شناسه خبر: 11456 منتشر شده در مورخ: 1396/4/19 ساعت: 12:56 گروه: حوادث  
مرگ ۴ نفر به‌خاطر رسیدن به گنج

مرگ ۴ نفر به‌خاطر رسیدن به گنج

به‌دنبال مرگ ۴ نفر به‌دلیل گازگرفتگی در اعماق چاه سفر‌ه‌خانه‌ای در پایتخت، این احتمال مطرح شده که آنها در جست‌وجوی گنج بوده‌اند.

به گزارش ایران سپید این حادثه ساعت 19:21جمعه در حوالی میدان ولیعصر رخ داد. محل حادثه سفره‌خانه‌ای واقع در طبقه منفی سه ساختمانی قدیمی بود. بررسی‌ آتش‌نشانان حکایت از این داشت که 4نفر در حال حفر چاهی 8متری در کف اتاقک سفره‌خانه بوده‌اند اما ناگهان چاه ریزش کرده است. ‌هنوز مشخص نبود که چه‌بلایی سر آن 4نفر آمده است اما تحقیقات نشان می‌داد که آنها مدتی قبل آنجا را از صاحبخانه اجاره کرده و سفره‌خانه قدیمی را با گذاشتن چند میز بیلیارد تبدیل به مکان بازی کرده بودند.

به گفته 2نفر دیگری که در آنجا کار می‌کردند 4مرد جوان به‌دلیل اینکه چاه فاضلاب سفره‌خانه قدیمی بو می‌داده است تصمیم گرفتند خودشان چاه جدیدی حفر کنند. از آنجا که داخل چاه گازهای سمی وجود داشت آتش‌نشانان اقدام به خارج کردن گاز از چاه کردند و پس از آن وارد چاه شدند.

8ساعت طول کشید تا هر 4نفر که زیر 30سال سن داشتند را از چاه بیرون بکشند اما با معاینه آنها مشخص شد که همگی به‌دلیل استنشاق گازهای سمی جان خود را از دست داده‌اند. از سوی دیگر به‌دلیل مشکوک بودن حادثه، گزارش مرگ 4جوان به قاضی ایلخانی، کشیک جنایی پایتخت اعلام شد. زمانی که او سرگرم بررسی چاه بود با موضوع عجیبی مواجه شد. چاه نه عمودی بلکه به‌صورت تونل و در 4مسیر مختلف حفر شده و مشکوک به‌نظر می‌رسید.

چرا که اگر آنها به‌خاطر فاضلاب و بوی بد آنجا را حفاری کرده بودند باید به‌صورت عمودی زمین را می‌کندند. از سوی دیگر چون مغازه اجاره‌ای بود و اگر مشکلی بود باید به کارگران چاه‌کن اطلاع می‌دادند. از طرفی آنها خاکی را که از حفر تونل بیرون کشیده بودند در اطراف آنجا و طوری ریخته بودند که کسی به آنها مشکوک نشود.

تمام این شواهد حکایت از این داشت که شاید آنها انگیزه‌ای جز حفر چاه فاضلاب داشته‌اند و شاید برای رسیدن به گنج، با اجاره کردن این محل اقدام به حفاری کرده بودند. در نهایت نیز این موضوع کار دستشان داده و پایان تلخی برایشان به همراه داشته است. با این حال 2نفر دیگری که در محل کار می‌کردند منکر این ماجرا شده‌اند و اصرار دارند که دوستانشان به‌خاطر بوی بد فاضلاب اقدام به حفرچاه کرده‌اند. به گزارش همشهری، تحقیقات در این خصوص برای کشف حقیقت ماجرا ادامه دارد. ‎

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *