شناسه خبر: 12985 منتشر شده در مورخ: 1396/12/1 ساعت: 12:44 گروه: اقتصادی  
تجهیز نیمی از استان های کشور به سامانه خدمات بانکی نابینایان در بانک تجارت

تجهیز نیمی از استان های کشور به سامانه خدمات بانکی نابینایان در بانک تجارت

بانک تجارت در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی و تسهیل دسترسی نابینایان به خدمات بانکی، تاکنون 17 باجه ویژه ارائه خدمات به نابینایان و کم‌بینایان را در شعب خود راه‌اندازی کرده است.

به گزارش ایران سپید بنابر اعلام بانک تجارت هم‌اکنون ۱۷ شعبه این بانک در استانهای یزد، بوشهر، لرستان، گیلان، مازندران، مرکزی ، کردستان، کهگیلویه‌وبویر احمد، خراسان‌رضوی، البرز، اصفهان، فارس، آذربایجان‌شرقی، قم، قزوین و تهران (دو شعبه) به سامانه خدمات بانکی نابینایان مجهز شده است.

با راه‌اندازی این باجه‌ها، مشتریان نابینا و کم‌بینا می‌توانند بدون نیاز به حضور همراه از تمامی عملیات بانکی همچون افتتاح حساب، واریز وجه و انتقال وجه به صورت مستقل استفاده کنند.

نابینایان و کمبینایان همچنین می‌توانند از طریق
وب‌سایت این بانک
به مهم‌ترین خدمات و اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

اما یکی از شعب بانک تجارت، در هفته گذشته در شهر خرمآباد استان لرستان رسماً افتتاح شد.
آئین افتتاح سامانه خدمات بانکی نابینایان با حضور مدیر کل بهزیستی لرستان و             مدیر عامل بانک تجارت در ساختمان مدیریت، واقع در میدان 22 بهمن خرمآباد برگزار شد.
دکتر حیدری، مدیرکل بهزیستی استان لرستان در این مراسم با بیان اینکه ۶ هزار و ۵۰۰ نفر نابینا در کل استان وجود دارد تصریح کرد، معلولین جمعیت کثیری از جامعه ما را تشکیل می دهند که در زمینه تردد و مناسب سازی محیطی، مشکلات متعدی برای آنها وجود دارد که یکی از آنها، ساختار اداری و عمومی شهر ها است.
در اکثر ادارات ما، فضای مناسب برای تردد معلولین و خصوصا نابینایان وجود ندارد.
دکتر حیدری ضمن قدر دانی از مدیریت شعب بانک تجارت به سبب توجه ویژه به معلولین و بخصوص نابینایان، این اقدام را گامی موثر، ارزشمند و منحصر به فرد در خدمت به نابینایان ارزیابی کرد و افزودند: ۳۰ در صد جامعه به نوعی دچار معلولیت هستند که رقم قابل ملاحظه ای است و ما امیدواریم سایر دستگاههابا الگو گرفتن از شما و با اطلاع رسانی درست و فرهنگ سازی مناسب، بستر برای مشارکت اجتماعی معلولین را فراهم کنند.

در این مراسم، مدیریت بانک تجارت در استان لرستان قول داد دو شعبه دیگر در شهر خرمآباد، و شهر های بزرگ این استان به سامانه خدمات بانکی نابینایان تجهیز شود.
سال گذشته نیز در مراسم افتتاحیه بانک تجارت در تهران، مدیریت و اعضای هیأت مدیره این بانک این قول را دادند که به تدریج کلیه مراکز استان ها در کشور و شهر های پر جمعیت، به سامانه بانکی نابینایان مجهز شود که تا کنون این امر، در نیمی از مراکز استان های کشور محقق شده است.
سامانه خدمات بانکی نابینایان، فرم های بانکی از قبیل واریز نقدی، برداشت نقدی، فرم دریافت وجه نقد از دستگاه، فرم دستور پرداخت الکترونیکی، افتتاح حساب، درخواست سند و صدور چک، استفاده از سرویس های بانکداری الکترونیکی و تعهد نامه ... را به صورت صوتی و بریل در اختیار نابینایان قرار می دهد.

در پایان فیلم بخشی از مراسم افتتاحیه سامانه بانکی نابینایان در شهر خرمآباد که از مرکز سیمای استان لرستان پخش شد را می توانید
از اینجا
دانلود کنید.

همچنین لیست کلیه شعب بانک های دسترس پذیر در کشور که تا به حال در 13 بانک کشور عملیاتی شده است را میتوانید
از طریق این لینک
مشاهده کنید.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *