شناسه خبر: 4261 منتشر شده در مورخ: 1393/4/21 ساعت: 09:34 گروه: اجتماعی  
آغاز به‌کار سامانه ثبت‌نام معلولان متقاضی واردات خودرو

آغاز به‌کار سامانه ثبت‌نام معلولان متقاضی واردات خودرو

سرانجام بعد از گذشت چهارسال وعده‌ای دوباره به معلولان داده شد مبنی بر تخفیف 30میلیون تومانی گمرکی برای واردات خودروهای خارجی.

معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: سامانه ثبت‌نام معلولان متقاضی واردات خودرو با تخفیف 30میلیون تومانی آغاز به‌کار کرده و معلولان تا یک‌ماه دیگر فرصت ثبت‌نام دارند.یحیی سخنگویی اظهار کرد: پس از انجام بررسی‌ها، چهارهزار و 700معلول از سوی سازمان بهزیستی برای استفاده از تخفیف 30میلیون تومانی واردات خودرو به اداره گمرک معرفی می‌شوند.

وی افزود: معلولان براساس اولویت‌های شدت نوع معلولیت و داشتن گواهینامه معرفی می‌شوند و اگر تعداد متقاضیان واجد شرایط بیش از سهمیه اختصاص یافته باشد، میان آنها قرعه‌کشی می‌شود.

تکرار، تکرار

سال1387 و شاید هم مدتی قبل‌تر بحث خودروهای مناسب‌سازی شده معلولان به اوج رسید. نقطه اوج این ماجرا ششم مرداد‌ماه سال87 بود که خودروی داخلی مناسب‌سازی‌ معلولان رونمایی شد. مراسم رونمایی خودروی معلولان با میزبانی سازمان بهزیستی کشور در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد و مهرداد بذرپاش، مدیرعامل وقت شرکت خودروسازی سایپا، به‌عنوان مهم‌ترین میهمان این مراسم در کنار ابوالحسن فقیه، رئیس سازمان بهزیستی ایستاد و با همکاری هم خودروی مناسب‌سازی‌ شده را معرفی و افتتاح کردند.

ابوالحسن فقیه توضیح داد که تفاهمنامه‌ای میان سازمان بهزیستی و شرکت سایپا امضا‌شده تا این شرکت خودروساز داخلی مناسب‌سازی خودروی معلولان را انجام دهد. او با انتقاد از روند نامناسب خودروسازی معلولان نوید داد که پس از این کارها براساس نیازهای جمعیت معلول به سرعت انجام می‌شود و البته این افتخار نصیب یک شرکت داخلی خواهد شد و دیگر نیازی نیست که دست به‌دامن شرکت‌های غیرایرانی باشیم. معلولان متقاضی در صف ثبت نام قرار گرفتند و از آن سال تا امسال همچنان در مرحله ثبت نام باقی مانده‌اند. در آستانه چهارمین سالگرد رونمایی از خودروی معلولان این کار قرار است به شیوه‌ای دیگر انجام شود؛ معافیت گمرکی و سفارش از خارج از کشور.

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
میلاد امیری 1393/10/28 - 17:37
rateup3
ratedown0
پاسخ
comment سلام من امروز ثبت نام خودرو برای معولان رو فهمیدم ثبت نام از کی شروع شده و تا کی فرصت ثبت نام هستش
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *