شناسه خبر: 5477 منتشر شده در مورخ: 1393/9/25 ساعت: 08:43 گروه: سیاسی  
وزارت امور خارجه ایران گروگانگیری در استرالیا را محکوم کرد

وزارت امور خارجه ایران گروگانگیری در استرالیا را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن گروگانگیری امروز در سیدنی استرالیا گفت: توسل به شیوه های ضد انسانی و ایجاد رعب و وحشت به نام دین رحمانی اسلام تحت هیچ شرایطی توجیه پذیر نیست.

به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «مرضیه افخم» با ابراز تعجب از انتشار اخبار غیر دقیق و ناقص در مورد این پناهنده ایرانی گفت که سوابق و شرایط روحی - روانی این فرد که نزدیک به دو دهه قبل به استرالیا پناهنده شده، مکرراً با مقامات استرالیا مطرح شده است.

به گفته افخم، وضعیت گروگانگیر برای مسوولان ذیربط آن کشور کاملا روشن بوده است.
بنا بر اعلام پلیس استرالیا، گروگان گیری که در سیدنی، اقدام به گروگان گرفتن تعدادی از افراد در یک کافه کرد، احتمالا یک پناهنده ایرانی بود که نام خود را به «هارون مونس» تغییر داده بود. 

پلیس استرالیا گفته که بر اساس پرونده های موجود در پلیس، نام قبلی او، «محمدحسن منطقی» بود که در سال 1996 به این کشور پناهنده شده بود.

او بعدها به یکی از چهره های افراطی تکفیری و هواداران القاعده و داعش پیوست.

برخی ناظران با اشاره به پاره ای جزییات ادعا شده از سوی پلیس استرالیا درخصوص هویت گروگانگیر کشته شده، شک و ابهاماتی را درخصوص ماهیت این گروگانگیری و اهدافی که به این بهانه از سوی برخی محافل و رسانه های غربی دنبال می شود، مطرح می کنند. 

 

  twitter linkedin google-buzz facebook digg afsaran
کلید واژه
 
نظرات بینندگان
نظر شما
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ایران سپید، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.
4. ثبت نظرات در سايت ايران سپيد براي هر نظر حداکثر 400 واژه است.
نام:
ایمیل:
نظر: *