مهمترین خبرها

 • موزه ای تماماً لمسی برای نابینایان در شهر آتن
  یونان را مهد فلسفه و تفکر مدرن میدانند و نقطه نقطه این کشور قدیمی، پر است از آثار به جا مانده از دوران کهن. دورانی که سر تا سر اروپا درگیر انواع جنگ و کشتار و غارتگری بود اما در یونان، افرادی مشغول پایه گذاری بنیانهای ادبی و فکری مدرن دنیا بودند.
 • طراحی دستکش روباتیک برای معلولان
  در حال حاضر اگر کسی یک دست نداشته باشد می‌تواند با استفاده از دست‌های بیونیک کارهای روزانه خود را انجام دهد و تا حد زیادی مستقل باشد ولی در صورتی که یک یا هر دو دست وی فلج باشد دیگر نمی‌توان از این راهکار بهره گرفت.
 • کهنه سرباز نابینا و ترویج ماجراجویی
  روزگاری راننده خودرو زرهی بود. سربازی تعلیم دیده که به دلیل تواناییهای خارق العاده اش، به مأموریتی در خاور میانه اعزام شده بود.
 • آغاز دوران بازنشستگی ویندوز محبوب نابینایان
  ویندوز 7 از تاریخ 14 ژانویه 2020 (۲۴ دی) پشتیبانی نمیشود. کامپیوتر شخصی شما در مقابل ویروسها و بد افزارها آسیبپذیر خواهد بود؛ چون خبری از آپدیتهای امنیتی، آپدیتهای نرم افزاری و پشتیبانی فنی نیست.
 • رفع نابینایی ناشی از انحطاط شبکیه با تراشه بی‌سیم
  مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ در یک آزمایش بالینی با هدف بازگرداندن نسبی بینایی در بیماران مبتلا به دژنراسیون ماکولا یک دستگاه بی‌سیم شبکیه را برای نخستین بار در چشم یک بیمار کار گذاشت.
 • قابل لمس شدن محتوای عکس‌ها در گوشی‌های Hap2phone
  کمپانی Hap2u که در زمینه تبدیل هوش حسی به لامسه فعالیت می‌کند، امسال در نمایشگاه CES, از نخستین گوشی هوشمند دنیا با قابلیت به کارگیری حس لامسه، رونمایی کرد.
 • چهار دلیل اهمیت بریل در عصر کتابها و دستیارهای صوتی
  در جهانی که بریل برای نابینایانش غریبه شده و هر روز هم به غربتش افزوده میشود، وبسایت پرکینز به مناسبت ۴ ژانویه، روز جهانی بریل، متنی را منتشر کرده و با ذکر ۴ دلیل، سعی دارد اهمیت این رسم الخط را به مخاطبانش بشناساند.
 • لویی بریل؛ مبدع الفبای جادویی برای نابینایان
  خط بریل به وسیله لویی بریل در سده نوزدهم اختراع شد. او با تیزهوشی و استعداد خارق‌العاده‌اش توانست راه کسب علم و دانش را برای نابینایان باز کند و موجب ترقی و بهبود زندگی اجتماعی و فردی آنان شود به طوری‌که همزمان با تکامل یافتن زبان نوشتار و گفتار در این خط تغییراتی به‌وجود آمد تا سرعت خواندن و نوشتن برای این قشر از افراد افزایش یابد.
 • بندی بر روی مچ که نابینایان را به دنیا وصل میکند
  لویی عزیزمان که امروز تولدش را به جشن نشسته ایم، شاید خودش هم تصور نمیکرد روزی اختراعش به آن درجه از پختگی برسد که از قفسِ کاغذ و لوح و قلم فراتر برود و پا به دنیای فناوریهای هوشمند بگذارد.
 • شبکه ملی تولید محتوای بریل در زندانها
  در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، زندانیان، یکی از اصلیترین تولید کنندگان محتوای به بریل به حساب میآیند

آخرین اخبار

آرشیو