شناسه خبر: 12115 منتشر شده در مورخ: 1396/5/9 ساعت: 10:36 گروه: سیاسی  
حذف یارانه دهک های بالای جامعه حمایت از معلولان را به همراه دارد

حذف یارانه دهک های بالای جامعه حمایت از معلولان را به همراه دارد

عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، درباره ضرورت حمایت از معلولان جامعه، گفت: با حذف یارانه اقشار بالای جامعه می توان حمایت از معلولان را در دستور کار قرار دارد.

به گزارش ایران سپید سید حسن حسینی شاهرودی در جمع خیران حوزه توانبخشی معلولان شاهرود با حضور رئیس سازمان بهزیستی در شاهرود ضمن بیان اینکه می خواهیم قانون یارانه ها را حذف و مختص به افراد نیازمند باشد، بیان کرد: این مبلغ مشکل بسیاری از معلولان را برطرف می کند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، افزود: هزاران نفر شامل مهدکودک ها و مددجویان تحت پوشش بهزیستی در کشور وجود دارد که با اعتبارات کنونی نمی توان کمک خاصی به این افراد کرد همچنین سازمان بهزیستی از بدو انقلاب تاکنون همیشه یا دچار سوء مدیریت بوده و یا با اعتبارات محدود دست و پنجه نرم می کرده است؛لیکن باید یک کار اساسی در این حوزه صورت گیرد که به نظر می رسد حذف بخشی از یارانه ها و اختصاص آنها به معلولان بتواند راه حل مناسبی باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، همچنین از افزایش مستمری مددجویان بهزیستی به عنوان یک کار مثبت یاد کرد و گفت: در گذشته این میزان برای یک خانواده دو نفره تنها ۵۰ هزار تومان بود که با پیگیری های صورت گرفته و ورود مجلس شورای اسلامی به این مقوله، این مستمری ها امروز به سه یا چهار برابر افزایش یافته اند.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: این میزان مستمری قطعا کفاف هزینه های معلولان را نمی دهد؛اما به واقع جهش 3 یا 4برابری در یک حجم هزاران نفری می تواند اقدامی مثبت محسوب شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *