شناسه خبر: 13061 منتشر شده در مورخ: 1396/12/16 ساعت: 09:11 گروه: اجتماعی  
راه‌اندازی 17 مرکز پشتیبان شغلی برای معلولان
مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی خبر داد

راه‌اندازی 17 مرکز پشتیبان شغلی برای معلولان

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توانپزشکی سازمان بهزیستی از راه‌اندازی مراکز پشتیبان شغلی در سال جاری خبر داد و گفت: 17 مرکز در سطح کشور راه‌اندازی شده و امید است در سال آتی تعداد این مراکز افزایش یابد تا از طریق مربیان شغلی بتوان برای معلولان شغل پایدار ایجاد کرد.

به گزارش ایران سپید به نقل از ایسنا، افروز صفاری‌فرد 15 اسفندماه در اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان آفتاب، اظهار کرد: بهزیستی کشور علاوه بر تئاتر به هنرهای دیگر نیز اهمیت می‌دهد.

وی افزود: بهزیستی تلاش می‌کند تا استعدادها را شناسایی و بیشتر از این گونه جشنواره‌ها برگزار کند.

صفاری‌فرد با بیان اینکه انسان‌ها مهم‌ترین سرمایه‌های جامعه هستند، تصریح کرد: معلولان نیز مهم‌ترین سرمایه بهزیستی کشور هستند و دفتر توانبخشی نیز با درک این مهم، تمام توان خویش را برای گسترش فعالیت در این حوزه به کار می‌بندد.

مدیرکل دفتر توانبخشی روزانه و توان پزشکی سازمان بهزیستی بیان کرد: در دفتر توانبخشی و توان پزشکی سازمان بهزیستی کشور در زمینه آموزشی، حرفه‌آموزی، کودکان دچار بینایی و کم بینایی، کودکان ناشنوا و کم شنوا، بیماری‌های روانی و... فعالیت‌ می‌شود.

صفاری‌فرد از راه‌اندازی مراکز پشتیبان شغلی در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: 17 مرکز در سطح کشور راه‌اندازی شده است و امید است که در سال آتی تعداد این مراکز افزایش یابد تا از طریق مربیان شغلی بتوان برای معلولان شغل پایدار ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه بسته‌های آموزشی برای مراکز ذهنی در تعدادی از مراکز استان‌ها وجود دارد، گفت: در سال آتی این بسته‌های آموزشی را کشوری خواهیم کرد.

صفاری‌فرد تاکید کرد: با این بسته‌ها از طریق بازی درمانی و با کمک خانواده، آموزش‌هایی همانند مفاهیم پایه مهارت‌های زندگی را به کودکان زیر 14 سال داده می‌شود.

وی تامین تجهیزات کمک توتنبخشی و وسایل بهداشتی را از دیگر فعالیت‌های حوزه کاری خویش عنوان کرد و گفت: امید است در سال آینده با توسعه اعتباری، پوشش بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *