شناسه خبر: 12200 منتشر شده در مورخ: 1396/5/15 ساعت: 09:54 گروه: دانش و فن آوری  
اسکاتلند بیسکوییت جیرجیرکی می سازد
برای مبارزه با قحطی؛

اسکاتلند بیسکوییت جیرجیرکی می سازد

گروهی از دانشجویان اسکاتلندی از پودر جیرجیرک نوعی بیسکوییت شکلاتی تهیه کرده اند. هدف آنها تولید غذا از منبعی ماندگار برای مقابله با قطحی است.

به گزارش ایران سپید  به نقل از داندی کوریر، گروهی از دانشجویان اسکاتلندی از ماده ای غیر معمول بیسکوییت تهیه کرده اند!محققان دانشگاه آبرتای در اسکاتلند برای تهیه بیسکوییت از جیرجیرک استفاده کردند. هدف آنها از این آزمایش کشف منابع غذایی حافظ محیط زیست و البته حل مشخص قحطی و گرسنگی است.آنها این ماده را با پودر شکلات ترکیب کرده اند تا آمادگی مردم برای غلبه بر تابوی خوردن حشرات را آزمایش کنند.دانشجویان ادعا می کنند این بیسکوییت در مقایسه با منابع غذایی دیگر مانند گوشت از محیط زیست بیشتر حفاظت می کند. علاوه بر آن عنصری کلیدی در حل مشکل تامین غذای آن تا سال ۲۰۵۰ است. دانشمندان پیش بینی می کنند تا این تاریخ جمعیت کره زمین به ۹ میلیارد نفر برسد.دانشجویان از پودر جیرجیرک های خانگی تایلندی برای تهیه بیسکوییت استفاده کرده اند زیرا ماده ای عاری از گلوتن و سرشار از پروتئین است. سپس آن را با بقیه مواد معمول تهیه بیسکوییت یعنی تخم مرغ، کره و آرد گندم مخلوط کردند.به گفته محققان این پروژه  اگر قرار باشد تقاضای غذا برای جمعیت روبه رشد تامین شود، ذایقه غذایی مردم غرب باید تغییر کند.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *