مهمترین خبرها

 • هموار شدن مسیر استفاده از BeMyEyes برای کاربران ایرانی
  این روز‌ها با توجه به پیشرفت‌هایی که در فناوری هوش مصنوعی به وجود آمده و رشد روز‌افزونی که در حوزه هوش ماشینی و تشخیص تصاویر پدیدار شده، از در و دیوار، نرم‌افزار‌هایی می‌بارد که قرار است با شناسایی تصاویر و متون مختلف، زندگی را برای نابینایان آسان‌تر کند.
 • گشت و گذار در انجمن های نابینایان در چهار گوشه جهان
  تشکلهای مردم نهاد در کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی، توانسته اند تغییرات مثبت زیادی در زندگی نابینایان به وجود آورند و میتوانند الگوی خوبی برای NGO های داخل کشور ما باشند. در این گزارش، سعی میکنیم به چهار گوشه دنیا سر بزنیم و فعالیتهای سازمانهای مردم نهاد برای نابینایان در برخی کشورها را مورد واکاوی قرار دهیم.
 • دور دنیا با سمنهای نابینایان ( اروپا، آسیا و اقیانوسیه )
  به مناسب فرا رسیدن نوروز به اختصار به فعالیت سمنهای نابینایان در ایران و جهان می پردازیم در ادامه به بررسی انجمن های اروپا، آسیا و اقیانوسیه خواهیم پرداخت.
 • دور دنیا با سمنهای نابینایان (ایران و آمریکا)
  سابقه فعالیت تشکلی در حوزه نابینایان در ایران به حدود 55 سال پیش برمیگردد جایی که دکتر محمد خزائلی در سال 1344 به صورت رسمی انجمن هدایت و حمایت از نابینایان را ثبت میکند.
 • بازیهای نوروز ویژه نابینایان به سبک امروز
  به مناسبت فرا رسیدن نوروز بر آن شدیم چند بازی ویژه نابینایان به شما خوانندگان عزیز معرفی کنیم. در ادامه به شرح این سه بازی میپردازیم.
 • دسترسی نابینایان دنیا به فیلمهای توضیحدار، حتی روی هوا
  در شرایطی که خبر تولید نسخه توضیحدار از یک فیلم، برای نابینایان ایرانی هنوز از ارزش خبری برخوردار است و انتشار یک سریال به شکل توضیحدار مثل بمب در گروههای مختلف نابینایان در شبکه های اجتماعی منفجر میشود، این موضوع برای نابینایان برخی کشورهای پیشرفته به امری عادی بدل شده و تقریباً بیشتر فیلمها و سریالها در قالبهای متناسب برای این گروه از مخاطبان هم عرضه میشود
 • طرح ابتکاری دوبلینی ها برای تسهیل تماشای تلویزیون
  قابل توجه افراد کم بینا
  با نگاهی به تاریخچه تولید و عرضه فناوریهای کمکی ویژه آسیب دیدگان بینایی، به آسانی میتوان دریافت که تعداد طرحهای خلاقه ای که با هدف حل مشکلات افراد کم بینا ارائه میشود، به مراتب از آنهایی که نابینایان را به عنوان گروه هدف انتخاب کرده اند، کمتر است.
 • افزایش نرخ پیامک موبایل پس از ابلاغ بودجه و تخصیص آن به بهزیستی
  معاون وزیر ارتباطات با اشاره به تصمیم قانون بودجه ۹۹ برای افزایش نرخ پیامک تلفن همراه گفت: این افزایش قیمت پس از ابلاغ بودجه سال ۹۹ به وزارت ارتباطات، اعمال می شود.
 • از دوچرخه سواری در پارالمپیک تا آموزش آشپزی به نابینایان
  یک جمله معروف دارد که همیشه در مصاحبه هایش آن را تکرار میکند. لرا معتقد است شکست خوردن هیچ اشکالی ندارد؛ آنچه ایراد دارد، رها کردن و تلاش نکردن است.
 • چمدانی برای مسیریابی نابینایان
  جمعیت نابینایان در دنیا تا سال ۲۰۵۰ طبق پیشبینیها به ۱۱۵ میلیون نفر خواهد رسید. عددی قابل توجه که فعالان حوزه فناوری را بر آن داشته تا به فکر راههایی برای تسهیل زندگی این افراد باشند

آخرین اخبار

آرشیو