شناسه خبر: 13110 منتشر شده در مورخ: 1396/12/26 ساعت: 09:08 گروه: اجتماعی  
اجرای طرح آموزش مراقبان خانگی برای معلولان

اجرای طرح آموزش مراقبان خانگی برای معلولان

انوشیروان محسنی بندپی رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح آموزش مراقبان خانگی برای 3 هزار معلول تحت پوشش این سازمان از ابتدای سال 96 تا کنون خبر داد.

به گزارش ایران سپید به تقل از باشگاه خبرنگاران، محسنی بندپی تاکید کرد: اغلب مراقبان خانگی از معلولان را پدر و مادر فرد معلول تشکیل می دهند و در راستای حمایت از این افراد، در طرح فوق مبلغی را به عنوان کمک مالی برای خانواده های دارای فرزند معلول تحت پوشش در نظر می گیریم.

وی در ادامه تصریح کرد: طرح آموزش مراقبان خانگی برای معلولان در خصوص توانبخشی، قرار بود که در سال جاری برای 10 هزار مراقب اجرایی شود اما به دلیل کمبود اعتبار این هدف محقق نشد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای سازمان بهزیستی کشور آموزش مراقبان خانگی ویژه افرادی است که در خانه فرزند معلول دارند و در این راستا خدمات حمایتی نیز از طرف بهزیستی به فرد مراقب ارائه می شود.

محسنی بندپی یادآور شد: تصویب نهایی قانون حمایت از حقوق معلولان در مجلس شورای اسلامی، دست سازمان بهزیستی کشور را برای حمایت از مراقبان خانگی معلولان باز خواهد گذاشت تا حق پرستاری را هم برای این افراد در نظر بگیریم.

وی تاکید کرد: سازمان بهزیستی کشور طرح آموزش و حمایت از  مراقبان  خانگی معلولان را در سال آینده با جدیت بیشتری دنبال خواهد کرد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *