مهمترین خبرها

 • مواد غذایی را از تابش مستقیم آفتاب دور کنید
  کارشناس تحقیق و توسعه معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: تابش نور مستقیم خورشید بر روی بسیاری از مواد غذایی موجب تغییر ماهیت آن و خطراتی برای سلامت می شود.
 • انتخاب کفش مناسب با فرم پا
  افراد زیادی هستند که به دلیل فرم خاص پاهایشان هنگام خرید کفش و انتخاب فرم مناسب به مشکل برمیخورند. ما از پزشکان متخصص کمک گرفتیم تا بهترین فرم کفش برای انواع مختلف پا را انتخاب کنیم! در اینجا در مورد ۴ فرم مختلف پا و کفش های مناسب آن صحبت میکنیم.
 • چرا باید در طرح ثبت ملی بیماری های شبکیه شرکت کنیم؟
  پاسخی به دغدغه های نابینایان
  از دو سال پیش کار ثبت ملی بیماریهای تحلیل رونده شبکیه در مرکز تحقیقات چشم بیمارستان لبافی نژاد آغاز شده است و برای تشکیل یک بانک اطلاعاتی قوی از این بیماران همکاری آنان را در این طرح می طلبد.
 • همکاری ایران و آذربایجان در حوزه بهداشت و درمان
  در سفر به آذربایجان
  وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، گفت: قرار شد در زمینه درمان بیماری های سخت ، انجام عمل های جراحی پیچیده و سایر خدمات ،جامعه پزشکی ایران با کشور آذربایجان همکاری داشته باشد.
 • بیماری های تحلیل رونده شبکیه؛ در کشور ثبت می شوند + فایل صوتی گفتگو
  برای آغاز هر نوع پژوهش درمانی در زمینه بیماری های شبکیه؛ ابتدا باید تصویر دقیقی از این بیماران در کشور داشت. انجام ثبت این بیماری ها در مرکز تحقیقات چشم دانشگاه شهید بهشتی در بیمارستان لبافی نژاد می تواند شروع خوبی در این زمینه باشد .
 • عمل آب مروارید چشم در صدر هزینه‌های بازنشستگان
  مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: گزارش‌ها نشان می‌دهد یک سوم حقوق بازنشستگان به طور معمول صرف هزینه‌های دارو و درمان می‌شود و پرداخت این هزینه ها، در حقوق بازنشسته‌ها خلل ایجاد می‌کند.
 • کودکان چاق امروز، بیماران مزمن فردا
  دبیر انجمن پیشگیری از چاقی گفت: چاقی شدید ، بیماری محصوب می شود. مطالعات کشوری نشان می دهد افرادی که از 6 تا 9 سالگی چاق شده اند، درمان آنها برای لاغری دشوار است
 • بهبود وضعیت کمبودهای دارویی تا پایان مرداد
  سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: با تمهیدات و اقدامات انجام شده ، کمبودهای بازار دارویی در پایان ماه جاری به کمتر از ۳۲ قلم خواهد رسید و بزودی در مردادماه پیش رو، به نقطه بهینه در۵۰ سال اخیر خواهد رسید.
 • پیشگیری از مشکلات دارویی به دنبال تحریم
  وزیر بهداشت از تدابیر اندیشیده شده برای مقابله با تاثیر تحریمها بر حوزه دارو خبر داد و گفت گذشته ثابت کرده است تحریمها بر روی تامین دارو نیز تاثیر دارد.
 • محصولات تراریخته برچسب می خورند
  مدیر کل دفتر ارزیابی و تجویز و مصرف کالاهای سلامت سازمان غذا و دارو گفت: در حال پیگیری طرح برچسب گذاری محصولات تراریخته هستیم تا مردم مطلع شوند کدام محصول تغییر ژن یافته است. در ماه های آینده نیز سیستم آرایشی و بهداشتی مشمول این طرح خواهد شد.

آخرین اخبار

آرشیو