مهمترین خبرها

 • در وعده سحری غذاهای تازه بخورید
  یک متخصص تغذیه به روزه داران توصیه کرد ؛ در وعده سحری از خوردن غذاهای فراوری شده و کنسرویاجتناب کرده و از مواد غذایی تازه استفاده کنند.
 • اهمیت خواب شبانه در ماه رمضان
  مدیر کل دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بهترین هضم در هنگام خواب اتفاق افتاده و بی‌خوابی سبب ایجاد خشکی می‌شود، بر توجه به اهمیت خواب شبانه در ماه مبارک رمضان تاکید کرد.
 • تعهد جهانی برای پوشش همگانی سلامت
  وزیر بهداشت در ژنو گفت:مکانیسم جمهوری اسلامی ایران برای مدیریت بیماریهای غیرواگیر از منظر سازمان جهانی بهداشت، برنامهای مقرون به صرفه، جدید و عملی توصیف شده است. همچنین این سازمان، ایران را به عنوان یک کشور پیشرو انتخاب کرده که باید پیشرفت آن در پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر در سال ۲۰۱۸ به مجمع عمومی سازمان ملل متحد گزارش شود.
 • اطلاعیه ستاد مرکزی داروها و سموم سازمان غذا و دارو
  ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو طی اطلاعیه ای با عنوان پیشگیری از مسمومیت با قارچ های سمی، نکاتی را برای پیشگیری از مسمومیت با قارچ یادآور شد.
 • مصرف دخانیات شایعترین علت مرگ در جهان
  به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ۲۴.۲ درصد نوجوانان ۱۳ تا ۱۵ ساله ایرانی در معرض مواجهه با دود دخانیات در منزل هستند. همچنین ۳۸.۴ درصد ازنوجوانان ایرانی در معرض مواجهه با دود دخانیات در اماکن مسقف هستند.
 • گزارش نتایج ۴ ساله اولین تجربه راه اندازی NGS با محوریت بیماری های ژنتیکی چشم
  یک متخصص ژنتیک پزشکی گفت: در گذشته ژن ها به صورت تک تک مورد بررسی و تعیین توالی قرار می گرفتند و عملا بررسی ژنتیکی و شناسایی جهش در این بیماری ها بسیار سخت بود. اما با تکنیک نسل جدید تعیین توالی (NGS) در طی یک آزمایش حتی همه ۲۰ هزار ژن انسان همزمان مورد بررسی دقیق و تعیین توالی قرار گیرند
 • اهدای عضو؛ اهدای زندگی
  رئیس بیمارستان مسیح دانشوری گفت: فرآیند اهدای عضو ایران در آسیا دارای رتبه ممتاز است.یعنی هیچ کشوری در آسیا به اندازه ایران در این زمینه پیشرفت‌ نداشته است
 • قارچ سمی جان یک نفر را در کردستان گرفت
  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: هیچ روش قطعی برای تشخیص سمی یا غیرسمی بودن قارچ وجود ندارد، افزود: اطلاعات کمی در مورد گونه‌های قارچی استان کردستان وجود دارد و نمی‌توان به صورت دقیق نقشه رویش قارچ‌های استان کردستان را ترسیم کرد .
 • استفاده از زنان نابینا برای تشخیص توده‌های سرطان سینه
  مدیرکل بهزیستی اصفهان گفت: تلاش کردیم از زنان نابینا به خاطر اینکه حس لامسه بالایی دارند برای تشخیص توده‌های سرطان سینه استفاده کنیم که در حال حاضر دو تا سه پزشک اعلام آمادگی کردند.
 • محصولات تراریخته برای سلامت انسان مضر نیست
  دبیر اجرایی کنگره بین المللی و ملی انجمن ژنتیک ایران عدم توجه مسئولان به تولید محصولات تراریخته را مهم ترین معضل حوزه ژنتیک گیاهی دانست و گفت: متاسفانه اخیرا افراد فاقد صلاحیت تریبون در اختیار گرفته اند و در خصوص محصولات تراریخته تبلیغات نادرست انجام می دهند

آخرین اخبار

آرشیو