مهمترین خبرها

 • پایداری خدمات فرهنگی به نابینایان
  ظهور ذره ای ناچیز به نام ویروس «کوید 19» (کرونا-ویروس), عملاً زندگی بشر را مختل ساخته؛ اما از آنجا که بنی بشر عادت به یکجا ماندن ندارد, همآره به دنبال ادامه ی جریان زندگیست. به همین علت است که تمام اصناف –از کلان تا خورد- و گروه های مختلف فعال, در چنین بحرانی به دنبال یافتن راه های تازه برای ارائه ی خدمات یا تسهیلات خود هستند.
 • عید مبعث محمد مصطفی (ص) مبارکباد
  یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان عید مبعث است، روزی که برای اولین بار نخستین آیات الهی بر رسول مهربانی پیامبر اکرم (ص) در غار حرا نازل شد. « اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ».
 • دختری خندان، با پشتوانه ی اصالت
  معروف است به «دختر همیشه خندان سینما»؛ خصلتی که خیلی از همکاران و حتی هم سن و سال هایش ندارند. با این که امروز او یکی از ستاره های جوان سینماست،
 • داستان فاطمه خانم
  داستان زیبای فاطمه خانم برگرفته از کتاب آدمها نوشته احمد غلامی را برای شما دوستان قرار داده ایم.
 • نوروز، نقطه پیوند فرهنگ کهن ایران و هند
  نوروز در میان همه مناسبت ها و اعیادی که از سوی ملل مختلف قاره کهن آسیا مورد تکریم قرار می گیرد، بی شک جایگاهی والا و بی بدیل در تحکیم همبستگی فرهنگی میان آنها دارد.
 • معرفی چند کتاب تازه برای نوروز 1399
  این روزها که ویروس جدید بدجوری همه را خانه نشین کرده و رنگ و بوی عید را از شهرها و خانه هایمان برده است، خیلیها توی خانه کلافه شده اند و مدام از طریق شبکه های مجازی اخبار بد و ترسناکی را مرور میکنند که آمیزه ای است از واقعیت و شایعه که حتی اگر قرین واقع هم باشد مرور و انتشار بیوقفه شان جز دامن زدن به اضطراب و افسردگی حاصلی دیگر نخواهد داشت.
 • فراز و فرودهای حضور نابینایان در عرصه موسیقی معاصر ایران
  «۱۴ ساله که بودم، در ارکستر رادیو اصفهان، ویلن مینواختم. در یکی از شبها که کار ضبط تا پاسی از شب طول کشیده بود و منِ نوجوان را به شدت خسته کرده بود، بالاخره در ساعت ۱.۵ بعد از نیمه شب، اجرایی که مطلوب رهبر ارکستر بود ضبط شد و من آنقدر از خاتمه کار شبانه خوشحال شدم که قبل از اینکه طنینِ ارکستر فرو بنشیند، فریاد بلندی از سر خرسندی کشیدم و کاری که آن همه از پایانش خوشحال شده بودم، خراب شد ضبط دوباره از اول شروع شد»...
 • بهار خودسازی را با ماه رجب آغاز کنیم
  یک کارشناس مذهبی با بیان حقیقت استغفار از ماه رجب به عنوان آغاز بهار خودسازی یاد کرد که مقدمه ای برای بهره گیری از برکات ماه مبارک رمضان است.
 • شب سرد زمستان و نفس گرم نوازنده ایتالیایی + صوت
  با توجه به اتفاقات تلخی که ایرانیان در سه چهار ماه منتهی به بهمن امسال پشت سر گذاشته اند، طبیعی است که فستیوال موسیقی فجر، در مقایسه با سالهای پیش، آنچنان فروغی نداشته باشد.
 • سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر دیشب برگزیدگان خود را شناخت
  بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه به «خورشید» رسید - جایزه آرای مردمی به شنای پروانه تعلق گرفت - حسین مهدویان با درخت گردو بهترین کارگردان شد - روز صفر بهترین فیلم از نگاه ملی شد

آخرین اخبار

آرشیو