مهمترین خبرها

 • اطلاعیه‌ی روابط عمومی کنسرت- نمایش «سی»
  روابط عمومی کنسرت – نمایش «سی» اعلام می‌کند پس از گذشت چهار ماه تلاش بی وقفه از آغاز پیش‌تولید پروژه‌ی هنری «سی » به خوانندگی «همایون شجریان» و آهنگسازی «سهراب پورناظری» و کارگردانی «حسن معجونی»، با متنی از «محمد چرم شیر» بر اساس داستانِ «سیاوش»، اکنون این پروژه به مرحله‌ی آمادگی نهایی خود نزدیک شده است.
 • کوروش نریمانی با «شپش» به تئاتر باز می‌گردد
  کوروش نریمانی بعد از ۳ سال دوری از تئاتر با اجرای نمایش «شپش» به صحنه تئاتر بازمی‌گردد، این نمایش که تولید تازه "تئاتر مستقل تهران" است، بعد از گذشت ۱۰ ماه تمرین، از ۲۴ تیرماه در تئاتر مستقل تهران بروی صحنه می رود.
 • پشت پرده تالار وحدت چه می‌گذرد
  تالار وحدت بزرگترین و مجهزترین تالار هنری کشور است که شاید کمتر کسی بداند پشت پرده آن چه می گذرد!
 • سی و پنج نکته از سی و پنج دوره / خواندنی‌های جشنواره تئاتر فجر در طول تاریخ
  احمد عظیمی شنواره تئاتر فجر به سی و ششمین دوره‌اش رسیده است و به نظر می‌رسد با تمام اوج و فرودهایش و حرف‌هایی که حواشی آن همواره وجود داشته و جدا از کیفیت آثار که همواره امری نسبی است، این رویداد ازلحاظ ساختاری و کمی رشد قابل توجهی داشته است. در این نوشتار اتفاقات جذاب و خواندنی جشنواره تئاتر فجر در سی‌وپنج دوره گذشته را مرور می‌کنیم.
 • نگاهی به نمایش خیابانی "سلبریتی‌های گمنام"
  حسن پارسائی: باید اذعان داشت طراحی و کارگردانی نمایش خیابانی "سلبریتی‌های گمنام" بسیار ساده و معمولی انجام شده و اجرا غیر از این ویژگی‌های زیبا و نسبی مربوط به مقوله بازیگری، چیزی برای تماشاگران ندارد و عملا یک معرکه‌گیری تفریحی ساده خیابانی به شمار می‌رود.
 • برگزاری پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان زاگرس از یکم تا ۴دی
  رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان کرمانشاه، از برگزاری پنجمین جشنواره منطقه‌ای تئاتر معلولان زاگرس در استان از یکم تا چهارم دی ماه امسال خبر داد.
 • به دنبال افزایش سطح کیفی نمایشنامه‌ها هستیم
  بیش از یک دهه است که جشنواره تئاتر معلولان توسط سازمان بهزیستی برگزار می‌شود. این جشنواره در دوره‌های مختلف منطقه‌ای، کشوری و بین‌المللی خود، توانسته به جایگاهی برسد که امروز از سوی هنرمندان تئاتر، به عنوان یک جشنواره رسمی دارای هویت مستقل شناخته شده است.
 • آثار پذیرفته شده در بازخوانی تئاتر معلولین استان بوشهر
  دبیر چهاردهمین جشنواره تئاتر معلولین استان بوشهر از اعلام اسامی آثار پذیرفته شده در بخش بازخوانی این جشنواره خبر داد.
 • ۱۰۰ اثر به چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین ارسال شد
  دبیر چهارمین جشنواره منطقه ای تئاتر معلولین از ارسال ۱۰۰ اثر به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و گفت: از این تعداد ۵۴ اثر به مرحله بازبینی راه یافتند.
 • سرمایه گذاری مناسبی در حوزه تئاتر معلولان نشده است
  مشاور مدیرعامل انجمن سینمای جوان کشور با بیان اینکه جشنواره تئاتر معلولین یکی از کاربردی ترین جشنواره های کشور است، گفت: تاکنون سرمایه گذاری مناسبی در حوزه تئاتر معلولان نشده است.

آخرین اخبار

آرشیو