مهمترین خبرها

 • سرانه یک دانش آموز استثنایی ۴ برابر یک دانش آموز عادی
  گفت و گو با مجید قدمی، رئیس آموزش و پرورش استثنایی کشور
  «پسرم هم ناشنواست هم مشکل جسمی حرکتی دارد؛ نه جایش در مدرسه ناشنوایان است نه مدرسه معلولان جسمی»؛ «در مدرسه نابینایان کتب درسی سال بعد به دست دانش‌آموزان می‌رسد»؛ «هر سال برای ثبت‌نام فرزندم در مدرسه عادی باید اشک بریزم و التماس کنم»؛ «بچه‌ام در تابستان مثل یک تکه گوشت گوشه خانه می‌افتد»و...
 • برنامه خود مراقبتی در مدارس اجرا شد
  با همکاری سفیران سلامت دانش آموزی ،
  معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت گفت: طبق تفاهم‌نامه ای که میان وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش در حوزه خودمراقبتیبرقرار شد، با همکاری معاونت سلامت، تربیت بدنی و بهداشتی وزارت آموزش و پرورش یک میلیون و ۲۷۰ هزار دانش آموز را آموزش دادیم تا به عنوان سفیر سلامت در مدارس فعالیت کنند.
 • راه اندازی نرم افزار تصحیح الکترونیکی برگه‌های آزمون
  رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش گفت: نرم افزار تخصصی تصحیح الکترونیکی پاسخ برگه های آزمون، با هدف کاهش درصد خطا و بهبود روش های تصحیح اوراق امتحانی راه اندازی شد.
 • اعلام برنامه امتحانات نهایی شهریورماه
  برنامه امتحانات نهایی کلیه رشته های تحصیلی دوره های متوسطه(نظری ،فنی حرفه‌ای) و پیش دانشگاهی در شهریور ماه اعلام شد.
 • «طرح ۳۱ پرستو» افتتاح شد
  ۳۱ کتابخانه سیار در ۳۱ روستا راه‌اندازی می‌شود
 • کاهش گرایش به دکتر شدن در جامعه
  هشدار صریح مهدی فیض، معاون فرهنگی آموزش و پرورش به والدین دانش‌آموزانی این است که اصرار دارند فرزندشان حتما در رشته تجربی درس بخواند؛ وی می گوید «از هر ۳۰دانش‌آموز هر کلاس تجربی، یکی دکتر می‌شود»؛
 • رسانه ملی باید پیشگام تربیت جنسی کودکان باشد
  یک جامعه‌شناس و روانشناس اجتماعی با تاکید بر اهمیت نقش صداوسیما در تربیت جنسی کودکان اظهار کرد: صداوسیما به دلیل اینکه به صورت انحصاری و گسترده در سطح کشور فعالیت می‌کند و ما تلویزیون خصوصی نداریم نه تنها باید در تربیت جنسی، نهادهای دیگر را همراهی کند بلکه باید پیشگام این امر باشد.
 • پایان کار کلاس های درس خشت و گلی
  رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه یک هزار کلاس درس خشت و گلی تا سال ۹۷ حذف می‌شوند، گفت:‌عمر مفید مدارس در کشور پایین است.
 • اپلیکیشن آیین آموز برای داوطلبان آزمون رانندگی
  تابستان برای بسیاری فرصت خوبی است تا اگر گواهینامه رانندگی خود را نگرفته‌اند برای این کار اقدام کنند. برای گرفتن گواهینامه رانندگی نیازمند شرکت در دو آزمون اساسی یعنی آزمون آیین نامه و رانندگی هستید، که برای بسیاری آزمون آیین نامه و خواندن کتاب قوانین راهنمایی و رانندگی از آزمون اصلی رانندگی سخت‌تر است.
 • چه رنگی مناسب لباس دانش اموزان است
  یک روانشناس با اشاره به اهمیت نوع رنگ لباس دانش‌آموزان، گفت: رنگ طوسی روشن در سنین پایین‌تر و رنگ‌های مخلوط مانند چهارخانه‌ای در سنین بالاتر برای دانش‌آموزان مطلوب‌تر است.

آخرین اخبار

آرشیو