شناسه خبر: 12497 منتشر شده در مورخ: 1396/7/23 ساعت: 10:31 گروه: اجتماعی  
درخواست احیاء کارگروه معلولان

درخواست احیاء کارگروه معلولان

عضو سابق شورای شهر تهران خواستار احیاء کارگروه معلولان و نایینایان شد.

به گزارش ایران سپید علی صابری عضو نابینای شورای چهارم در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به روز ۲۳ مهر که روز جهانی عصای سفید و روز نابینایان است، گفت: از شورا، شهردار و معاونانش می خواهم کارگروه معلولان و نابینایان که ذیل کمیسیون اجتماعی و کمیته اجتماعی شورای چهارم فعالیت داشت و امروز متوقف شده است را احیا کنند تا این کارگروه فوق معاونت های شهرداری به کار خود ادامه دهد.

او ضمن گرامیداشت خدمات کسانی که در عرصه ارائه خدمات به نابینایان فعالیت کردند از پروفسور بریل که خط بریل را اختراع کرد تا مخترع عصای سفید تصریح کرد: توصیه می کنم آنچه در شورای چهارم برای نابینایان و معلولان انجام شده است بار دیگر از سر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه مفهومی برای تهران تعریف کردیم با عنوان شهر دسترس پذیر که جهانی است، ادامه داد: در تبصره ۲ قانون شهرداری ها برای پیوست پروژه های شهری مصوبه ای داشتیم با عنوان شهر دسترس پذیر که فقط برای معلولان نیست. از همین رو خواستار اجرای مصوبات در این زمینه هستیم.

صابری با تاکید بر اینکه مصوبه مناسب سازی معابر و فضاهای شهری مصوب سال ۸۴ و اصلاحات قانون شهر دوستدار کودک و اصلاحات مصوبات شهر مناسب سالمند لازم الاجرا هستند، ادامه داد: در زمینه تحقق این قانون ها مشاوری در این عرصه در شورای چهارم انتخاب کردیم هرچند عملا به یک مشاور تقلیل یافت. اما همین جا اعلام می کنم که گزارش عملکرد این مشاور را به شورای پنجم ارائه می کنیم.

وی از شورا، شهردار و معاونانش خواست در میان تمام کارهای سنگین شهرداری به تحقق شهر دسترس پذیر اهتمام بورزند و این مهم را جدی بگیرند و خاطرنشان کرد: از شورا می خواهم شهردار را تشویق و ترغیب کنند تا اختیارات و وظایف این مشاور را جدی بگیرد و کارگروهی که در ذیل کمیسیون اجتماعی و کمیته اجتماعی و با مشارکت معاونت اجتماعی تشکیل شده بود بار دیگر احیا شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *