تعداد نتایج یافت شده : 500 (صفحه 1 از 50)
در حاشیه آئین اختتامیه پویش آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که به همت رادیو ایران و، وزارت دادگستری و سازمان امور زندان ها برگزار شد،
رویکرد ما توجه ویژه به معلولان و نابینایان است
مژده مدیر شبکه رادیو ایران به نابینایان علاقه مند به تولید برنامه های رادیویی، در گفت و گو با ایران سپید
از پیشنهاد های نابینایان در تولید برنامه های ویژه معلولان استقبال می کنیم
بریل دروازه ورود نابینایان به دنیای باسوادی است اما این روزها به دلیل پیشرفت هایی که در زمینه رایانه اتفاق افتاده، بسیاری از کودکان نابینا یا آموزگاران و والدینشان تمایلی به آموزش بریل نشان نمی دهند.
بریل آموزی با فناوری های امروزی
برای اولین بار در پاکستان
هیچ چیز نمی تواند در مقابل اراده ی انسان بایستد، هر چقدر شرایط سخت باشد یا دیگران دستیابی به خواسته ها را غیر ممکن بدانند، اما در نهایت این اراده های سخت هستند که بارِ رؤیاها را به دوش می کشند و از هر مانعی قوی تر و نیرومندتر هستند.
لباس قضاوت بر تن حقوقدان نابینا
در ایران حدود ۱۲۰ هزار نفر نابینا و ۶۵۰ هزار نفر کم‌بینا یا مبتلا به اختلال‌های بینایی زندگی می‌کنند. یکی از نیازهای مغفول‌مانده این جمعیت ۷۷۰ هزار نفری، دسترسی به محصولات فرهنگی ویژه افراد نابینا یا کم‌بینا است.
کتابخانه گویا ویژه کودکان نابینای کرمان افتتاح شد
نگرانی‌ازافزایش‌آمارمعلولان‌درگلستان
درحالی که گلستان نخستین استان ترسیم کننده اطلس معلولیت در کشور شناخته شده، اما به لحاظ شاخص معلولیت‌ها هنوز در رتبه هفتم کشوری دارد.
معلولان سوانح جاده‌ای در صدر مددجویان بهزیستی قرار دارند
نظر به لزوم حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و ضرورت انعکاس آن در سطوح مختلف جامعه، نمایندگان تشکل های شرکت کننده در جشن ملی "تصویب قانون حمایت از حقوق معلولان" بیانیه ای به شرح ذیل منتشر کردند.
بیانیه فعالان امور معلولان در خصوص قانون حمایت از معلولان
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در در مراسم تحلیل از دست اندرکاران تصویب قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت که در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر سهم استخدام معلولان در دستگاه های دولتی 3درصد است و رئیس جمهور برای افزایش این سهمیه تا 5درصد اعلام آمادگی کرده است.
آمادگی دولت برای افزایش سهمیه استخدام معلولان
رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در مجلس اعلام کرد: با اجرای این قانون بخش قابل توجهی از مشکلات معلولان در حوزه‌هایی همچون اشتغال، مسکن، مناسب‌سازی معابر، درمان مرتفع خواهد شد.
اجرای درست قانون مرهمی بر مشکلات معلولان
پاسخی به دغدغه های نابینایان
از دو سال پیش کار ثبت ملی بیماریهای تحلیل رونده شبکیه در مرکز تحقیقات چشم بیمارستان لبافی نژاد آغاز شده است و برای تشکیل یک بانک اطلاعاتی قوی از این بیماران همکاری آنان را در این طرح می طلبد.
چرا باید در طرح ثبت ملی بیماری های شبکیه شرکت کنیم؟