کنار جسد در حال سوختن بود. پس از خاموش کردن آتش از سوی آتشنشانان، مأموران با جسد سوخته زن جوانی کنار خودرو رو برو شدند. در تحقیقات اولیه مشخص شد که زن جوان با شلیک گلوله به قتل رسیده و پس از آن جسدش به آتش کشیده شده است. با استعلام شماره پلاک خودرو پراید مشخص شد که خودرو متعلق به مرد جوان است و بدین ترتیب هویت عامل این جنایت به‌دست آمد. در بررسیهای صورت گرفته مشخص شد که مرد جوان 4 سال قبل از همسرش جدا شده بود. او صبح روز حادثه به سراغ همسر سابقش رفته و بعد از این که با شلیک گلوله او را از پا درآورده، اقدام به آتش زدن خودرو و جسد وی کرده است. در نهایت نیز با اسلحه کلت کمری اقدام به خودکشی کرده است. تحقیقات بیشتر در این پرونده ادامه دارد.

* گلواژه: زندگانی دنیا چیزی جز متاع فریبنده نیست. قرآن کریم, سوره آل عمران, آیه ۱۸۵

........اطلاع رسانی

* کانون نشاط سفر زیارتی و سیاحتی شیراز را در تاریخ 15/2/97 برگزار مینماید. جهت هماهنگی و ثبت نام با شماره 09122485134 خانم قجاوند تماس حاصل فرمایید.

* به اطلاع نابینایان کشور میرساند: سفر زیارتی مشهد مقدس در تاریخ 5 خرداد ماه 97 برگزار میشود. هزینه سفر برای فرد نابینا به مبلغ 110 هزار تومان و همراه 200 هزار تومان است. مهلت ثبت نام تا تاریخ 18 اردیبهشت ماه. شماره تماس: 09121333790-09120242139 آقای مرشدی.

* اطلاعیه ایران سپید: از خوانندگان گرامی که در زمینه "آب مروارید مادرزادی " سوال یا مشکل خاصی مواجه هستند، میخواهیم تا روز دوشنبه با تحریریه روزنامه تماس گرفته و سوال خود را طرح نمایند تا در گفتگو با پزشک متخصص چشم کودکان به آن پاسخ داده شود. شماره تماس 84711371

 

 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *