شناسه خبر: 11209 منتشر شده در مورخ: 1396/2/13 ساعت: 12:34 گروه: اجتماعی  
مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال حذف نمی‌شود

مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال حذف نمی‌شود

رئیس سازمان بهزیستی درباره قطع شدن مستمری معلولان پس از دریافت وام اشتغال گفت: مستمری معلولان بلافاصله پس از دریافت وام قطع نخواهد شد و این موضوع پس از اطمینان از رونق حرفه ای افراد معلول لحاظ می شود.

به گزارش ایران سپید انوشیروان محسنی بندپی در پاسخ به مشکلات پیش آمده برای برخی معلولان نسبت به قطعی مستمری پس از دریافت وام اشتغال توضیح داد: مستمری معلولان بلافاصله پس از دریافت وام قطع نخواهد شد. در سازمان بهزیستی بررسی می شود که آیا وام دریافتی منجر به توانمند سازی فرد یا خانواده می شود و یا اینکه توانسته اند با کمک وام، حرفه ای را گسترش دهند و به استقلال مالی برسند. اینگونه نیست که فرد وام را بگیرد و مقروض شود و سازمان هم مستمری را قطع کند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور افزود: بنابراین سیاست سازمان بهزیستی در سه سال اخیر در این راستا است که پس  از ارزیابی و بررسی در صورتی که فرد به توانمندی لازم مالی رسیده باشد یکسال بعد از زمان دریافت وام، مستمری قطع می شود.

وی با اشاره به قطع شدن مستمری فردی معلول به دلیل اشتباه در سیستم سازمان بهزیستی گفت: این موضوع حتما رسیدگی شده و مستمری معوقه به فرد معلول پرداخت خواهد شد. ضمن اینکه به کارشناس پرونده این فرد تذکرات لازم داده می شود.

محسنی بندپی در توضیح زمان قطع شدن مستمری معلولان پس از دریافت وام از بهزیستی بیان کرد: سازمان بهزیستی بعد از اطمینان از توانمند شدن و حصول اطمینان از رونق حرفه ای فردی که وام دریافت کرده، یکسال پس از دریافت وام مستمری آن ها قطع خواهد شد.

رئیس سازمان بهزیستی همچنین به پایین بودن میزان مستمری معلولان اشاره کرد و گفت: بسیاری از معلولان اگر این حداقل ها را از بهزیستی دریافت نکنند زندگی آن ها با مشکل مواجه می شود.

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *