شناسه خبر: 11734 منتشر شده در مورخ: 1396/4/26 ساعت: 11:35 گروه: اقتصادی  
افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان سال های 96 به بعد در وضعیت نامعلوم

افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان سال های 96 به بعد در وضعیت نامعلوم

مدیرکل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی گفت: تکلیف افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان برای کسانی که می خواهند در سال 1396 یا بعد از آن بازنشسته شوند و حتی چندین سال از اضافه کار آنها حق بیمه کسر شده است، مشخص نیست.

به گزارش ایران سپید سیدمحمدعلی جنانی افزود: بخشنامه افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان فقط برای کسانی است که مشمول برنامه پنجم توسعه می شوند.

وی توضیح داد تمام افرادی که تا سال 1395 بازنشسته شده اند می توانند از خدمات این بخشنامه بهره مند شوند و سهم اضافه کار از حقوق نیز به مستمری بازنشستگان افزوده می شود.
وی در پاسخ به پرسشی که چه راهکاری می توان برای این مشکل در سال جاری پیش بینی کرد، گفت: براساس برنامه ششم توسعه هنوز هیچ برنامه ای برای این افراد پیش بینی نشده است و این قانون و تنظیم این بخشنامه فقط برای کسانی است که در طول برنامه پنجم توسعه و براساس ماده 59 بازنشسته شده اند.
جنانی توضیح بیشتری در این زمینه ارائه نداد.
به گزارش ایرنا، از سال گذشته ایرنا برای صدور و اجرای این بخشنامه پیگیری های لازم را انجام داد که در نهایت یکم تیرماه بخشنامه ای با امضای مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به شعب این سازمان ابلاغ شد و اکنون در حال محاسبه و افزودن سهم اضافه کار به حقوق و مستمری بازنشستگان تا سال 1395 هستند.
سیدمحمدعلی جنانی مدیر کل امور فنی مستمری های سازمان تامین اجتماعی، 12 تیرماه جاری در مصاحبه با خبرنگار اجتماعی ایرنا گفت: بخشنامه افزودن سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان ابلاغ شد و اکنون در شعب تامین اجتماعی موجود است.
به گزارش ایرنا، ابلاغ این بخشنامه در واقع پس از ماه ها پیگیری خبرنگار اجتماعی ایرنا و تماس های مکرر بازنشستگان ذینفع برای دستیابی به این حق قانونی خود حاصل شد.
قرار بود اوایل اردیبهشت ماه سال 96 این بخشنامه برای محاسبه سهم اضافه کار از حقوق به مستمری بازنشستگان ابلاغ شود اما به دلیل برخی ایرادات و اشکالات در آن، در هفته جاری این بخشنامه به شعب تامین اجتماعی ابلاغ شده است.
محمدعلی جنانی ادامه داد: صدور بخشنامه یکم تیرماه 96 و با امضای سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انجام شده است و اکنون در تمامی شعب تامین اجتماعی بازنشستگان (قبل از سال 96) می توانند این موضوع را پیگیری کنند.
وی ادامه داد: شماره بخشنامه 3325 و شماره شناسه نامه 8108255 است و بازنشستگان یاد شده می توانند در هنگام مراجعه به شعب تامین اجتماعی، این شماره ها را برای پیگیری مشکل خود به همراه داشته باشند.
جنانی ادامه داد: موضوع سهم اضافه کار از حقوق کارکنان دولت براساس مفاد ماده 59 قانون برنامه پنجم توسعه و تاثیر اضافه کار بر دریافتی است که به صورت کامل محاسبه و به مستمری و پاداش بازنشستگان اضافه خواهد شد.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *