شناسه خبر: 13021 منتشر شده در مورخ: 1396/12/10 ساعت: 06:13 گروه: اخبار روزنامه ایران سپید  
روزنامه پنجشنبه 10 اسفند 1396

روزنامه پنجشنبه 10 اسفند 1396

آسایش معلولان در مناسب سازی شهری است - استقبال حافظان غیور خلیج فارس از روحانی - زنگ نماز به ساعات آموزشی مدارس اضافه شد - نظارتهای نوروزی وزارت بهداشت - با منتقد نابینای سینما آشنا شوید - حضور ایران با پنج اسکیباز در پارالمپیک زمستانی - چاردیواری

روزنامه «ایران سپید»

پنجشنبه 10 اسفند 1396

12 جمادی الثانی 1439

1 مارس 2018

سال بیست و دوم شماره 5803

صاحب امتیاز:

خبرگزاری جمهوری اسلامی      

مدیر مسئول: سهیل معینی

سامانه پیامکی: 3000465040

نشانی پستی: تهران- ص.پ. 158755388

تلفن: 84711371

شماره انتشارات: 5-88548892

وبسایت: www.iransepid.ir

پست الکترونیک: iransepid@icpi.ir

.........عناوین این شماره.......

آسایش معلولان در مناسب سازی شهری است 2

استقبال حافظان غیور خلیج فارس از روحانی 4

زنگ نماز به ساعات آموزشی مدارس اضافه شد 6

نظارتهای نوروزی وزارت بهداشت

با منتقد نابینای سینما آشنا شوید 10

حضور ایران با پنج اسکیباز در پارالمپیک زمستانی 13

چاردیواری 17

اطلاعرسانی

.........ویژه

* آسایش معلولان در مناسب سازی شهری است: انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه پنجمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی اماکن و معابر عمومی برای تسهیل در تردد معلولان، جانبازان و سالمندان اظهار کرد: یکی از مسائلی که حائز اهمیت است و در کنوانسیون حقوق معلولین و قانون جامع حقوق معلولین مصوب سال 83 و قانونی که قبل از پایان سال مصوب میشود، مناسب سازی اماکن, مؤسسات دولتی و محل عبور و مرور و فضاهای عمومی است که این مناسب سازی برای افرادی که محدودیتهای حرکتی دارند، جانبازان، زنان باردار و سالمندان تأکید شده است. وی ادامه داد: در حقیقت این مناسب سازی برای آن است که بتوانیم شرایطی فراهم کنیم تا افرادی که محدودیت دارند, در حالت انزوا و گوشه نشینی قرار نگیرند و بتوانند بر اساس علاقمندیها و استعدادهایشان در جامعه حضور پیدا کنند. وی با بیان این که در این جلسه دستگاه های اجرایی مختلف ملزم به ارائه گزارشهایی بودند, گفت: یکی از دستورهای این جلسه مشخص کردن سند ملی راهبردی برای مناسب سازی در قالب یک برنامه راهبردی کلان برای همه دستگاه ها بود و قرار شد در قالب این نگاه کلان شرایطی فراهم کنیم که اقدامات جزئی در این سند طی مدت سه ماه به اتمام برسد. وی ادامه داد: یکی از نیازمندیهای افراد معلول و جانبازان, استفاده از خودروهای مناسب است و مقرر شد وزارت صنعت نسبت به امکاناتی که دارد گزارشهایی در این خصوص در جلسات بعدی ارائه کند. بندپی در ادامه اظهار کرد: بحث دیگر در این جلسه, تأکید وزارت کشور بر نقشه های جامع فضاهای کالبدی شهری بود که مقرر شد نقشه جامعی در فضای عمومی و ترافیک شهری مصوب شود که بحث پیاده رو، تردد با دوچرخه و مناسب سازی برای افرادی که دچار محدودیت هستند رعایت شود.

* گلواژه: حضرت علی (ع): سرآغاز غرور و خودبینی مرد، تباهی اوست.

.........سیاسی

* استقبال حافظان غیور خلیج فارس از روحانی، رئیس جمهوری میهمان بندرعباسیها شد. رئیس جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به هرمزگان در فرودگاه بین المللی بندرعباس گفت: با اجرای 15 طرح و پروژه در استان هرمزگان، امیدوارم شاهد آبادانی بیشتر این استان و مردم این خطه از دیار اسلامی باشیم.

* حسین هاشمی, نماینده مردم بندرعباس، بندر خمیر، حاجیآباد، قشم و ابوموسی در مجلس شورای اسلامی سفر دو روزه رئیس جمهوری به استان هرمزگان را مثبت و در راستای توسعه و آبادانی و رفع مشکلات این استان دانست و گفت: این سفر گام ویژه ای برای رشد و توسعه هرمزگان است.

* «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه روز سه شنبه در بدو ورود به بلغارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به تلاش ناکام کشورهای غربی برای تصویب قطعنامه ای ضد ایرانی، گفت: آن چه شب گذشته در شورای امنیت سازمان ملل رخ داد، نمایشی زشت و در راستای حمایت از کشور تجاوزگر به یمن بود.

* حجت الاسلام علوی, وزیر اطلاعات، امنیت را پیش شرط ضروری همه بخشهای جامعه دانست و گفت: امنیتی که با فضای خشک به وجود آید، نمیتواند پایدار باشد, بلکه امنیت باید به صورت شاد و با نشاط برقرار شود و در این شرایط است که ایران رشد مییابد.

* ابو القاسم دلفی, سفیر جمهوری اسلامی ایران در فرانسه از گسترش همکاریهای تهران-پاریس در بخشهای مختلف از جمله کشاورزی و دامپروری خبر داد و گفت: در دوره کوتاه بعد از برجام و در سال 2017 روابط اقتصادی دو کشور به بیش از 3.8 میلیارد یورو افزایش یافت.

* محمدرضا باهنر, دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری در پاسخ به سؤالی درباره مواضع اخیر محمود احمدینژاد گفت: هر از چندگاهی احمدینژاد سر زبانها میآید و شاید یکی از تئوریهای او هم این باشد که علاقه دارد روی آنتن بماند.

.......اجتماعی

* زنگ نماز به ساعات آموزشی مدارس اضافه شد: مسیبزاده، مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان این که بر اساس سند جامع توسعه و تعمیق فرهنگ نماز، زمانی به عنوان «زنگ نماز» در ساعات آموزشی مدارس در نظر گرفته شده و قانونگذار نیم ساعت زمان برای این زنگ پیشبینی کرده است, گفت: در واقع برای برگزاری نماز جماعت در مدارس، نیم ساعت به سر جمع ساعات آموزشی مدارس اضافه شده است.

* ثبت ۶۸ هزار ازدواج در ۱۰ ماهه سال جاری در تهران: عبد الله مقصودیفر، مدیر کل اداره ثبت احوال استان تهران از ثبت ۶۸ هزار ازدواج در ۱۰ ماهه سال جاری در تهران خبر داد و گفت: در ۱۰ ماهه سال ۹۶ در استان تهران حدود ۱۷۰ هزار واقعه ولادت، حدود ۴۷ هزار واقعه وفات، حدود ۶۸ هزار واقعه ازدواج و حدود ۳۰ هزار طلاق اتفاق افتاده است.

* آغاز نظارتهای نوروزی وزارت بهداشت از ۱۵ اسفند: فرهادی، معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت جزئیات نظارتهای نوروزی بر بهداشت اماکن عمومی را اعلام کرد. وی درباره جزئیات نظارتهای نوروزی نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت بر اماکن عمومی، رستورانها، اماکن تهیه و طبخ غذا گفت: این برنامه از ۱۵ اسفند ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۷ ادامه دارد. این فعالیت به صورت ۲۴ ساعته و در دو نوبت 8 صبح تا 8 شب و 8 شب تا 8 صبح با کمک تیمهای ثابت و سیار اجرا میشود.

* منصور آتشی، مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی: تمام افرادی که حد اقل ٦ ماه سابقه پرداخت حق بیمه در زمان اشتغال داشته باشند و مشمول قانون کار هستند و غیر ارادی بیکار شده باشند میتوانند از این مقرری استفاده کنند. اگر فردی بین ٦ تا ٢٤ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته و مجرد باشد، ٦ ماه مقرری و در صورتی که با همین سابقه متأهل باشد, حد اکثر ١٢ ماه از این مقرری استفاده میکند.

 

......بهداشت و سلامت

* نظارتهای نوروزی وزارت بهداشت: معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت درباره جزئیات نظارتهای نوروزی نیروهای بهداشت محیط وزارت بهداشت بر اماکن عمومی، رستورانها، اماکن تهیه و طبخ غذا و... گفت: این برنامه از ۱۵ اسفند ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۷ ادامه دارد. محسن فرهادی افزود: این فعالیت به صورت ۲۴ ساعته اجرا میشود و تمرکز بر اماکن مسافرپذیر، رستورانهای بین راهی، هتل، متل، پانسیونها، پارکها و تفرجگاه ها و همچنین جایگاه های پمپ بنزین خواهد بود. علاوه بر آن, نظارت بیشتری بر شیرینی سراها، رستورانهای داخل شهر، فست فودها و آرایشگاه های زنانه و مردانه انجام میشود. فرهادی تأکید کرد: مردم میتوانند برای اعلام شکایات خود در زمینه بهداشت اماکن عمومی با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند؛ این سامانه به صورت ۲۴ ساعته و در روزهای تعطیل و غیر تعطیل فعال خواهد بود. * 5 نشانه ظاهری اضطراب بیمارگونه: اختلال اضطرابی شامل احساس ترس یا اضطراب مفرط است که اغلب با گرفتگی ماهیچه ها و رفتارهای اجتنابی توأم است. این اختلال که به چندین نوع مختلف از جمله اختلال پانیک، فوبیا و اختلال اضطراب اجتماعی و...  دسته بندی میشود، یکی از شایعترین مشکلات سلامت روان در جهان است. برخی از شایعترین علائم عبارتند از: گرفتگی ماهیچه ها، مثل میگرن و درد مفصلی. آکنه: در واقع تولید فزاینده هورمونهای استرس، ترشح چربی پوست صورت را بیشتر میکند. وسواس عملی: به طور مثال چک کردن هنگام خروج از ساختمان. اختلال خواب خود هوشیاری: به طور مثال میتوان به صحبت کردن پشت تلفن یا برقراری مکالمه در یک مهمانی اشاره کرد. افرادی که از اضطراب اجتماعی رنج میبرند ناخودآگاه قضاوت دیگران را نسبت به خودشان بزرگ میکنند که این تصور میتواند با نشانه های ظاهری مختلفی از جمله افزایش ضربان قلب، تعریق، حالت تهوع و لرزش دستها خود را نشان ‌دهد.

 

........از شش نقطه جهان

* با منتقد نابینای سینما آشنا شوید: آنهایی که اولین بار است او را میبینند از خود میپرسند چگونه این کار را انجام میدهد؟ آنهایی که او را میشناسند از خود میپرسند او غیر از این دیگر چه کارهایی کرده است؟ و آنهایی که او را خیلی خوب میشناسند منتظرند ببینند او دیگر چه کارهایی خواهد کرد؟ اما همه آنها که با این همسر، پدر، دانشآموخته دانشگاه و منتقد مشهور سینما مواجه میشوند در این نکته اتفاق نظر دارند که Jay Forry مظهر تلفیق استعداد، دانش و اراده به حساب میآید. او که هم اکنون ۵۷ سال دارد, از سالهای آغازین زندگی با دیابت دست و پنجه نرم کرده است. در یک خانواده روستایی در پنسیلوانیای آمریکا به دنیا آمد. بزرگترین فرزند خانواده بود و پس از پایان دبیرستان در کارگاه نجاری پدرش مشغول به کار شد. 10 سالی را به نجاری اشتغال داشت تا این که در 27 سالگی دیابت باعث شد بیناییش را به طور کامل از دست بدهد. او که هنگام نابینا شدنش یک سالی میشد که ازدواج کرده بود و به تازگی صاحب فرزندی هم شده بود, به گفته خودش هیچ شکلی از عصبانیت، نا امیدی یا عدم پذیرش نابینایی را تجربه نکرده است. Forry علت این امر را حمایت بیدریغ خانواده اش از خود میداند. او با راهنمایی یکی از مشاوران توانبخشی خود تصمیم گرفت در کالج PHCC ثبت نام کند. او میگوید: من اولین نابینایی بودم که در این کالج نامنویسی کردم. همکلاسیها و مسئولین دانشگاه کمکهای زیادی به من کردند. او در مورد منتقد سینما شدنش این گونه تعریف میکند که روزی به شوخی به سردبیر نشریه PHCC گفتم میخواهم برایتان نقد فیلم بنویسم. او هم حرف مرا جدی گرفت و من مجبور شدم هر ماه یک نقد فیلم به ماهنامه کالج تحویل دهم. در آن سالها هنوز قوانین مربوط به حقوق معلولین در آمریکا اجرایی نشده بود و تئاترها و سینماها موظف نشده بودند نسخه توضیحدار آثار خود را در اختیار نابینایان قرار دهند. بنا بر این من از تجربه های دیداری همسر و سایر دوستانم برای اطلاع یافتن از جزئیات فیلمها استفاده میکردم. Jay تحصیلات خود را در حوزه علوم انسانی ادامه داد و در سال 1997 از دانشگاه فلوریدای جنوبی فارغ التحصیل شد. او دیگر به یک منتقد شناخته شده تبدیل شده بود. نقدهای او جذابیت ویژه ای برای خوانندگانش ایجاد میکرد. طرفدارانش در مورد نقدهای او میگویند: منتقدان دیگر معمولاً در نقد فیلمها فقط به دو جنبه گفتگوها و جلوه های ویژه تصویری توجه میکنند و اسیر جذابیتهای بصری فیلمها میشوند, در حالی که Jay علاوه بر گفتگوها نکات دیگری مثل جلوه های ویژه صوتی، نوع صدابرداری و موسیقی به کار رفته شده در فیلمها را هم لحاظ میکند. او این روزها به یکی از محبوبترین منتقدان سینمای آمریکا تبدیل شده است. Vorry همچنین پایگاه اینترنتی خود به نشانی: www.blindsidereviews.com را هم ایجاد کرده تا بتواند از این طریق هم نقدهای خود را در اختیار خوانندگانش قرار دهد.

 

 

........ورزشی

* حضور ایران با پنج اسکیباز در پارالمپیک زمستانی: پنج اسکیباز از ایران از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک، مجوز حضور در بازیهای پارالمپیک زمستانی پیونگچانگ را دریافت کردند. در تیم پارا اسکی اعزامی ایران به این مسابقات، الهه قلیفلاح (نابینای مطلق) ابو الفضل خطیبی در رشته صحرانوردی، صدیقه روزبه، حسین سولقانی و پوریا خلیلتاش در رشته اسنوبورد حضور دارند. پارا اسکیبازان ایران با حضور در رقابتهای جهانی که ماه گذشته در آلمان برگزار شد، مجوز حضور در این بازیها را به دست آوردند. پارالمپیک زمستانی ۲۰۱۸، از ۹ تا ۱۸ مارس (۱۷ تا ۲۷ اسفند) در پیونگچانگ کره جنوبی برگزار میشود. حدود ۵۵۰ ورزشکار از ۴۲ کشور جهان در پنج رشته ورزشی در این مسابقات با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. سرمربیگری این تیم، بر عهده صادق کلهر خواهد بود. رحمت ا... مقدید، مهدی سولقانی و فرزانه رضا سلطانی مربیگری تیم اعزامی را بر عهده دارند و عیسی ساوه شمشکی به عنوان سرپرست کاروان، تیم را همراهی میکند.

* حمایت رئیس لالیگا از پروژه انتقال عربستانیها: رئیس لالیگا در پاسخ به انتقادها در مصاحبه ای اعلام کرد: انتقال بازیکنان سعودی به لالیگا، فقط جنبه مالی نداشته است. خاویر تباس که مسئول لیگ اسپانیا است، پس از فشار رسانه ها بابت خرید بازیکنان عربستانی توسط باشگاه های این کشور، گفت: میتوانم به شما قول بدهم باشگاه های لیگ اسپانیا، از انتقال بازیکنان عربستانی ناراضی نیستند و حتی یکی از تیمها به دنبال حفظ مهره جدیدش برای فصل آینده نیز است! او ادامه داد: درست نیست که بگوییم این انتقالها فقط جنبه مالی داشتند، چرا که بعضی بازیکنان با استعداد و توانا نیز در بین سعودیها هستند. البته قبول دارم چند بازیکن ضعیف نیز در بینشان وجود دارد.

.........حوادث

* قطع دست دختر دانشآموز در انفجار ترقه: انفجار مواد محترقه در دبیرستان دخترانه کوهدشت، 3 دانشآموز را با جراحات مختلف و نقص عضو روانه بیمارستان کرد. ساعت 7 صبح سه شنبه انفجار مهیب مواد محترقه در دبیرستان دخترانه «حجاب» کوهدشت لرستان به‌ آتش‌نشانی اعلام شد. مصدومان بلافاصله به بیمارستان انتقال یافتند, اما یکی از آنها که از ناحیه چشم چپ و پای راست آسیب دیده و دستش نیز از مچ قطع شده بود, به دلیل شدت جراحات به بیمارستان عشایر خرمآباد اعزام شد. فرماندار کوهدشت گفت: احتمال میرود انفجار یک ترقه دستساز سبب حادثه دبیرستان دخترانه کوهدشت باشد, با این حال هنوز علت اصلی به طور قطع مشخص نشده است. متأسفانه در این حادثه مچ دست راست یکی از دانشآموزان قطع شد و دو نفر دیگر نیز به‌دلیل آسیب دیدگیهای مختلف بستری شدند. این حادثه در دفتر پرورشی مدرسه رخ داد که بررسی موضوع در حال انجام است. یکی از دانشآموزان مصدوم نیز در این باره گفت: صبح در اتاق مشاوره بودیم و معلم هم سر کلاس بود. یکی از بچه ها با چکشی که دستش بود ضربه ای به یک شیء زد و همه چیز منفجر شد. ما حتی نمیدانستیم چه شده و فقط در آن شرایط متوجه انفجار شدیم.

* فروش خانه اجاره ای به 5 خریدار: مستأجر کلاهبردار که با فروش خانه ای به 5 نفر، یک میلیارد و 620 میلیون ریال به جیب زده بود از سوی پلیس آگاهی کرج دستگیر شد. رئیس پلیس استان البرز گفت: متهم که در بنگاه املاک مشغول به کار بود با سوء استفاده از موقعیت شغلیش، آپارتمانی را اجاره کرده و در مدتی کوتاه آن را به‌چندین نفر فروخته بود. او در ازای فروش آپارتمان مبلغ یک میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال به اضافه یک مغازه گرفته و متواری شده بود. با وجود این, مأموران با ردیابیهای تخصصی مخفیگاه متهم را شناسایی و موفق به دستگیریش شدند.

......چاردیواری

* با سلام و درود به یاران آشنای ایران سپید. در آغاز و در پاسخ پرسشهای متعدد دوستان, از جمله خانم فاطمه یادمند باید تأکید کنم تقویم سال جدید مانند سالهای اخیر برای مشترکان ایران سپید ارسال میشود. مراحل چاپ تقویم در مرکز رودکی در حال انجام است و به محض تولید کافی تقویم و هماهنگی برای توزیع آن، زمان ارسال تقویم با روزنامه ایران سپید از قبل به اطلاع شما میرسد. تلاش میکنیم تقویم قبل از روزهای پایانی سال ارسال شود تا با اختلالات توزیع در روزهای پایانی سال مواجه نشود. آقای محمد بدرپور از بندرعباس خواهان چاپ ماهانه فهرست کتب تولیدی مرکز رودکی شدند. در پاسخ به ایشان و همین طور خانم حسینی, خواننده قدیمی اصفهانی که به البرز کوچ کرده اند, باید بگویم مرکز رودکی نزدیک به دو سال است که با مشکلاتی رو به رو است که عملاً تولید کتب را چه به شکل بریل و به ویژه گویا بسیار کاهش داده است که امیدواریم این مشکل حل شود. اما سایر مراکز مانند حسینه ارشاد به تولید مشغولند که علت حذف چاپ این فهرستها کمبود حجم روزنامه بوده است؛ حال اگر ببینیم تعداد قابل توجهی از خوانندگان به انجام این امر تمایل و اصرار دارند, ترتیبی برای انجام آن اتخاذ میکنیم. هرچند ستون چوب الف پاسخی بود به نیاز خوانندگان کتابخوان ما برای آشنایی بیشتر با کتب تولید شده گویا و بریل. آقای بدرپور خواهان چاپ شعر و مطالب فرهنگی و هنری در ویژه نامه نوروزی نیز شدند. آقای مهران فروغمند از تهران خواهان انتشار گزارشی در مورد شبکیه مصنوعی شدند؛ چندی پیش و با انجام دو جراحی شبکیه مصنوعی در چشمان دو نابینای ایرانی در کشور, گزارش و گفتگویی در این خصوص منتشر کردیم و سعی میکنیم همپای تحولات علمی در این خصوص اطلاع رسانی کنیم. آقای فارسی از تهران خواهان مصاحبه با محمدرضا گلزار و همچنین افزایش حجم صفحات آگهی و اطلاع رسانی و در مقابل, کاهش حجم اخبار حوادث شده اند. در نقطه مقابل, خانم حسینی از البرز با تأکید بر این که اخبار حوادث موجب هوشیاری خوانندگان در قبال امور محیطیشان میشود، خواهان افزایش حجم اخبار حوادث شدند. احمد پارسا از تهران خواهان ستونی در زمینه معرفی کتب مذهبی در روزنامه هستند و همچنین گزارش در خصوص چگونگی پیشگیری از بیماریها. آقای ملکوتی از بروجن پرسیدند که آیا نابینایان برای باز کردن حساب نیاز به امین دارند و آیا بخشنامه جدیدی در این خصوص صادر شده است؟ پاسخ هر دو پرسش منفی است؛ نابینایان با پر کردن فرم پذیرش مسئولیت امضای خود برای باز کردن حساب را بر عهده میگیرند و نیاز به امین ندارند و آخرین بخشنامه بانک مرکزی نیز بر همین امر تأکید کرده است. (میتوانید در بخش قوانین سایت ایران سپید این بخشنامه را ملاحظه کنید.) خانم فرحناز ملکآبادی از مشهد از مطالب روزنامه و به ویژه ستون وادی شعر تشکر کردند. در پاسخ به خانم فاطمه یادمند قطعاً روزنامه در سال آینده مانند هر سال شاهد تغییراتی خواهد بود. ایام به کام.

............اطلاع رسانی

* بدین وسیله از کلیه اعضای شرکت تعاونی مسکن انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران دعوت میشود در جلسه مجمع عمومی فوق العاده نوبت اول که رأس ساعت 14 روز پنجشنبه مورخ 10/12/96 در محل سالن اجتماعات تاکسیرانی شهر تهران واقع در خیابان شریعتی, خیابان ملک, خیابان یوسفیان, پلاک 2 تشکیل میگردد حضور بهم رسانید. دستور جلسه: -        طرح و تصویب اساسنامه جدید تعاونی منطبق با اصلاحات به عمل آمده در قانون بخش تعاون. - تمدید مدت فعالیت تعاونی (ماده 6 اساسنامه) توضیحات: اگر حضور عضوی در مجمع عمومی میسر نباشد، میتواند وکالتاً حق حضور در مجمع و اعمال رأی خود را به غیر دهد و در این صورت هر عضو میتواند وکالت حد اکثر 3 نفر و غیر عضو 1 نفر از اعضای تعاونی را بپذیرد. حضور همزمان وکیل و موکل در واحد تعاون الزامی است؛ همچنین برگه های نمایندگی با امضای وکیل و موکل و مهر این اداره کل معتبر خواهد بود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *