شناسه خبر: 12710 منتشر شده در مورخ: 1396/9/22 ساعت: 11:12 گروه: دانش و فن آوری  
نوازنده معلول با دست مصنوعی پیانو می زند + فیلم

نوازنده معلول با دست مصنوعی پیانو می زند + فیلم

محققان پروتزی برای یک نوازنده معلول ساخته اند که به او امکان می دهد پیانو بنوازد.

به گزارش ایران سپید به نقل از نیواطلس، جیسون بارنز یک نوازنده است که در ۲۰۱۲ میلادی بخشی از بازوی خود را از دست داد اما اکنون با کمک گروهی از محققان جورجیا تک می تواند دوباره به فعالیت خود ادامه دهد و حتی پیانو بزند.

در سال ۲۰۱۴ میلادی گروهی از محققان پروتزی برای او ساختند که بارنز با کمک آنها توانست طبل بنوازد. اکنون محققان پروتز جدیدی ابداع کرده اند که پیشرفته تر است و او می تواند با آن پیانو بنوازد.

این دست مصنوعی دارای حسگرهای الکترومایوگرام است که به طور معمول در انواع پروز به کار می رود. این حسگرها با کمک چند الکترود سیگنال های الکتریکی ماهیچه را دریافت می کنند. اما به گفته سازندگان حسگرها چندان دقیق نیستند. هرچند تمام حرکات ماهیچه را ردیابی می کنند اما سیگنال چنان مخدوش است که نمی توان به وسیله آنها مشخص کرد کدام انگشت فرد باید حرکت کند.

درهمین راستا آنها یک جستجوگر اولتراساوند نیز در ماهیچه بازوی بارنز کار گذاشتند. نمونه ای از این جستجوگر برای مشاهده جنین در رحم مادر استفاده می شود. با کمک این جستجوگر محققان توانستند الگویی برای مرتبط کردن حرکت با یک انگشت خاص ایجاد کنند. سیستم با ارائه این الگوها در الگوریتم یادگیری توانست پیش بینی کند کدام انگشت بارنز باید حرکت کند و حتی باید چه مقدار انرژی برای این کار صرف کرد.

محققان با ترکیب حسگرهای اولتراساوند، الگوریتم یادگیری و بازوی رباتیک به بارنز کمک کردند هر یک از انگشتان خود را به طور جداگانه کنترل کند. به این ترتیب او توانست پیانو بنوازد.

فیلم
  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *