شناسه خبر: 12070 منتشر شده در مورخ: 1396/5/7 ساعت: 10:55 گروه: دانش و فن آوری  
فناوری جدید استفاده از موبایل هنگام رانندگی را تشخیص می دهد

فناوری جدید استفاده از موبایل هنگام رانندگی را تشخیص می دهد

پلیس نیویورک تصمیم دارد به کمک یک دستگاه جدید تشخیص دهد راننده قبل از تصادف از موبایل خود برای جستجو در اینترنت، ارسال پیامک یا برقراری تماس استفاده کرده است یا خیر.

به گزارش ایران سپید به نقل از مهر به زودی پلیس نیویورک با کمک یک فناوری نوین تشخیص می دهد راننده قبل از تصادف از موبایل خود استفاده کرده است یا خیر.این درحالی است که با وجود قانون منع استفاده از موبایل هنگام رانندگی، هنوز هم تصادفاتی به همین دلیل اتفاق می افتد.این فناوری در حقیقت دستگاهی به نام textalyzer است. فرماندار ایالت نیویورک از کمیته امنیت ترافیک خواسته تا این فناوری را بررسی کنند.البته همزمان سوالاتی درباره حفظ حریم شخصی و آزادی های فردی نیز به وجود آمده است.این دستگاه یک دقیقه پس از اتصال به موبایل فرد، نشان می دهد آیا راننده قبل از تصادف مشغول ارسال پیامک، ایمیل، جستجو در اینترنت یا مکالمه با آن بوده است.البته به گفته سازندگان این دستگاه، افسر پلیس نمی تواند به اطلاعات شخصی موبایل فرد دسترسی یابد.این فناوری هنوز در مرحله آماده سازی است.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *