شناسه خبر: 13046 منتشر شده در مورخ: 1396/12/14 ساعت: 10:54 گروه: اجتماعی  
ناجا با اختصاص پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان مخالفت کرد

ناجا با اختصاص پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان مخالفت کرد

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: ناجا با اختصاص پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان مخالف کرده و همین موضوع مشکلاتی را به همراه داشته است.

به گزارش ایران سپید به نقل از میزان حسین نحوی نژاد گفت: در رابطه با واگذاری پلاک‌های ویژه به معلولان توافقی میان مسئولان سازمان بهزیستی کشور و ناجا صورت گرفته است. 

وی افزود: به منظور کاهش مشکلات معلولان برای تردد در منطقه طرح ترافیک این توافق انجام شده است. 

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به توافق صورت گرفته به منظور اختصاص پلاک ویژه به معلولان جسمی و حرکتی خاطرنشان کرد: بر اساس توافقی که صورت گرفته به معلولان جسمی و حرکتی پلاک ویژه تعلق می‌گیرد. این نوع از معلولان می‌توانند با پلاک ویژه خود در محدوده طرح ترافیک تردد کنند. 

نحوی نژاد در خصوص مخالفت‌های ناجا با ارائه پلاک ویژه به نابینایان و ناشنوایان اظهارکرد: در بحث واگذاری پلاک ویژه، ناجا اعتقاد دارد نباید به نابینایان و ناشنوایان پلاک ویژه داده شود، زیرا هیچ نابینایی امکان گرفتن گواهی نامه رانندگی را ندارد و ناشنوایان نیز از دیدگان مسئلولان ناجا، مشمول دریافت پلاک ویژه معلولان نمی‌شوند. 

وی تاکید کرد: اعتقاد ما این است که افراد نابینا و ناشنوا اگر خودشان از خودرو دارای طرح استفاده نکنند، اما برای جا به جایی این افراد و انجام امور روزانه شان، یکی از اعضای خانواده فرد معلول را جابه جا می‌کند.

پایان

کلید واژه: نابینایان، ناشنوایان، پلاک معلولان، سایت نابینایان، سایت معلولان، انواع معلولیت، پلاک ویزه معلولان

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *