مهمترین خبرها

 • جشنواره تئاتر معلولان برای یافتن زبان مشترک طراحی شده است
  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: جشنواره تئاتر معلولان به منظور دستیابی همگان از هنر معلولان و یافتن زبان مشترک بین معلولان ومردم عادی طراحی و برنامه‌ریزی شده است.
 • فیلم‌های تلویزیون در روز ۲۲ بهمن
  فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «شب‌زده»، «عمق میدان»، «نجات»،«استرداد»، «دژ سوق»، «هاچ زنبور عسل»، «سفر لورین» ، «خبرچین»، «مستربین»، «ای رفیق»، « صعود ۱»، «لاستیک پرنده» و «مسیر زمان» یکشنبه (۲۲ بهمن ماه) از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌روند.
 • نشست خبری سی و شمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزار شد
  نشست خبری سی و شمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با حضور ابراهیم داروغه زاده, دبیر جشنواره و اصحاب رسانه روز گذشته در پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
 • سی و پنج نکته از سی و پنج دوره / خواندنی‌های جشنواره تئاتر فجر در طول تاریخ
  احمد عظیمی شنواره تئاتر فجر به سی و ششمین دوره‌اش رسیده است و به نظر می‌رسد با تمام اوج و فرودهایش و حرف‌هایی که حواشی آن همواره وجود داشته و جدا از کیفیت آثار که همواره امری نسبی است، این رویداد ازلحاظ ساختاری و کمی رشد قابل توجهی داشته است. در این نوشتار اتفاقات جذاب و خواندنی جشنواره تئاتر فجر در سی‌وپنج دوره گذشته را مرور می‌کنیم.
 • نگاهی به نمایش خیابانی "سلبریتی‌های گمنام"
  حسن پارسائی: باید اذعان داشت طراحی و کارگردانی نمایش خیابانی "سلبریتی‌های گمنام" بسیار ساده و معمولی انجام شده و اجرا غیر از این ویژگی‌های زیبا و نسبی مربوط به مقوله بازیگری، چیزی برای تماشاگران ندارد و عملا یک معرکه‌گیری تفریحی ساده خیابانی به شمار می‌رود.
 • روایتی مستند از مشکلات معلولان در فضا های شهری
  «شهری برای همه» پنجشنبه ها ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش میشود.در قسمت نخست این مستند به شهر و شهرسازی و ویژگی های یک شهر سالم و ارتباطش با شهروندان و حقوق شهروندی پرداخته می شود
 • داستان‌هایی برای تجلیل از انسانیت
  مریلین رابینسون که یکی از صد چهره برجسته مجله تایم در سال ۲۰۱۶ بود، در طول حیات حرفه‌ای داستان‌نویسی‌اش از ۱۹۸۰ تا ۲۰۱۷ فقط چهار رمان نوشته است...
 • بهترین نویسندگان تاریخ ادبیات روسیه
  هر کشوری فرهنگ و ادبیات خاص خودش را دارد. در واقع ادبیات، اولین چیزی است که همراه فرهنگ می‌آید وهمیشه همگام با به وجود آمدن یک فرهنگ، ادبیات هم خود به خود پدیدار می‌شود.
 • ۲۶ دی ۱۳۵۷ چه اهمیتی در تاریخ معاصر ایران دارد؟
  تشریفات مربوط به خروج شاه خصوصی و غیررسمی بود. مشایعت کنندگان، نخست وزیر، رؤسای مجلسین، وزیر دربار، رئیس ستاد ارتش و گروهی از مقامات وابسته به دربار بودند. فرودگاه مهرآباد در محاصره یگان های گارد شاهنشاهی بود.
 • سفری در میان دستگاههای موسیقی ایرانی «شور»: «بخش دوم» + صوت
  آهنگ و درنگ
  برخلاف برخی دیگر از دستگاهها (نظیر نوا، سهگاه و چهارگاه) که همنام مقامهای موسیقی قدیم ایران هستند و از آنها نشئت گرفته اند، شور جزو مقامهای اصلی موسیقی قدیم ایران نبوده است.

آخرین اخبار

آرشیو